pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Hydepark » Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty

Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
karo90





Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 118

Post2016-01-22, 15:58    Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty Odpowiedz z cytatem
Przymierzamy się do postawienia budynku który docelowo będzie miał 2 piętra. Pytanie jaki wybrać beton, aby był dostatecznie wytrzymały?
Reklamy
pierr





Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 111

Post2016-01-26, 08:17    Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty Odpowiedz z cytatem
Z tego co wiem, to wszystko powinno być określone w projekcie - a przynajmniej u nas tak było. Do zalewania stropów używaliśmy B-20 a do zalewania stropów B-15. Na fundamentach nie warto oszczędzać.
Polecam jeszcze, aby przy wylewaniu kazać sobie nalać próbkę z gruchy - może to być sześcian 20x20x20 - napisz datę i dostawcę. Możesz dać to później do badań laboratoryjnych, gdybyś podejrzewał, że coś jest nie tak. Tutaj http://cemexbeton.pl/jak-dobierac-istotne-parametry-betonu-podczas-projektowania-konstrukcji masz informacje, jak dobierane są istotne parametry betonu.
Fazi





Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 59
Miasto: Katowice

Post2016-01-27, 13:28    Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty Odpowiedz z cytatem
Pytaj raczej na forum budowlanym, a nie tutaj, gdzie większość ludzi interesuje się finansami.
kaska2909





Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 108

Post2016-02-13, 21:13    Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty Odpowiedz z cytatem
Przy takiej inwestycji nie masz wykonawcy tylko sam zastanawiasz się, jakie materiały są odpowiednie? Ja bym postawiła na doświadczenie i wiedze firm specjalizujących sie w tego typu usługach. Zobacz sobie choćby Trans Ziem generalne wykonawstwo - oprócz dobrej organizacji i nadzoru masz gwarancje na lata.
Strona główna forum » Hydepark » Jak dobrać odpowiedni beton pod fundamenty
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm