pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Ubezpieczenia » Jak i ile oszczędzać na emeryturę?

Jak i ile oszczędzać na emeryturę?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
PrywatnaEmerytura





Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 3
Miasto: Gdańsk

Post2015-03-16, 14:03    Jak i ile oszczędzać na emeryturę? Odpowiedz z cytatem
Obecny system emerytalny opiera się na dwóch obowiązkowych filarach, pierwszy z nich to ZUS, natomiast drugi to OFE, a także jednym dobrowolnym. Trzeci filar daje nam możliwość dodatkowego oszczędzania na swoją emeryturę w ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE), Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz Pracowniczych Programach Emerytalnych (PPE).
Warto podkreślić, iż uczestnictwo w trzecim filarze jest dobrowolne i dostępne dla wszystkich. Środki wpływające na indywidualne konta zarządzane są przez instytucje finansowe.

Oczywiście zarówno wybór konkretnej metody oszczędzania, jak i ilość pieniędzy, które przeznaczymy na ten cel, jest kwestią indywidualną.
Reklamy
Klacior





Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-04-23, 17:56    Jak i ile oszczędzać na emeryturę? Odpowiedz z cytatem
Tak muszę powiedzieć, że już trochę wcześniej się interesowałem w jaki sposób oszczędzać na emeryturę i doszedłem do jednego takiego wniosku, który brzmi następująco - trzeba skorzystać z opcji jakie dają polisy. Co miesiąc przelewać na specjalne tego typu konto i w ten sposób odpowiednio się zabezpieczyć na przyszłość.


Pamiętasz jeszcze czasy szkolne jak fajnie było?https://czasyszkolne.wordpress.com/ Jak nie to ja przypomnę! Zajrzyj na mój blog!
kebrtyk





Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-22, 19:41    Jak i ile oszczędzać na emeryturę? Odpowiedz z cytatem
Plan na pewno mam prosty na oszczędzanie..Wyjechać za granicę tak do 40 roku życia..Oszczędzać z rodziną jak się da a później wrócić do Polski z ogromnym doświadczeniem zawodowym i z dużym zastrzykiem gotówki. Wybudować się wtedy trzeba by było i zbudować jakiś dom.
Bastyliaa





Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 7

Post2015-07-23, 21:26    Jak i ile oszczędzać na emeryturę? Odpowiedz z cytatem
Pracować ciężko i zdobywać przez taką pracę kasę na godziwą emetyturę. Jeśli się ktoś do tego nie zastosuję to jego los jest marny i nie jest za wesoły. Nie wiem co ludzie sobie myślą - a zarabiam tyle i tyle całą wypłatę przepijam i już potem nie mam za co nawet żyć.
Asoff





Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 259

Post2017-03-09, 12:11    Jak i ile oszczędzać na emeryturę? Odpowiedz z cytatem
I przez to mamy tak dużo wręcz głodujących emerytów. Nie twierdzę, że wszyscy przepuszczali swoje pensje, bo na pewno spora część osób po prostu nie miała wystarczająco dużej ilości pieniędzy, żeby móc je odłożyć i tym samym zabezpieczyć się na przyszłość, ale też spora część osób po prostu nie myślała o przyszłości. Wydaje mi się, że obecnie jest to jeszcze bardziej powszechne. Zarobki w Polsce się poprawiają, podnosi nam się standard życia, ale nie mamy dużych oszczędności a za to mamy wysokie kredyty. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Ja też jeszcze kilka lat temu nie wybiegałem w przyszłość, ale po przeczytaniu informacji zawartych w tym artykule http://oszczedzaniepieniedzy.yolasite.com/ zdecydowałem się założyć fundusz emerytalny i nie żałuje.
maszynista





Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 41

Post2017-04-04, 18:25    Jak i ile oszczędzać na emeryturę? Odpowiedz z cytatem
Lokaty to fajne wyjście jeżeli nie chcemy ryzykować tym bardziej, że banki coraz lepsze propozycje wysuwają. Polecam sprawdzać na bieżąco ten ranking lokat
https://moneye.pl/ranking-lokat-bankowych/ gdzie wszystko jest dokładnie pokazane, który bank co nam oferuje i jaki procent daje. IdeBank obecnie przoduje z 4% czy to dużo czy mało no to już kwestia indywidualna Smile
Strona główna forum » Ubezpieczenia » Jak i ile oszczędzać na emeryturę?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm