pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Marketing, reklama » Czy kalendarz to dobry sposób promocji?

Czy kalendarz to dobry sposób promocji?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
maria2015





Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-05-06, 20:03    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Witam! W rodzinie mam osobę, która prowadzi biznes. Staram się trochę pomagać jak to tylko w moich możliwościach. Aktualnie zajmujemy się kwestią promocji, kuzyn prowadzi firmę podróżniczą, więc chce, by klienci w jakiś sposób cały czas o nim pamiętali. Pomyślałam, że może dobrym sposobem na promocję firmy będzie przygotowanie kalendarzy ze zdjęciami z różnych miejsc wypoczynkowych dla stałych klientów - trójdzielne, w formie notesu, na biurko - teraz kalendarze przyjmują różne formy, więc coś można wybrać. Nie wiem tylko, czy to nadal sprawdzający się sposób na promowanie firmy - teraz znacznie więcej przerzuca się na Internet. Jak ta kwestia wygląda w Waszych firmach? Czy kalendarze przechodzą do lamusa?
Reklamy
robenio2x





Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 11

Post2015-05-06, 21:08    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
kalendarze w maju no nie wiem czy to jest dobry pomysł, raczej wszyscy o tej porze roku już sobie je zakupili, no chyba, że myślicie aż tak do przodu i planujecie je rozdawać w okolicy grudnia Smile ja na waszym miejscu jednak postawiłbym na inna formę reklamy, a mianowicie na reklamę poprzez ogłoszenie w lokalnej gazecie z pewnością dużo osób zwróci na nie uwagę Smile
irena





Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 9
Miasto: zielona góra

Post2015-05-08, 19:27    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Kalendarze trójdzielne są dobre, ale nie w środku roku i na pewno nie można tylko na nich opierać swoich działań marketingowych. Myślę, że dużo skuteczniej będzie zachęcić klientów jakimiś promocjami. Poza tym, skoro to biuro podróży, to aż prosi się o akcję marketingową w internecie, nawet w najprostszej postaci, czyli poprzez serwisy społecznościowe - możecie zaangażować znajomych, żeby udostępniali informacje o waszej działalności.

Ostatnio zmieniony przez irena dnia 2015-06-10, 13:13, w całości zmieniany 1 raz
maria2015





Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-05-10, 10:18    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Chyba macie rację, że w środku roku niezbyt to trafiony pomysł... Muszę jednak przyznać, że w zimie też mamy całkiem sporo zamówień na wycieczki, więc może faktycznie na okres przedświąteczny warto myśleć o kalendarzu. Oboje niezbyt orientujemy się w serwisach społecznościowych i obawiamy się ukrytych opłat. Pod tym względem jesteśmy nienowocześni Wink
dziobak45





Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-05-10, 19:49    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
maria2015 napisał:
Chyba macie rację, że w środku roku niezbyt to trafiony pomysł... Muszę jednak przyznać, że w zimie też mamy całkiem sporo zamówień na wycieczki, więc może faktycznie na okres przedświąteczny warto myśleć o kalendarzu. Oboje niezbyt orientujemy się w serwisach społecznościowych i obawiamy się ukrytych opłat. Pod tym względem jesteśmy nienowocześni Wink


Taki biznesowy kalendarz do zapisywania dat związanych z planowanymi spotkaniami może być bardzo przydatny. Oczywiście w dobie smartfonów i tabletów coraz więcej ludzi wykorzystuje do tego celu różne aplikacje na androida, ale takie papierowe kalendarze są jeszcze dosyć popularne wśród znacznej części społeczeństwa. Jeżeli pod względem wizualnym będzie atrakcyjnie zaprojektowany to może spełnić swoją rolę jako element promocji.
Marlyyn





Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 75

Post2015-05-15, 13:18    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Kalendarz tak, ale pod koniec roku;) warto założyć FB i tam publikować zdjęcia czy relacje z podróżyWink
trzmielica





Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 43

Post2015-05-18, 12:01    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
gadżety firmowe są zawsze mile widziane, ale wielkiego szału z tego nie będzie
irena





Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 9
Miasto: zielona góra

Post2015-05-23, 17:47    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Dokładnie, kalendarz to raczej pod koniec roku. Tak ogólnie to takie kalendarze to chyba słabe narzędzie promocyjne, chociaż nie wiem jak jest w przypadku biur podróży, gdzie taki kalendarz z różnymi miejscami mógłby wyjść naprawdę porządnie. Mimo wszystko myślę, że lepiej postawić na promocję w internecie.
WiktorM





Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 3

Post2015-08-13, 11:53    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Zgodzę się że kalendarze rozdaje się pod koniec roku i wtedy jest to najlepszy okres. Inna sprawa to trzeba te kalendarze mieć wiec zamawianie drukowania kalendarzy na "ostatni moment" to strzał w stopę bo drukarnie wtedy mają multum i trochę zleceń druku kalendarzy. Trzeba też wiedzieć że kalendarz to nie plakat i realizacja nawet ekspresowa trochę trwa. Z reguły zamawia się więc druki na przełomie sierpnia września by kalendarze mieć na czas i nie przepłacać za przyśpieszona realizację. Jeśli chodzi o formę to moim zdaniem kalendarz jest najlepsza z funkcjonalnych form promocji i reklamy szczególnie jak jesteśmy dostawcom artykułów dla firm.
ZarzadzajGIP





Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 12

Post2015-09-03, 04:07    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Gadżety reklamowe jeśli są dobrej jakości mogą pomóc w promocji firmy;) kalendarze to jeden z lepszych wyborów, jednak, jednak okres w jakim trzeba je rozdać jest krótki, ponieważ jest to tylko koniec starego i początek nowego roku. Kubki czy długopisy to gadżety całoroczne.
katojan





Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 7

Post2015-10-18, 15:51    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Materiały reklamowe zawsze są dobrym sposobem na to, by przyciągnąć klienta widać mu poczucie, że jest ważny. Ja zainwestowałem właśnie w kalendarze i długopisy, zamawiałam takie malutkie kieszonkowe, które rozdawałam jako ulotki, a dla stałych klientów miałem kalendarze książkowe i oczywiście trójdzielne na ścianę w gabinecie. W tym roku też zamawiam kalendarze książkowe 2016, w sumie to ostatni dzwonek, żeby zamówić i w miarę niedługo odebrać z drukarni. Od listopada trzeba rozdawać klientom Smile
Talarek





Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 2

Post2015-10-26, 10:33    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Karol234





Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 6

Post2015-10-26, 18:12    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Każda forma promocji jest dobra, więc taki kalendarz, jeśli macie przeznaczone na to środki, też może okazać się dobrym pomysłem, co nie przeszkadza, żebyście też zainwestowali w reklamę w Internecie, może w połączeniu z jakimś blogiem? Kalendarze w tej dziedzinie ładnie się kojarzą, także nie rezygnowałbym z tego, może jeszcze jakieś długopisy reklamowe i mała reklama w lokalnej prasie i na tablicach ogłoszeń?
ron





Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 92

Post2015-10-27, 13:36    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Kalendarze to dobry sposób promocji, szczególnie teraz, gdy zbliża się koniec roku. Dobrym rozwiązaniem będą również gadżety reklamowe np. w postaci smyczy. Jezeli ktoś z Was byłby zainteresowany, zachęcam do zapoznania się ze stroną http://fabryka-smyczy.pl .
gibbs





Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 4

Post2015-11-04, 11:36    Czy kalendarz to dobry sposób promocji? Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że kalendarz to oklepany sposób na promocję. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek z takiego gadżetu skorzystał.
Strona główna forum » Marketing, reklama » Czy kalendarz to dobry sposób promocji?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm