pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Inne - banki, lokaty, inwestycje, dotacje » Czym się różni skok od banku ?

Czym się różni skok od banku ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Bogacz0





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 152

Post2012-06-20, 13:27    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Zastanawiam sie nad pożyczka w skoku i chciałbym sie dowiedzieć, czym ta instytucja rożni się od zwykłego banku. Gdzie jest lepiej pożyczyć pieniądze od banku, czy skok ?
Reklamy
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2012-06-24, 20:46    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Skok to instytucja pozabankowa gdzie dostaniesz pożyczkę w max wysokosci (cos kolo) 40tys. Bank to bank Smile Gdzie lepiej nie mam pojecia wszystko zalezy od tego na jakich warunkach dostaniesz pozyczke i gdzie beda lepsze.
Ziomek8899





Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 117

Post2012-06-25, 21:08    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
W skoku mozna brac pozyczki na wieksze kwoty niz 40tys, tylko potrzebny jest poręczyciel.

pozdr
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-07-03, 09:10    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Podstawowa i chyba jedyna różnicą jest to że SKOK nie podlegają nadzorowi instytucji państwowych a banki tak.
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-07-05, 11:08    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Waldus napisał:
Podstawowa i chyba jedyna różnicą jest to że SKOK nie podlegają nadzorowi instytucji państwowych a banki tak.


A nie jest tak że SKOK jest objęty nadzorem i gwarancja przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny ?
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-07-19, 18:16    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Na 100% parabanki nie mają nad sobą żadnych urzędów kontrolnych. Na stronie głównej masz o tym artykuł - poczytaj.
touche





Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 1

Post2014-12-01, 10:32    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
chyba bym nie zdecydował się na pożyczkę od innej instytucji niż bank...

_________
PrywatnaEmerytura





Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 3
Miasto: Gdańsk

Post2015-03-16, 13:46    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
W sensie formalnym Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe nie są bankami, dlatego nie podlegają nadzorowi bankowemu, nie mają również ustawowo określonego minimalnego poziomu wypłacalności.
SKOK-i nadzorowane są przez Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo – Kredytową, natomiast banki przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Ponadto, SKOK-i nie posiadają żadnych innych praw i obowiązków, które wynikają z przepisów prawa bankowego (to na przykład bankowy tytuł egzekucyjny czy rezerwa obowiązkowa), a także innych ustaw okołobankowych.
comandores





Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 3

Post2016-05-04, 11:01    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
jednak pożyczka w banku daje większe zabezpieczanie w razie "w". ze skokami różnie bywa o czym co rusz donoszę media. radzę unikać skoków.
http://www.perelka.com.pl/baza_zabiegowa/

Ostatnio zmieniony przez comandores dnia 2017-03-10, 15:22, w całości zmieniany 4 razy
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2016-05-05, 08:46    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Najpewniej kredyty brać jednak w bankach. Choć jeśli chcemy pożyczyć mniejszą kwotę - można wziąć też pod uwagę chwilówki.
mark





Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 13
Miasto: Warszawa

Post2018-02-27, 20:08    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
SKOKi mają już gwarancje BFG, więc różnic jest coraz mniej.

Jestem na etapie poszukiwania banku odpowiedniego na konto osobiste dla osoby pełnoletniej, która na co dzień korzysta z Internetu. Oferta banków jest naprawdę bogata i ciężko wybrać jednoznacznie rachunek osobisty spełniający wiele funkcji jednocześnie. Nie chcę eksperymentować z nowymi instytucjami na rynku, które mają często nie dopracowane systemy transakcyjne. Obawiam się trochę otwierać konto w Orange Finanse albo innym banku, ze względu na ich krótki staż rynkowy. Sam przekonałem, się już na własnej skórze, że ING Bank Śląski może być chyba dobrym wyborem, czytają że konto direct ing opinie ma pozytywne nie bez powodu. Także z powodu braku stacjonarnych oddziałów, gdzie mógł bym załatwić sprawę w przypadku losowym. Takim jak awaria systemu transakcyjnego i infolinii. Napotkałem w Internecie na dość pozytywne oceny i opinie na temat ING Banku Śląskiego oraz recenzje jego sztandarowego produktu na blogu czyli konta osobistego Direct. Wiem że negatywne oceny są w większości wynikiem działań hejterów. Skupiłem, się więc tylko na opiniach merytorycznych, które wyglądały napisane przez realnych klientów banku.

Autor wpisu twierdzi, że ten rachunek da się otworzyć przez Internet przelewem albo poprzez darmową wizytę kuriera z umowami od banku ING. Zaś samo konto jest darmowe w prowadzeniu bez warunku wpływów wynagrodzenia na rachunek. Podobno dla karty da się uniknąć opłat, o ile wykonywałbym, co miesiąc transakcje kartą na minimalną kwotę ustaloną przez ING Bank Śląski. Z drugiej strony mam jeszcze rachunek oszczędnościowy o nazwie Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), prowadzone bez opłat. Choć wysokość odsetek nie jest zbyt wysoka, tak jak i w innych bankach na rynku. Jak widać decyzja nie jest łatwa i jednoznaczna podczas wyboru najlepszego rachunku bankowego. Przemawia do mnie najbardziej wizja braku opłat za ror. Rozumiany jako prawdziwe a nie reklamowe 0zł za prowadzenie oraz wypłaty z własnych bankomatów ING w całej Polsce.

Macie jakieś inne sensowne propozycje, czy lepiej będzie tak jak uważam założyć konto Direct w ING Banku Śląskim? Cool

Ostatnio zmieniony przez mark dnia 2020-01-21, 19:44, w całości zmieniany 1 raz
skontou





Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 9
Miasto: Warszawa

Post2019-07-06, 09:59    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Teraz zarówno skoki jak i banki posiadają teraz gwarancje BFG do równowartości 100 tys. euro, więc różnice się zacierają.

Zdecydowanie polecam zapoznać się z ofertą także pożyczkową banków. Czasami debet na koncie może być mniej ryzykowny od chwilówek. Oprocentowanie lokat sukcesywnie spada. Jeszcze pól roku temu bez problemu udało się znaleźć lokatę oprocentowaną na 4-4,5%. Obecnie staje się to coraz bardziej trudne. Zastanawia mnie ile ten trend będzie się utrzymywał. Czy możemy liczyć jednak na poprawę tej sytuacji w najbliższym czasie. Sama lokata w ING Banku Śląskim wydaje się opłacalna. Na pewno zaletą jest to, że pieniądze można wybrać w dowolnym momencie. Wystarczy po zalogowaniu na konto zgłosić chęć zamknięcia lokaty i powiązanego z nią konta technicznego poprzez pocztę wewnętrzną banku. Polecam proste założenie konta internetowego ing przez internet. Korzystając z formularza pod linkiem zamieszczonym na stronie prowadzącego do rachunku osobistego Direct. Jeżeli zastanawiasz się nad bezpieczeństwem takiej lokaty albo produktu takiego jak konto otwarte w ING Banku przez kuriera, to mogę Cię uspokoić. Pieniądze przez Ciebie przesłane nie zostaną przechwycone przez hakerów. Niesamowicie interesująca opcja, może się na nią skuszę. Warunki ma bardzo dobre, więc chyba nie powinno być żadnych innych kłopotów. Zastanowię się jeszcze i zobaczę czy założę lokatę, to fajna inwestycja na przyszłość. Numer klienta przychodzi w e-mailu po aktywacji konta oraz pocztą tradycyjną wraz z dokumentami potwierdzającymi założenie lokaty. Założenie konta bankowego jest teraz nadal możliwe przez internet, jednak potrzebna jest darmowa wizyta kuriera w Twoim domu. Rolling Eyes
karo90





Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 118

Post2020-10-28, 14:57    Czym się różni skok od banku ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli mam być szczery to nie wiem czy chciałbym miec pieniadze w skoku. Wiem, że obowiązuje je ubezpieczenie oraz pewnie w przypadku upadku skoku, bym je odzyskał.

Z drugiej strony jest z tym trochę biegania oraz pieniadze są na jakiś czas zamrożone

Z kolei nie miałbym problemu z wzięciem pożyczki. W tym przypadkku liczy się wyłacznie oprocentowanie !

Warto jest na pewno poszukać jakiegoś wartościowego konta jak tutaj
https://www.konto-studenckie.pl/
Strona główna forum » Inne - banki, lokaty, inwestycje, dotacje » Czym się różni skok od banku ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm