pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Kredyty » Pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Autor Wiadomość
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2015-03-02, 15:10    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Lepiej być ostrożnym z takimi pożyczkami.
Reklamy
PrywatnaEmerytura





Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 3
Miasto: Gdańsk

Post2015-03-16, 13:31    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Rynek pożyczek finansowych już od jakiegoś czasu zdominowany jest przez pożyczki w instytucjach pozabankowych. Zapewne ze względu na proste i szybkie procedury pożyczkowe. Decydując się na tego typu pożyczkę musimy brać pod uwagę szereg czynników, tak, by pożyczka była dla nas w stu procentach bezpieczna.

Do czynników tych należą przede wszystkim:
1) Całkowity koszt pożyczki,
2) Informacje o pożyczkodawcy,
3) Zapis mówiący o prawie odstąpienia od umowy,
4) Możliwość wcześniejszej spłaty,
5) Możliwość wydłużenia terminu spłaty,
6) Opłaty windykacyjne w przypadku niespłacenia zaciągniętej pożyczki.
Ozon





Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 5

Post2015-03-16, 22:58    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Na poprzedniej stronie ktoś pisał o Aasa, ja tę firmę akurat znam, brałem u nich pożyczkę, nie natknąłem się na kruczki czy haczyki. Mogę powiedzieć więcej, pytajcie więc jak coś.
PrzewodnikPożyczkowy





Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 1

Post2015-03-30, 09:53    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Jeżeli chcemy zaciągnąć pożyczkę pozabankową, warto sprawdzić nie tylko czyjeś opinie w Internecie, ale również pożyczkodawcę w Związku Firm Pożyczkowych. ZFP rekomenduje firmy pożyczkowe, które mają jasno sformułowane umowy i regulaminy bez ukrytych opłat i niezrozumiałych przepisów, tabele opłat i prowizji są ogólnodostępne i nie zawierają tzw. klauzul niedozwolonych. Natomiast KNF prowadzi rejestr tych firm pożyczkowych, na które były składane doniesienia. Nie warto brać pierwszej lepszej pożyczki online, ale dobrze się rozejrzeć, przeczytać umowy i regulaminy oraz opinie klientów. Można powiedzieć, że kierujemy się powiedzeniem "najpierw pomyśl, potem zrób". Więcej o poprawnych krokach przed wzięciem pożyczki możecie przeczytać tutaj: http://przewodnik-pozyczkowy.pl/porady-finansowe/daj-sie-oszukac-sprawdz-zanim-podpiszesz/.
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2015-04-01, 14:35    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Podobno KNF ma się lepiej przyglądać firmom oferującym tzw. chwilówki.
rodezjak





Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 18

Post2015-04-08, 21:26    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
A ja radze sprawdzić najtańsze oferty ze strony kokos.pl

Ostatnio zmieniony przez rodezjak dnia 2018-08-26, 16:17, w całości zmieniany 1 raz
Yani900





Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 3

Post2015-04-19, 15:55    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Spójrz sobie też tutaj http://www.promocjenachwilowki.pl/ Smile Szybko dają pieniądze i mają klarowne zasady współpracy Wink
VanGog





Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 12

Post2015-05-03, 11:51    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Polecam ten poradnik http://chwilowkidlasprytnych.com/centrum-informacji-pozyczkowej/ . Znajdziesz tam sporo informacji o chwilówkach, porównywarkę, ranking i takie tam.
KamilaL





Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 1

Post2015-06-18, 11:23    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Niedawno publikowany był raport federacji konsumentów na ten temat, który wyraźnie pokazywał nadużycia firm pożyczkowych. Niewiele osób może się z nim zapoznać bo to ponad 40 stron dokumentów.
http://chwilowo.pl/prasa/federacja-konsumentow-publikuje-raport-odnosnie-chwilowek/
Pokazuje jak szybko może zadłużać się osoba, która wzięła chwilówkę.
Na wykresach świetnie widać to jak pożyczkobiorca, który nie spłaci zadłużenia przez 3 miesiące i będzie przedłużał chwilówkę - oddać będzie musiał drugie tyle ile pożyczył. Zatem oprocentowanie w takim wypadku jest kosmiczne.
Problem leży oczywiście w ludziach, którzy pożyczają zbyt wiele nie mając dochodów. Niby mała pożyczka na 1000 zł, ale dla wielu właśnie ten tysiąc jest praktycznie nie do spłaty w 30 dni. Zaczyna się przesuwanie terminu w nieskończoność, a ostatecznie i tak kończy się wszystko windykacją i egzekucją komorniczą. Oczywiście dla tych, którzy brali za dużo lub już mieli inne pożyczki na koncie.
Wiadomo, że branża cierpi z powodu osób, które spłacają wcześniejsze chwilówki kolejnymi co w konsekwencji w bardzo krótkim czasie kończy się gigantycznymi długami praktycznie nie do spłaty dla tychże osób.
Chwilówki to pożyczki dla bogatych, a nie tych, którzy mają kłopoty finansowe.l
buczek





Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-06-18, 15:17    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Ja bym zrezygnował w zabawę z pożyczką pozabankową. Po pierwsze prowizje są dużo wyższe i mniej opłacalne, a po drugie ryzykowne jest branie takich pożyczek z nieznanych źródeł. W banku panują proste zasady, a w pozabankowych obowiązują jakieś inne, nieznane.
marekk





Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 1

Post2015-06-18, 19:40    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Ostatnio zauważyłem, że dużo firm oferuje darmowe chwilówki. Niby oferty wyglądają fajnie, jak tu http://www.pankasa.pl/ ale okazuje się, że nic nie jest różowo. Kolega na początku korzystał z takich chwilówek bo za darmo. Kiedyś majster przeciągnął go z kasą i musiał wpłacić na przedłużenie. Około 300 zł za jeden miesiąc - to chore! Także bierzesz darmową chwilówkę a firma tylko czeka, żeby odwinęła Ci się noga Smile Tak to dziaała
k-stanislaw145





Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 24
Miasto: Zielona Góra

Post2015-06-29, 10:58    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Zacznijmy od tego ze zeby znalezc dobra oferte pozyczkowa trzeba sie naszukac. Firm jest tyle ze głowa boli, kazda ma po kilka ofert, znalezenie tego czego potrzebujemy nie jest takie latwe, szczegolnie jesli zalezy nam na dobrych warunkach. Moja strona http://ofertykredytow.pl/ pozwala wyszukac najlepsze oferty w Polsce. Mamy bardzo dużą bazę i sprawdzamy każdą firmę zanim dodamy jej ofertę, tak by nie promować naciągaczy. Sprawdzenie jest darmowe Smile
rodezjak





Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 18

Post2015-07-03, 17:26    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Przed zaciągnięciem pożyczki dobrze jest sprawdzić firmy, na przykład na stronie http://superomat.pl gdzie znajduje się dobre zestawienie pożyczkodawców.

Ostatnio zmieniony przez rodezjak dnia 2018-08-26, 16:17, w całości zmieniany 1 raz
jarmos





Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-03, 21:42    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Przede wszystkim na oprocentowanie rat. Ja mimo wszystko radziłbym wybrać się do banku. Oferty bankowe są o wiele bardziej korzystne niż te poza nim. Uważam, ze na coś takiego warto poświęcić swój czas. Z tymi innymi pożyczkami to różnie bywa, nie mam zaufania.
zoofik





Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-08, 19:54    Pożyczka pozabankowa Odpowiedz z cytatem
Ja kilka razy korzystałem z chwilówki online i warunki zawsze były takie, jak napisano na stronie. Z tego co wyczytałem w internecie to UOKiK ma oko na tego typu firmy, więc nikt nie jest na tyle odważny, by ukrywać jakikolwiek koszty. Mogę tylko dodać, że najlepsza oferta to pierwsza pożyczka za darmo, na stronce co podesłałem znalazłem ponad 10 opcji, więc zaoszczędziłem sporą kwotę
Strona główna forum » Kredyty » Pożyczka pozabankowa
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm