pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Nieruchomości » Budowa domu, czy kupno mieszkania ?

Budowa domu, czy kupno mieszkania ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Autor Wiadomość
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2012-05-21, 17:48    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Jak myślicie co w dzisiejszych czasach bardziej sie oplaca budowa małego domku pod miastem, czy kupno mieszkania ?
Reklamy
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-05-27, 16:10    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Trochę bez sensu pytanie. Jak masz wystarczająco dużo kasy na domek to budujesz domek, jak nie to szukasz mieszkania.
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2012-06-04, 10:44    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Byku napisał:
Trochę bez sensu pytanie. Jak masz wystarczająco dużo kasy na domek to budujesz domek, jak nie to szukasz mieszkania.


Widac ze nie masz pojecia co dzieje sie na rynku nieruchomości. Teraz majac ziemie kupno mieszkania i budowa malego domku pod miastem cenowo jest porownywalna.

Ostatnio zmieniony przez Rolnik4 dnia 2012-07-08, 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2012-06-04, 19:58    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Co z tego, że cena domu pod miastem i mieszkanka w centrum jest porównywalna, jak później utrzymanie domku jest dwa, trzy razy droższe. Trzeba sie dobrze zastanowic, czy po prostu nas stac na taki luksus Smile Po co nam domek jak potem nie będzie nas stac na jego utrzymanie.
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2012-06-18, 21:34    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Bierzcie tez pod uwage ze budowa domu trwa troche czasu a mieszkanie mozna kupic w pare dni.
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2012-06-24, 21:57    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
LuckyGuy napisał:
Bierzcie tez pod uwage ze budowa domu trwa troche czasu a mieszkanie mozna kupic w pare dni.


Jak masz kilkanascie baniek na koncie domek tez mozesz kupic w pare dni Smile
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2012-07-08, 20:02    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Robert napisał:
Co z tego, że cena domu pod miastem i mieszkanka w centrum jest porównywalna, jak później utrzymanie domku jest dwa, trzy razy droższe. Trzeba sie dobrze zastanowic, czy po prostu nas stac na taki luksus Smile Po co nam domek jak potem nie będzie nas stac na jego utrzymanie.


Domek to nie jest wcale luksus, tylko nie wszyscy o tym wiedza Smile

Pozdrawiam
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2014-03-28, 08:46    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Ja gdybym miał kasę Smile budowałbym dom, może i jest to droższe przedsięwzięcie, ale masz więcej przestrzeni, ogródek.
gapik





Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 11
Miasto: Wrocław

Post2014-04-04, 08:58    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Mieszkałem i w bloku i domu. Co jest lepsze? Myślę, że to zależy od człowieka. Dom to zawsze większy obowiązek i więcej pracy ale też wiele zalet. Warto sobie zobaczyć na nowy raport kredytów hipotecznych http://www.money.pl/sekcja/ranking-kredytow-hipotecznych-2014/ i ocenić na ile możemy sobie pozwolić. Ja osobiście byłbym za mieszkaniem na dzień dzisiejszy, jednak jak ktoś myśli o większej rodzinie, psie i ma kilka lat więcej niż ja raczej będzie myślał o domu.
supermen





Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 5

Post2015-06-05, 14:58    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Lepiej kupić mieszkanie zamiast dom budować. To na pewno będzie lepsze rozwiązanie i to jest tańsze..Ja nie chciałbym budować domu..Ile to czasu zajmuję za długo za bardzo długo. Nie podoba mi się to. Wolę sobie spokojnie pomieszkać w bloku i wolę sobie normalnie pomieszkać w bloku.
szubert88





Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-06-13, 22:13    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli nie masz pewności, że będzie Cię stać na utrzymanie domu, to lepiej zainwestować w mieszkanie. Choć niektórzy uważają, że warto się trochę przemęczyć, żeby potem mieć spokój na "stare lata". Domek na pewno daje większe poczucie komfortu niż mieszkanie.
stafik





Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-06-14, 07:55    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Mieszkanie będzie wygodniejsze i mi się zdaję, że mieszkanie to będzie na pewno lepsze. Cały czas ma się jakoś wokół człowieka jakiś ludzi i jakiś sąsiadów. Oni zawsze mogą pomóc i oni zawsze pilnnują by nie wpuszczać do domu jakiś tam intruzów niepotrzebnych.
joaanna





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-15, 17:19    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
Ale to wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Nie każdy nadaje się do życia w mieszkaniu w bloku, gdzie wszystko stuka, puka a za ścianą słychać sąsiadów i ich bawiące się dzieci. Poza tym dobrze pomyśleć jak będzie wyglądała wasza starość tu i tu.
wirginia





Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-08-09, 15:17    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
To zależy jak wielką masz rodzinę, albo jaką planujesz. Mieszkanie jest dobre dla pary, ewentualnie rodziny z jednym dzieckiem. Dom jest dobry dla większej rodziny, najlepiej jeszcze psa i kota. W niektórych miastach cena mieszkania to równowartość domku.
dramonas





Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 10
Miasto: Warszawa

Post2015-08-10, 21:57    Budowa domu, czy kupno mieszkania ? Odpowiedz z cytatem
kupno mieszkania
Strona główna forum » Nieruchomości » Budowa domu, czy kupno mieszkania ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm