pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Przyszłosciowe kierunki studiów

Przyszłosciowe kierunki studiów

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Autor Wiadomość
Siwek





Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 11

Post2015-07-14, 18:23    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Według mnie inżynieria jest na czasie. Ktoś już to sugerował. Faktem jest, że trzeba się trochę dłużej uczyć ale zatrudnienie powinno być.
Reklamy
Valentina





Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-18, 22:59    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Nie wierzę w coś takiego jak "przyszłościowe" kierunki studiów. Zanim skończysz studia, za 5 lat, przyszłościowe już wcale mogą nie być. Ja jestem po studiach humanistycznych, doszkalałam się jednak na studiach podyplomowych i mam bardzo dobrą pracę w branży, która teoretycznie nie rokuje.
wikto29





Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 5

Post2015-07-19, 17:50    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
a jednak są przyszłościowe kierunki i to łatwo oceniają na podstawie rynku patrzą co się rozwija a czego brakuje co może się rozwinąc i powstają różnegorodzaju kierunki obecnie modny i potrzebnym kierunkiem jest mechatronika chociaż to ciężki kierunek studiów ale naprawdę ciężki i polecany przez wszystkich
dobor





Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 5

Post2015-07-20, 08:48    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Zgodzę się z kolegą że tak włąsnie powstają kierunki na studiach ogólnie rzecz biorąc mechatronika czy też dzienikarstwo teraz najwięcej ludzi tam idzie bo to zawód który będize potrzebny i nigdy się nie skończy tak przynajmniej mi się wydaje tylko czasy się zmieniają
Kafadz





Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-22, 16:41    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Witam, bardzo dobry temat od razu powiem tak, przyszłość to technika, informatyka nanotechologii, mechatronika, i tylko to, na to trzeba iść nie brać w ogóle pod uwagę kierunków humanistycznych.
mowen





Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 7

Post2015-07-22, 22:15    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Nie zapominajmy że studia to wiedza, inne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Masz wykształcenie to zawsze łatwiej znajdziesz pracę. Może nie tą wymarzoną ale jednak. Np. dobry informatyk w chwili obecnej znajdzie pracę i zarobek w internecie. Są już takie możliwości. Osobiście znam osoby pracujące w ten sposób i zarabiające sporo ponad 10 tys.zł. Oczywiście nie bawią się w klikanie reklam.
Bastii





Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-30, 14:58    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Jeśli prawdą jest to, że w najbliższych latach powstanie kilkadziesiąt nowych zawodów, które na razie nie istnieją, to w sumiennie wiadomo w co inwestować. Najlepiej w naukę języków, albo w solidne zawody jak prawnik czy lekarz. Ale do tego trzeba mieć głowę.
NicNieWart





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-08-05, 19:54    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Każdy na pewno powinien robić to co lubi. Jeśli już ktoś widzi, że ma głowę do interesu i go ciągnie w jakieś poważne rzeczy to powinien na pewno się zastanowić nad jakimś konkretnym zawodem. Wyżej dobrze przytoczonym albo to będzie lekarz albo to będzie prawnik.
NicNieWart





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-08-05, 19:55    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
I dodaję nie każdy może być tym prawnikiem i lekarzem bo każdy ma do czego innego predyspozycję..No ale jakby to określić trzeba się starać sumiennie i systematycznie w szkole uczyć i można liczyć na to, że dojdzie się gdzieś daleko w życiu i dostanie się na jakieś dobre studia.
MArcia





Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-06, 13:20    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
moja koleżanka poszła na logistykę na WSB w Opolu. Udało jej się połączyć studia wraz z pracą. Jest zadowolona bo od razu zdobywa doświadczenie i wiedzę. Przyszły pracodawca na pewno to doceni.
karik





Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 118

Post2015-09-01, 21:12    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Na pewno warto wybierać studia inżynierskie. WSIEZ to chyba jedna z lepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych. Warto wziąć ją pod uwagę, w ofercie dydaktycznej dostępne są między innymi takie kierunki jak zdrowie publiczne (http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/zdrowie-publiczne), ochrona środowiska, inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, budownictwo.
Manor





Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 36

Post2015-09-30, 13:14    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Wszystkie związane z nowymi technologiami.
iwonaa92





Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 123

Post2015-10-12, 11:21    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Oczywiście najbardziej przyszłościowe są kierunki związane z nowymi technologiami, jak biotechnologia, nanotechnologia, czy robotyka, ale także kierunki związane z informatyką i sektorem IT. Same studia nie zagwarantują jednak pracy, nawet te przyszłościowe - najważniejsze jest dla pracodawców doświadczenie i umiejętności. Warto zatem na studiach zdobyć oprócz wykształcenia jakieś doświadczenie, np. na stażu lub praktyce. Na takich kierunkach dobrym pomysłem są praktyki za granicą, szczególnie w dużej i znanej firmie - jakby co to tutaj znalazłam praktyki z obszaru IT http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na-praktyke-lub-wolontariat/global-talents
iwaniuk82





Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 22
Miasto: GB

Post2015-11-21, 02:28    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
W czasach gdy tytuł magistra się zdewaluował warto zainwestować w MBA (drogo, ale kasa się zwraca awansem) albo doktorat (długotrwały). Moja siostra zrobiła MBA i jest zadowolna, w sumie zgadza się z korzysciami wymienionymi tutaj: http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/bydgoszcz/korzysci Pracodawcy lubią cefałki podkręcone MBA Smile
zerzewski





Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 3

Post2015-11-24, 13:21    Przyszłosciowe kierunki studiów Odpowiedz z cytatem
Jak studia to tylko inżynierskie
Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Przyszłosciowe kierunki studiów
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm