pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Hydepark » Dom opieki

Dom opieki

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Olaf10





Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 7

Post2015-11-22, 19:03    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Witajcie, w ostatnim czasie bardzo posypało sie zdrowie mojego dziadka i zastanawiam się nad oddaniem go do domu opieki. Jakie są wasze sugestie? Gdzie najlepiej poszukać odpowiedniego miejsca? Nie mam już czasu i siły żeby mu pomaga. Proszę was o propozycje i sugestię.
Reklamy
slaway





Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 6

Post2015-11-25, 10:27    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Witaj, z tymi domami opieki zdrowotnej jest różnie. Ale wiadomo jak się ma coś z polecenia to jest mniejsze ryzyko. No i zależy też kogo się umieszcza w takiej placówce i jaka w danej ta osoba jest sytuacji i kondycji zdrowotnej. Jeśli to nie jest ktoś z Twojej bardzo bliskiej rodziny to może zaryzykować. Ale uważam, że jeśli to Twoja znajoma i ja chcesz umieści w takim domu to i tak należałoby bardzo często odwiedzać taką osobę. A nie mówiąc już o rodzinie matka ojciec czy babcia czy dziadek.!!
Karol234





Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 6

Post2015-11-30, 07:34    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Witaj, jeśli szukasz odpowiedniej placówki to zwróć uwagę na to, żeby była w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, czyli np. w tym samym mieście. Bez sensu jest umieszczanie starszej osoby na drugim końcu Polski czy w innym mieście, bo wtedy wiadomo, że nie będziemy jej zbyt często odwiedzać..Kolejną spraw jest to, żeby nie decydować się na państwowe placówki, tylko poszukać odpowiedniego, dobrego, prywatnego domu opieki dla osób starszych. Pozdrawiam.
dadak





Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 3
Miasto: Kraków

Post2015-11-30, 21:56    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
jeżeli nie masz siły ani miejsca żeby zajmować się dziadkiem to warto zapewnić mu profesjonalną opiekę
baccaro





Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 87

Post2015-12-01, 17:50    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Tylko trzeba uważać z wyborem takiego domu.
DwieDyszki





Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 9

Post2015-12-02, 15:26    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Witam. Uważam że najwięcej informacji na temat domów opieki znajdziesz w internecie. Nie musisz nigdzie wychodzić z domu po prostu usiądź i poszukaj. Z tego co pamiętam moja znajoma była w podobnej sytuacji i właśnie prze neta znalazła dla swojej babci taki dom. Nie pamiętam nazwy więc nie będę pisać. Ale ważne jest to abyś zwróciła uwagę na to jak daleko jest ten ośrodek i czy będzie was na to stać?! Jak również zdobądź jakieś cenne informacje na ich temat - przecież oddajesz kogoś bliskiego w obce ręce.
Olaf10





Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 7

Post2015-12-02, 15:36    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Niestety nie ma i siły i czasu bo trzeba również zarobić a wynajmowanie opieki która przyjeżdża do domu jest naprawdę droga na to bym musiał pracować i tylko na jedzenie a tu jeszcze rachunki więc nie jest za kolorowo. Wiem że w takich domach opieki no w nie których przynajmniej nie jest ciekawie ale znalazłem chyba dom opieki dla mojego dziadka http://www.domyopiekiolimp.pl wybrałem dom opieki w józefowie wydaje mi się że to solidna placówka z profesjonalnym personelem i mam nadzieje też że mój dziadek to zrozumie.
slomek





Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 7

Post2015-12-03, 19:59    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Ty jesteś z Warszawy? Jeśli tak to rzeczywiście Józefów będzie całkiem rozsądnym wyborem. W razie czego zawsze będziesz mógł odwiedzić dziadka w tym ośrodku bo dojazd z Warszawy nie powinien zabrać zbyt wiele czasu. W dodatku w samym Józefowie jest całkiem spokojnie. Oczywiście dobrze będzie jeśli kilka razy złożysz niezapowiedzianą wizytę i sprawdzisz czy wszystko jest w porządku, lepiej się upewnić.
mietekmor





Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 6

Post2015-12-13, 20:02    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Witaj, Powiem Ci szczerze że gdybym był w takiej sytuacji co Ty to sam nie wiedziałbym co miałabym zrobić?! I mam nadzieję że nie będę... Ale gdybym mógł Ci w jakiś sposób doradzić to myślę że skoro nie masz żadnego innego wyjścia to chyba to jest jedynie dobre rozwiązanie z sytuacji. Ale przed tym jak umieścisz dziadka w jakimś domu opieki sprawdź dobrze jaka tam jej opieka i nie tylko. Poczytaj na różnych portalach. Ale zastanów się też nad tym czy nie lepszym rozwiązaniem będzie po prostu zatrudnienie jakieś opiekuna dla dziadka?!
Emii





Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 12

Post2015-12-27, 23:31    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Nie wiem. Mam chorą mamę która jest dializowana z powodu niewydolności nerek. Całą rodziną się nią opiekujemy sami, na zmianę. Kupujemy pampersy dla dorosłych aby czuła się bardziej komfortowo. Jeśli masz większą rodzinę to da się pogodzić pracę i opiekę nad osobą starszą w domu. Myślę, że opieka medyczna - lekarz z wizytą do domu, może być dodatkowym ułatwieniem dla rodziny i osoby chorej. Może zamiast oddać osobę starszą do domu opieki to lepiej zatrudnić opiekunkę do domu? Byłaby dużym ułatwieniem czy opiece nad starszą osobą.
magda906





Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 352

Post2016-03-16, 12:23    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Jeszcze kilkanaście lat temu faktycznie domy opieki mogły być tematem trudnym. Obecnie są to na tyle komfortowe miejsca, że umieszczenie w nich osoby starszej nie jest niczym złym. Starszy człowiek potrzebuje opieki 24 h na dobę, towarzystwa, zainteresowania. Jeśli rodzina pracuje zawodowo to nie ma możliwości by to zapewnić. A odpowiadając na pierwszy post - pod Warszawą, w Załuskach, jest Dom Seniora Anna http://domseniora24.pl/. Wygodny, komfortowy, z codzienną opieką lekarską i całodobową pielęgniarską.
kaska2909





Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 108

Post2016-03-24, 12:09    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Pomyśl o zorganizowaniu dziadkowi teleopieki. Tutaj http://www.elderia.pl/oferta/teleopieka/ możesz się więcej o tym dowiedzieć. Taka teleopieka podnosi bezpieczeństwo osób starszych, 24 h na dobę. W nagłych sytuacjach to wręcz niezbędne.
Szkot





Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 217

Post2016-03-30, 13:14    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
W sytuacji kiedy nie możemy zapewnić opieki to lepiej oddać do takiego domu. Człowiek przynajmniej nie jest samotny.
porque





Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 2
Miasto: Warszawa

Post2016-07-18, 10:55    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Pobyt w domu opieki wcale nie musi się wiązać z traumą, czy jakimś upokorzeniem. Wystarczy wspólnie zdecydować i wybrać dobry ośrodek. Najlepiej pojechać na miejsce i porozmawiać z pracownikami lub jeśli się uda z pensjonariuszami. Wybierając miejsce pobytu dla naszej mamy kierowaliśmy się przede wszystkim jej zdanie. To ona wybrała Dom Opieki Olimp w Majdanie koło Warszawy. Spodobało jej się otoczenie samego ośrodka - park, ogród, które sprzyjają wypoczynkowi. Do tego świetna atmosfera, sympatyczna opieka i specjalne zajęcia ruchowe dla seniorów. Wszystko to zadecydowało o tym, że mam czuje się tam świetnie. W końcu jest w obecności swoich rówieśników i ma z nimi wspólne tematy do rozmów.
krepka





Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 13
Miasto: Sandomierz

Post2016-08-16, 15:56    Dom opieki Odpowiedz z cytatem
Dla mnie takie miejsca nie kojarzą się dobrze Smile
Nie chciałabym w takim miejscu spędzać starości i staram się regularnie badać. Czy sadzicie, że takie usg genetyczne warszawa warto wykonać.
Strona główna forum » Hydepark » Dom opieki
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm