pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Marketing, reklama » Baza danych - kupić czy pozyskać samemu?

Baza danych - kupić czy pozyskać samemu?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Asoff





Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 259

Post2017-06-01, 12:52    Baza danych - kupić czy pozyskać samemu? Odpowiedz z cytatem
Chciałbym przeprowadzić skuteczną kampanie marketingową i do tego celu potrzebuje bazy danych. Mam dwa wyjścia, albo zbuduję ją samodzielnie, albo kupię ją od firmy zajmującą się tworzeniem takich baz. Jak wiadomo własna baza mailingowa to nie tylko jej posiadanie, to także obowiązek opiekowania się nią. Ale jak zarządzać taką bazą, jak dbać o higienę bazy mailingowej? Czy skupić się na ilości, a nie na jakości? Wydaje mi się, że często zapominamy, że nie zawsze ilość ma znaczenie, tu właśnie równie istotna jest aktywność subskrybentów oraz poprawność zebranych adresów e-mail. Stare, nieaktywne adresy e-mail nie tylko obniżają statystyki e-mail marketingowe, mają one także ogromny wpływ na naszą reputację jako nadawcy newslettera. Jeżeli chodzi o zakup bazy danych to widzę tylko jeden minus. Najlepiej nie kupować baz danych z niepewnych źródeł. Jeśli firma nie potrafi nam jasno powiedzieć jak zbiera adresy, to nie kupujemy od niej bazy. Możecie mi podać adres firmy, która jest sprawdzona? Co myślicie o ofercie http://www.infobrokering.com.pl/baza-firm-zagranicznych/ ?
Reklamy
Strona główna forum » Marketing, reklama » Baza danych - kupić czy pozyskać samemu?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm