pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ?

Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
kalkalalka





Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-04, 12:31    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Wszystko zależy od tego jaki będziemy wykonywać rodzaj pracy i jaka to jest ogólnie praca czy umysłowa czy fizyczna. Fakt przede wszystkim pada pytanie o mocne i słabe strony, o zarobki też, ale także o nasze oczekiwania. Często pytają też o znajomość języków.
Reklamy
Krabik





Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 7

Post2015-07-16, 10:02    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Nr 1 - Dlaczego chcesz zmienić pracę?
Najlepiej odpowiadać nawiązując do swojego rozwoju. Wspomnij, że potrzebujesz możliwości samodoskonalenia, osiągania nowych celów. Możesz odpowiedzieć, że potrzebujesz awansu, a poprzednia firma mimo świetnej atmosfery, na razie nie może Ci go zaoferować.
MarSej





Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-07-22, 08:20    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Co wiesz o naszej firmie?
Odpowiedź na to pytanie rekrutacyjne często sprawia kandydatom wiele problemów. Przygotowanie się do niego jest banalnie proste. Wystarczy poświęcić chwilę przed spotkaniem, aby zobaczyć, czym zajmuje się firma i co możesz w niej osiągnąć. Poświeć chwilę więcej, a zaskoczysz rekrutera i zyskasz dodatkowe punkty.
zegariusz





Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-05, 18:38    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Podaje pytania z ostatniej rozmowy kwalifikacyjnej.
Jakie było wasze ostatnie zajęcie?
Wasze wady i zalety? Czy lubicie pracę zespołową czy samodzielną itp...
NicNieWart





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-08-05, 19:57    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Zależy z kim się przeprowadza te rozmowy kwalifikacyjne..jeśli to są jakieś większe firmy to wtedy trzeba się z tym liczyć, że Pani z działu HR na pewno przeprowadzi co do nas konkurs psychologiczny..Mocne i słabe strony, dlaczego ta firma itp itd a jeśli chodzi o małe firmy to główne pytania jakie ma Pan/Pani doświadczenie na tym stanowisku.
mielnik





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 9

Post2015-08-06, 14:25    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Rzeczywistość jest taka, że pytania są z reguły takie, na jakie nie musimy odpowiadać, czyli sprawy rodzinne. Moje znajome nagminnie są pytane o to ile mają dzieci i czy planują powiększenie rodziny. Pytanie jest chamskie i niezgodne z prawem, ale częste.
Jurasic





Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-09, 22:07    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Najczęstsze pytania jakie padały to te o kontakt z klientem, oraz wszelakie typu "proszę sprzedać mi ten długopis", jakie były najtrudniejsze obowiązki wykonywane u poprzednich pracodawców, motywacja do pracy w tej firmie, ewentualnie zadowalające zarobki.
tellority





Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3

Post2015-08-10, 19:08    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Witajcie jest wiel dziwnych pytań. Spotkałam się nawet z kluczem odpowiedzi ostatnimi czasy. Po prost masakra. Na pewno czym się ostatnio zajmowałeś? Twoje wady i zalety? Dlaczego ta praca itp.
agrrest





Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 13
Miasto: Kraków

Post2016-02-23, 09:26    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
"Prosze sprzedać mi ten długopis" - to chyba raczej tylko na rozmowach, gdzie starasz sie o stanowisko handlowca, w innych sytuacjach nie ma to sensu. Btw, dla mnie to nieszczęsne kilka słów o sobie zawsze było najtrudniejsze do odpowiedzenia, bo wszystkie znaczące dla pracodawcy informacje były przecież w CV, a w życie osobiste w takich sytuacjach wolałem nie wchodzić.
Kaczerba





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 56

Post2016-02-24, 15:53    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Żeby doszło w ogóle do rozmowy, trzeba czymś zachęcić przyszłego pracodawcę. Na pewno ważny jest list motywacyjny. Nie pomijajcie go, zajrzyjcie tutaj http://www.listymotywacyjne.pl To prosta sprawa, a jakże istotna.
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2016-03-04, 10:23    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
micha45





Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 145

Post2016-03-20, 21:33    Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ? Odpowiedz z cytatem
Tylko jest katalog pytani jakich rekruter nie ma prawa zadać http://poradnikpracownika.pl/-rozmowa-kwalifikacyjna-o-co-nie-moga-zapytac a nawet jeśli zada nie musimy na nie odpowiadać.
Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Najczęstsze pytania na rozmowie rekrutacyjnej ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm