pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Praca tymczasowa na start?

Praca tymczasowa na start?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
patro





Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 64

Post2017-01-23, 12:23    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Jak wyglądała wasza pierwsza praca? Czy pierwsze zatrudnienie przez agencję ma sens? Dla osoby, która nie ma jeszcze żadnego doświadczenia, jest bezpośrednio po szkole? Wiele firm w okolicy w ogóle nie szuka bezpośrednich pracowników. Jak myślicie?
Reklamy
kotka





Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 35

Post2017-01-24, 18:56    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Zatrudniając przez agencję mają znacznie łatwiej bo przekazują rekrutację, zatrudnienie, całą obsługę kadrową i podatkową na agencję. I w takim wypadku nawet opłaca im się zapłacić za za realizację tego, bo i tak wyjdą zdecydowanie na plus. Pracowałam przez EuroKadra, to była pierwsza praca, później po kilku miesiącach dostałam się do tej firmy bezpośrednio. To były według mnie dobre kroki.
patro





Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 64

Post2017-01-25, 12:26    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
A w jakim mieście to było? Zdecydowałaś się na pracę w takim trybie z konkretnego powodu? Bo to pierwsza praca? Bo brak doświadczenia? A tak z perspektywy czasu widzisz np. różnice w podejściu do pracownika, takie ludzkie relacje? Nie mam na myśli kwestii finansowych...
kotka





Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 35

Post2017-01-26, 18:41    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
W Poznaniu. Firmy przyjmują na stałe już po kilku miesiacach pracy tymczasowej, tak więc bez obaw - jeśli tylko potrafisz się zaangażować w pracę, to bez większych problemów dostaniesz stałe zatrudnienie. Najpierw rozmowa, ustalenie szczegółów, dowiedzenie się wszystkiego i dopiero wtedy wszystko będziecie mieli podane na tacy.
patro





Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 64

Post2017-01-27, 12:46    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Sprawdzę ich, dzwoniłem dzisiaj, wydaje się to wiarygodne. Zadali trochę pytań, zaprosili na rozmowę. Twierdzą, że pracę są w stanie zaproponować od ręki, zakładając, że wszystko wyjdzie właściwie podczas rozmowy. Moje nastawienie jest oczywiście pozytywne. Zobaczymy co usłyszę.
kotka





Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 35

Post2017-02-01, 18:58    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
I jak? Faktycznie mieli zatrudnienie? Dali pracę? Napisz proszę jak się potoczyła Twoja sprawa. No i jakie jeszcze pierwsze doświadczenia w pracy...
patro





Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 64

Post2017-02-02, 12:56    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Tak, w zasadzie to dali kilka propozycji - nie tylko w marketingu, ale również jako promotor. Zaczynam od poniedziałku w jednej lepszych firm, jakie działają w naszej okolicy. Takiej gdzie faktycznie poziom wynagrodzenia jest sensowny - a tutaj nie wszędzie tak jest. Na razie jestem zadowolony z EuroKadra i chyba w sumie na tym ich rola się kończy. Aby tylko wynagrodzenie wypłacali terminowo.
kotka





Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 35

Post2017-02-06, 17:30    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Ale chyba promotor to również marketing, co nie? Nie chodziło ci o produkcję? To zaczynasz jako ten promotor, czy w produkcji? Jestem pod wrażenien. No właśnie to jest jedyna droga do wielu firm, a skoro po kilku miesiącach są duże szanse na pracę stałą, bezpośrednio, to nie ma co kombinować, tym bardziej że wynagrodzenie jest identyczne.
patro





Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 64

Post2017-02-09, 12:58    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Powiedzmy, że powiązanie pomiędzy jednym i drugim jakieś tam jest Wink Myślę dokładnie tak jak ty - nie ma co kombinować. Wiadomo, że doświadczenie później będzie wyłącznie procentowało - to osoby z gołym papierkiem ze studiów mają raczej znacznie gorzej.
redds





Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 198

Post2017-02-11, 12:08    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Może jako promotor dobrego zdrowia? Znajomy dietetyk Warszawa szukał ostatnio kilku osób do roli ambasadorów zdrowych nawyków.
iwaniuk82





Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 22
Miasto: GB

Post2017-03-20, 22:24    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Agencje zjedzą Ci sporą prowizję, więc jeśli naprawdę, ale to naprawdę nie umiesz inaczej znaleźć pracy, to oczywiście na początek warto, niemniej polecam się jednak samemu rozejrzeć, a nóż. Ja zaczynałem od hufców pracy i agencji, rozklejałem plakaty, a potem składałem zaproszenia ślubne, ale ostatecznie udało mi się znaleźć pracę w kinie samemu i potem jakoś poszło. Jeśli nie wiesz jeszcze jaką formę wybrać, to na początek polecam wziąć się za staż albo praktyki, potem doszkolić w odpowiednim kierunku - https://certup.pl/ - a ostatecznie posiadając już jakiś konkretny system ceryfikacji i kwalifikacje zawodowe, będziesz w stanie znaleźć lepszą pracę samemu, a tych naprawdę nie brakuje. Trzeba się tylko ciągle rozwijać i bez przerwy dopytywać, bo zwykłe wysłanie CV przez internet da prawie żadne efekty.
Szkot





Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 217

Post2019-08-08, 18:21    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Praca w barze, na zmywaku, roznoszenie ulotek...
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2020-10-19, 12:56    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Eric





Dołączył: 21 Mar 2023
Posty: 95

Post2023-07-25, 20:22    Praca tymczasowa na start? Odpowiedz z cytatem
Podjęłam odważną decyzję o zmianie pracy i teraz czas na napisanie nowego CV. Znajomi polecają mi korzystanie z kreatora CV na kreator cv na Banana ale zależy mi również na Waszych sugestiach i pomysłach. Jakie macie sprawdzone triki do tworzenia CV, które pomogą mi wyróżnić się na tle innych kandydatek? Jakie informacje warto uwzględnić w CV, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych pracodawców? Wasze doświadczenia i porady są dla mnie bezcenne!
Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Praca tymczasowa na start?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm