pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Hydepark » Co na elewację domu jednorodzinnego?

Co na elewację domu jednorodzinnego?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
oxxygen





Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-04-25, 18:25    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Budowa powoli dobiega końca, czas myśleć o sprawach związanych z wykończeniem - wewnątrz i na zewnątrz. Co lepiej położyć na zewnętrzne ściany? Naturalne drewno, czy zdecydować się na coś takiego jak imitacja desek? Wiadomo - drewno trzeba co jakiś czas zabezpieczać i malować. Jeśli położę jakieś deskopodobne panele, to nie muszę się martwić, że wilgoć zniszczy elewację. Pytanie tylko, czy estetyka budynku za bardzo nie ucierpi... Ktoś z Was ma może elewację z desek kompozytowych imitujących prawdziwe drewno? Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Ostatnio zmieniony przez oxxygen dnia 2015-06-11, 09:27, w całości zmieniany 1 raz
Reklamy
Herbaaol





Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 8

Post2015-04-26, 10:47    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Ja mam takie deski, ale tylko z jednej strony domu. Tak jest ładniej, to znaczy mi się tak bardziej podobało. Bardzo dobrze się to myje. Teraz świeżo po zimie myłam myjką i wygląda bardzo dobrze. Zakładane były zeszłego lata. Zima była lekka, więc nic im nie jest. Naprawdę polecam, bardzo dobry wybór.
byczek





Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 8

Post2015-04-26, 18:47    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Herbaaol napisał:
Ja mam takie deski, ale tylko z jednej strony domu. Tak jest ładniej, to znaczy mi się tak bardziej podobało. Bardzo dobrze się to myje. Teraz świeżo po zimie myłam myjką i wygląda bardzo dobrze. Zakładane były zeszłego lata. Zima była lekka, więc nic im nie jest. Naprawdę polecam, bardzo dobry wybór.


Musi to fajnie wyglądać. A czym pokryłes pozostale sciany? zwykla farba? chyba faktycznie, gdyby pokryc calosc domu tymi deskami, to wygladaloby to dosc kiczowato. a tak z jednej tylko strony to interesujace rozwiazanie.
Klacior





Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-04-27, 00:26    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Nie będzie wyglądało kiczowato najładniej wygląda dom z drewna normalnego nie imitowanego. Jesion położyć na taki dom i masz gotowe rozwiązanie bardzo ładnie to się prezentuję. Położenie z jednej strony desek wygląda tak jak, by cie nie stać na resztę, więc pomysł bez sensu. Zabezpieczyć takie deski raz są specjalnie namaczane w odpowiednich substancjach co lepiej chroni. wiadome nawet imitowane drewno jest nie na stałe. Jak już chcesz kombinować to sobie zrób po prostu zwykły tynk.
oxxygen





Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-04-28, 10:39    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Klacior napisał:
Nie będzie wyglądało kiczowato najładniej wygląda dom z drewna normalnego nie imitowanego. Jesion położyć na taki dom i masz gotowe rozwiązanie bardzo ładnie to się prezentuję. Położenie z jednej strony desek wygląda tak jak, by cie nie stać na resztę, więc pomysł bez sensu. Zabezpieczyć takie deski raz są specjalnie namaczane w odpowiednich substancjach co lepiej chroni. wiadome nawet imitowane drewno jest nie na stałe. Jak już chcesz kombinować to sobie zrób po prostu zwykły tynk.


To oczywiste, że bez impregnacji się nie obejdzie. Zwykłe drewno jest chyba nudne, dlatego pomyślałem o czymś innym. Ale tak to już jest, że każdy zachwala co innego. Niestety decyzję muszę podjąć, a eksperymentować nie za bardzo mogę. Odpada na przykład pokrycie tylko jednej ściany, bo to będzie trochę dziwnie wyglądało. Niby którą stronę miałbym wybrać?
magdan90





Dołączył: 22 Kwi 2022
Posty: 88

Post2022-05-11, 14:29    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
A może warto wziąć pod uwagę płytki ceglane lub klinkierowe? Wydaje mi się, że coraz więcej ludzi właśnie w ten sposób wykańcza domy.
lunka3





Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 107

Post2022-10-26, 19:08    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Cześć. Przyznam szczerze, że sama ostatnio zastanawiałam się, gdzie mogłabym znaleźć porządne materiały budowlane w jakiś dobrych cenach. Znajoma w podpowiedziała mi, żebym wolnej chwili przejrzała sobie propozycje na stronie sklepu https://baumit.pl/ i nie ukrywam, że Baumit Polska ma naprawdę wiele ciekawych produktów do zaoferowania. Chyba zdecyduje się tam zamówić tynki zewnętrzne, żeby jakoś zabezpieczyć elewacje mojego domu. Dajcie znać, co wy uważacie o ich propozycjach
Gusia





Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 62

Post2023-10-27, 11:36    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Tynki i elewacje stanowią ważny element wykończenia domu, dlatego warto wybrać solidne materiały o wysokiej jakości. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych systemów fasadowych, które łączą funkcjonalność z estetyką, a niektóre mogą nawet służyć jako ocieplenie budynku. W sklepach i hurtowniach internetowych można znaleźć bogaty wybór produktów do elewacji, takich jak farby fasadowe, kleje czy tynki, przykładowo tutaj https://sklep.greinplast.pl/products-list/systemy-elewacyjne
wbeszu





Dołączył: 21 Lut 2023
Posty: 290

Post2023-12-31, 01:02    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Ja oddałem to wszystko w ręce specjalistów, których mogę polecić. Usługi elewacyjne i dociepleniowe świadczone przez firmę https://jazdzewski.com.pl/elewacja-i-docieplenia-budynkow/ są po prostu doskonałe. Zespół dekarzy, którzy zajmowali się moją elewacją, wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale też elastycznością i starannością. Szybko i sprawnie wykonali docieplenie, dbając o estetykę i jakość wykonania.
hapoy





Dołączył: 10 Gru 2020
Posty: 94

Post2024-01-22, 20:47    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Warto to rozważyć, albo po prostu iść na gotowe. W tych https://www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-parterowych/waski-3 projektach mamy pokazaną gotową elewację. Zawsze możemy się nad tym pochylić. A dodam, że też w tej pracowni wam doradzą, zwłaszcza jeszcze skorzystacie z ich 20% rabatu:
Biuro Architektoniczne MG Projekt
Adres: 03-112 Warszawa ul. Uczniowska 14 (Białołęka)
(na spotkania zapraszamy do nowego biura na ul. Uczniowskiej 13)
tel. (22) 676 66 83, kom. 600 392 884
email: mgprojekt@mgprojekt.com.pl
Holiseq





Dołączył: 25 Sie 2023
Posty: 22

Post2024-01-30, 23:34    Co na elewację domu jednorodzinnego? Odpowiedz z cytatem
Renowacja elewacji mojego domu była strzałem w dziesiątkę! Fachowe podejście do klienta, estetyczny design i solidne wykonanie to cechy, które wyróżniają tę firmę https://tarasfactory.pl/oferta/elewacje/elewacje-kompozytowe/ Elewacja mojego domu teraz prezentuje się nie tylko nowocześnie, ale również elegancko. Polecam wszystkim, którzy pragną odświeżyć wygląd swojego mieszkania.
Strona główna forum » Hydepark » Co na elewację domu jednorodzinnego?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm