pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Kredyty » Jak usunąć wpis w BIK ?

Jak usunąć wpis w BIK ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2012-09-13, 09:42    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Hej,

Mam taki problem. Kredyt spłaciłem w 2010 roku z pomoca windykacji. Ostatnio dzwoniłem do banku, żeby usunęli wpis w BIKu, ale bank zasłaniał sie jakimś art. o przetwarzaniu danych i nie wyraził zgody. Czy jest jakiś inny sposób, żeby usunac historie w BIK ?
Reklamy
Zibi





Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 71

Post2012-09-23, 08:58    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Napisz podanie o wykreślenie i czekaj na odp. Jak będzie negatywna to zapytaj o podstawę prawna i bedziemy dalej kombinowac Smile
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2012-09-24, 13:02    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
LuckyGuy napisał:
Hej,

Mam taki problem. Kredyt spłaciłem w 2010 roku z pomoca windykacji. Ostatnio dzwoniłem do banku, żeby usunęli wpis w BIKu, ale bank zasłaniał sie jakimś art. o przetwarzaniu danych i nie wyraził zgody. Czy jest jakiś inny sposób, żeby usunac historie w BIK ?



zapytaj sie o jaki art, albo ustawe chodzi bo jestem bardzo ciekawy ?
Ziomek8899





Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 117

Post2012-09-25, 12:12    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
A według mnie powinien pojechac do banku zrobic mala zadyme i nie pisac zadnych podan tylko od razu żądać wykreślenia.
vicotria





Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 13

Post2014-08-27, 15:10    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Wpisu w BIK nie da się usunąć, ponieważ zostaje on tam przez 5 lat mimo, że dane zobowiązanie wobec banku zostało uregulowane.
Nie wiem, czy można nanieść jedynie informację o uregulowaniu długu, ale wpis nie zostanie usunięty. Gdyby to był BIG to inna sprawa - nawet musimy poinformować Biuro Informacji Gospodarczej o spłacie długu, by nanieśli poprawki, albo usunęli wpis, bo jak się tego nie zrobi, to grozi grzywna.
Niestety BIG to nie BIK, tak samo jak BIK nie jest BIG, także bardzo mi przykro.
Finane





Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 4
Miasto: Poznań

Post2014-09-15, 08:35    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Gdyby to był BIG to inna sprawa - nawet musimy poinformować Biuro Informacji Gospodarczej o spłacie długu, by nanieśli poprawki, albo usunęli wpis, bo jak się tego nie zrobi, to grozi grzywna.


Dłużnik po spłacie zobowiązania nic nie musi. To wierzyciel ma obowiązek w ciągu 14 dni poinformować KRD, Erif czy Infomonitor o konieczności wykreślenia/aktualizacji wpisu.
a.zajac87





Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 33
Miasto: Warszawa

Post2015-01-28, 15:13    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Niestety historia bik jest niewymazywalna.
k-stanislaw145





Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 24
Miasto: Zielona Góra

Post2015-01-28, 15:24    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
5 lat zajmuje przedawnienie danej sprawy. Po tym okresie nie powinno być problemu z próbą ponownej pożyczki ale warto wtedy dołożyć wszelkich starań aby noga się drugi raz nie powinęła.
SowaFinansowa





Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 5
Miasto: Warszawa

Post2015-01-30, 11:20    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Niestety, musisz czekać na przedawnienie sprawy. Postaraj się odnaleźć instytucję, która mimo złego wpisu udzieli Ci kredytu. Na podstawie jednej firmy możesz zacząć budować pozytywną historię kredytową.
longin.wozniak





Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 20
Miasto: Kostrzyn Wielkopolski

Post2015-02-02, 15:35    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Warto zadbać, żeby się już w przyszłości noga nie powinęła. Ostrożnie dobierać firmy i kredyty.
rodezjak





Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 18

Post2015-04-10, 22:07    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Wpis w BIK może zmodyfikować tylko instytucja, która go wprowadziła. Wiecej o tym na stronie http://superomat.pl/czy-bank-widzi-chwilowki/ gdzie omówiono i taką sytuację.

Ostatnio zmieniony przez rodezjak dnia 2018-10-07, 18:00, w całości zmieniany 1 raz
Enio36





Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-19, 13:22    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Witaj. Jeżeli zadłużenie zostało spłacone w danym banku i nie masz już w tym banku innych produktów należy złożyć pismo o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wtedy bank nie może już operować Twoimi danymi i wpis zniknie w ciągu 30 dni.
a.zajac87





Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 33
Miasto: Warszawa

Post2015-08-04, 18:44    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Wpisu w bik sie nie usunie. Po 5 latach jest przedawnienie starych win ale i tak pozostaje to w bazie. Natomiast sa oferty bez sprawdzania biku. kredyty prywatne na przykład tego nie robią bo inwestorzy prywatni nie mają takich uprawnień. To jest taka luka z której mógłbyś skorzystać. Polecam zapoznać się z artykułem z linku.
mielnik





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 9

Post2015-08-04, 20:49    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
„Czyszczenie BIK" w praktyce, może w przypadku firm oferujących tę usługę, polegać na złożeniu w banku lub SKOK-u, wniosku o restrukturyzację kredytu lub o usunięcie danych z BIK. Niestety, w większości przypadków usunięcie dotyczy danych pozytywnych, czyli tych odzwierciedlających rzetelnie spłacone kredyty. Dane te są atutem w relacjach z instytucjami finansowymi i mogą ułatwić uzyskanie kolejnego kredytu, nie warto więc rezygnować z możliwości ich wykorzystania. W przypadku danych negatywnych, są one nieusuwalne, dokładnie precyzuje te kwestie Prawo bankowe. Najlepiej zapoznać się z podstawowymi zasadami działania BIK. W ściśle określonych prawem przypadkach istnieje możliwość wystąpienia do BIK o usunięcie danych i można zrobić to osobiście, udając się do banku lub SKOK-u, który takie dane przekazał. Nie ma konieczności korzystania z pośredników.
IHF





Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 8

Post2015-08-19, 23:00    Jak usunąć wpis w BIK ? Odpowiedz z cytatem
Jakie są podstawy przetwarzania danych przez BIK?

Jeśli zobo­wią­za­nie było spła­ca­ne termi­no­wo - dane prze­twa­rza­ne są w BIK od chwi­li ich prze­ka­za­nia, aż do spła­ty kredy­tu.
Jeśli wyra­żo­na zosta­ła zgoda na prze­twa­rza­nie danych po spła­cie kredy­tu, to dane te są udostęp­nia­ne bankom i SKOK-om w celu oceny zdol­no­ści kredy­to­wej i anali­zy ryzy­ka kredy­to­we­go przez okres wska­za­ny w wyra­żo­nej zgodzie lub do dnia odwo­ła­nia zgody, poświad­cza­jąc pozy­tyw­ną histo­rię kredy­to­wą Klien­ta.
Jeśli zobo­wią­za­nie nie było spła­ca­ne termi­no­wo - dane prze­twa­rza­ne są w BIK przez okres 5-letni bez zgody Klien­ta, jeśli speł­nio­ne zosta­ły łącz­nie nastę­pu­ją­ce warun­ki:
dopusz­czo­no się zwło­ki w spła­cie zobo­wią­za­nia powy­żej 60 dni,
upły­nę­ło 30 dni od poin­for­mo­wa­nia Klien­ta przez bank lub SKOK o zamia­rze prze­twa­rza­nia danych Klien­ta bez jego zgody.
Zgod­nie z art. 105a ust. 4 i 5 usta­wy Prawo banko­we dane doty­czą­ce zobo­wią­zań wszyst­kich Klien­tów mogą być prze­twa­rza­ne w BIK przez okres 12 lat od dnia wyga­śnię­cia zobo­wią­za­nia dla celów zwią­za­nych ze stoso­wa­niem przez kredy­to­daw­ców metod staty­stycz­nych. Prze­twa­rza­nie danych w tym celu nie wyma­ga zgód Klien­tów, a dane nie są wyko­rzy­sty­wa­ne do oceny zdol­no­ści kredy­to­wej.

więcej http://infohipoteka.pl.tl/Czyszczenie-BIK.htm
Strona główna forum » Kredyty » Jak usunąć wpis w BIK ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm