pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Nieruchomości » Kupno mieszkania od dewelopera ?

Kupno mieszkania od dewelopera ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-12-21, 23:16    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Pytanie do osob, ktore juz kupily swoje wymarzone mieszkanko. Na co zwracac uwage przy kupnie mieszkania od dewelopra ? Co braliscie pod uwage przy wyborze firmy ? targowaliscie sie ? jesli tak to ile udalo wam sie zbic ceny ?
Reklamy
Koles34





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 128

Post2012-12-24, 10:49    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Teraz jest bardzo dobry moment na targowanie i mozna duzo ugrac, bo deweloperzy maja problem ze sprzedażą mieszkań.
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-12-29, 17:49    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Podstawa to sprawdzic stan finansowy firmy deweloperskiej, zeby pozniej nie bylo placzu ze firma zbankrutuje i stracisz duzo $$
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2013-01-05, 16:48    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Bardzo wazne jest aby wszystkie umowy z deweloperem podpisywać w formie aktu notarialnego ... dzieki temu masz pewnosc, że dostaniesz swoje wymarzone mieszkanko.
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2013-01-14, 16:00    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Z tego co pamiętam mieli wprowadzić jakas ustawe, co chronila klientow przed bankructwem firmy deweloperskiej... wiecie cos moze na ten temat, czy mi sie pomieszalo Smile
mefisto





Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 99

Post2013-04-08, 03:26    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Moneymaker napisał:
Z tego co pamiętam mieli wprowadzić jakas ustawe, co chronila klientow przed bankructwem firmy deweloperskiej... wiecie cos moze na ten temat, czy mi sie pomieszalo Smile


Pewnie nie zdążyli, nie mają czasu na takie "pierdołki", póki co kombinują jakby tu wyprowadzić pieniądz z OFE.
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2013-04-10, 09:15    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Co do OFE to ostatnio czytałem ze państwo ma pomysl aby przejąć część składek, które OFE inwestuje w obligacje państwowe, a zostawić funduszom tylko te środki, które są inwestowane na giełdzie.
mefisto





Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 99

Post2013-06-10, 11:05    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Prezes napisał:
Co do OFE to ostatnio czytałem ze państwo ma pomysl aby przejąć część składek, które OFE inwestuje w obligacje państwowe, a zostawić funduszom tylko te środki, które są inwestowane na giełdzie.


Teraz już chyba klamka zapadła.
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2013-06-17, 07:30    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Oni codziennie wpadają na nowe pomysly jak tu dobrać sie do nasz kasy, wiec zapewne jeszcze dużo sie zmieni.
baccaro





Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 87

Post2013-06-30, 19:23    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Właśnie się zmienia, wystarczy śledzić konferencje rządu.
Arek31





Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 2

Post2014-05-06, 07:56    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Ja myślę że kupno takiego mieszkania to może nie być zły pomysł Jeżeli masz odłozoną gotówkę i np zamierzasz w ten sposób ją zainwestować. Wiem z własnego doświadczenia że warto je jeszcze ubezpieczyć.
michalina77





Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 7

Post2015-11-20, 15:02    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Sporo jest chyba spraw, na które warto zwracać uwagę. Czyja jest droga dojazdowa, czy kupujesz też udział w gruncie, czy deweloper jest właścicielem przyłączy, z czego wykonane są ściany, bo spotkałam się z tym, że ludziom szafki spadały, takie wszystko było kruche. targować się zawsze można i najczęściej coś udaje się utargować.
Dobrze też zasięgnąć informacji o deweloperze. Ja znam profesjonalnego - http://www.burco.pl. Ekipa fachowa, sprzedają świetne mieszkanka luksusowe. Ja jak zobaczyłam jedno z nich w Ustroniu Morskim to się zakochałam Smile
dynamical





Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 47

Post2016-03-29, 10:31    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
No jak dla mnie to najlepiej jest zwrócić uwagę na biuro z którego korzystamy i wybierać zaufanego dewelopera, którego ktoś nam polecił i który już dość długo działa na rynku. My kupowaliśmy mieszkanie we Wrocławiu w tym miejscu: http://www.pcg.pl i jestem bardzo zadowolony... Udało nam się też trochę zejść z ceny:)
tomaszsz





Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 23

Post2016-04-17, 22:43    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
przy wyborze mieszkania myślę, że warto zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanej wentylacji, dużo lepsza jest na pewno wentylacja mechaniczna, niektóre bloki mają zamontowane centrale mechaniczne http://www.bartoszwentylacja.com.pl/oferta/centrale-wentylacyjne na pewno warto zwrócić na to uwagę.
Szeplo





Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 80

Post2016-06-16, 15:19    Kupno mieszkania od dewelopera ? Odpowiedz z cytatem
Ja borykałam się z podobnymi pytaniami, gdy brałam pod uwagę apartamenty we Wrocławiu. Ale popytałam fachowców, którzy mnie wyręczyli w szukaniu odpowiedniej lokalizacji i postawiłam na OVO na Traugutta.
Strona główna forum » Nieruchomości » Kupno mieszkania od dewelopera ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm