pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Czy można samemu prowadzić księgowość ?

Czy można samemu prowadzić księgowość ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-04-29, 20:12    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Witam,
Tak jak w temacie, czy można samemu prowadzić księgowość w firmie ? Posiadam wiedzę na temat księgowości i prawa, ale nie mam żadnego certyfikatu. Jakie mogą być konsekwencje jakbym np. popełnił gdzieś błąd prowadzać samemu księgowość ?

Pozdrawiam
Reklamy
Kwiatuszek141





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117

Post2012-05-08, 11:35    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Pewnie, ze możesz sam prowadzić, tylko nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ze to nie łatwe zadnie ... przepisy w Polsce zmieniają sie średnio raz w miesiącu i nikogo nie bedzie interesowalo, ze nie wiedziales o zmianie. Jak masz duzo czasu, to moze sie udac, jak nie to nie polecam takiej zabawy.
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-05-09, 21:04    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Jakie moga byc konsekwencje ? takie same jakbys zlecil komus prowadzenie ksiegowosci, Ty odpowiadasz zawsze za błąd i nie wazne czy prowadzisz ksiegowosc sam, czy w jakiejs firmie.
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2012-05-14, 10:17    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Mój kolega mial taka sytuacje, ze księgowa cos tam namieszała i w Urzedzie Skarbowym uslyszal, ze za niewiedze ksiegowej trzeba płacić.
perełka





Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 8

Post2013-06-28, 20:01    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Jasne że można, jak masz małą firmę to jest proste - ja prowadzę działalność usługową i sama się rozliczam z US wysyłam deklaracje it.
snajper00





Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 110

Post2013-09-29, 09:41    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Waldus napisał:
Witam,
Tak jak w temacie, czy można samemu prowadzić księgowość w firmie ? Posiadam wiedzę na temat księgowości i prawa, ale nie mam żadnego certyfikatu. Jakie mogą być konsekwencje jakbym np. popełnił gdzieś błąd prowadzać samemu księgowość ?

Pozdrawiam


Urzad skarbowy nie interesuje kto prowadzi księgowość ważne aby wszystkie podatki byly płacone i wszystko sie zgadzało. Za błąd oczywiście odpowiadasz Ty Smile
znaczekpocztowy





Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 6

Post2013-10-16, 13:55    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli się na tym znasz to jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie.
Marlyyn





Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 75

Post2015-09-07, 10:21    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Prowadzić można samemu, ale to dużo pracy, dlatego wolę kogoś do tego wynająćWink księgowość prowadzi mi Kancelaria Podatkowa WIOL, nie jest to drogie, a mam wszystko zrobione tak jak należy i nie muszę się przejmować, że o czymś zapomniałem;)
karik





Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 118

Post2015-09-30, 15:43    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Można prowadzić księgowość samodzielnie, ale to chyba mija się z celem, bo nie będzie można wtedy dostateczniej skupić się na rozwoju firmy, gdyż takie prace pochłaniają mnóstwo czasu. Lepiej zdecydować się na współpracę z biurem księgowych, mogę polecić http://superksiegi.pl z Wrocławia, oferują obsługę księgowo-kadrową, wspierają świeżo upieczonych przedsiębiorców, udzielają porad prawnych.
DwieDyszki





Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 9

Post2015-11-04, 18:47    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli jest mała firma, to można prowadzić samemu księgowość, wystarczy zaopatrzyć się w program księgowy dla małych firm, najlepiej z darmową wersją próbną 60-dniową, wtedy można sprawdzić, czy akurat taki program spełnia nasze oczekiwania i nie jest za bardzo skomplikowany. Polecam zerknąć sobie na stronę Finka.pl (http://finka.pl) i poczytać sobie o różnych, proponowanych przez nich programach, zapytać tamtejszych ekspertów o radę i po prostu wypróbowaćSmile Moja sąsiadka ma właśnie od nich program kupiony, prowadzi firmę w domu i jest bardzo zadowolona, szybko nauczyła się obsługi Smile Powodzenia Smile
majeranus





Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 10
Miasto: Rzeszów

Post2015-12-06, 10:33    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
nie polecam chyba że dobrze się na tym znasz, popełnisz jeden błąd i problemy
Marlyyn





Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 75

Post2016-01-22, 08:39    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
nie wiem czy bez certyfikatu możesz sam prowdzic księgowość... zapytaj w kanelarii http://www.wiol.com.pl/work/ zawsze służa radą i znają się na temacie
ron





Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 92

Post2016-02-15, 13:43    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Samodzielne prowadzenie księgowości to mnóstwo pracy i czasu, także nie wydaje mi się, żeby było to dobry pomysł. Poza tym trzeba znać się na rzeczy. Lepszym rozwiązaniem będzie współpraca z firmą zewnętrzną typu http://www.ingksiegowosc.pl/oferta - firma oferuje kompleksowe usługi księgowe oraz kadrowo-płacowe. Dostajemy dedykowanego księgowego, wsparcie i dostęp do ksiąg oraz danych kadrowych firmy przez Internet. Bardzo wygodnie, poza tym mamy większą kontrolę nad finansami swojej firmy.
iwonaa92





Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 123

Post2016-04-09, 10:18    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Jak najbardziej można, ale potrzebne są do tego jakieś gotowe, profesjonalne narzędzia, np. program do faktur, do zarządzania magazynem, czy takie narzędzie do przebiegu pojazdu https://wfirma.pl/kilometrowka-online . Sporo takich narzędzi mają w serwisie wfirma.pl, a dodatkowo zapewniają dostęp do ekspertów księgowych, podatkowych i innych - koszty takich usług są znikome.
czesia44





Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 12

Post2016-04-12, 20:22    Czy można samemu prowadzić księgowość ? Odpowiedz z cytatem
Witam.
Pewnie, że możesz jak się tylko na tym znasz. Musisz tylko śledzić ustawy o rachunkowości, bo wszystko się zmienia. A jak będziesz chciał przechowywać dokumenty kadrowe zleć to odpowiedniej firmie archiwizacyjnej np. http://www.archeon.pl .W ich ofercie też masz porządkowanie dokumentów.
Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Czy można samemu prowadzić księgowość ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm