pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Skad pieniedze na biznes ?

Skad pieniedze na biznes ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2013-01-16, 12:10    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Hej,

Zastanawiam sie z jakich form finansowania moza korzystac otwierajac biznes i co jest najkorzystniejsze. Powiedzmy ze mamy bardzo dobry pomysl i potrzebne nam 100tys. Skad wziac takie pieniądze ?
Reklamy
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2013-01-28, 10:23    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Pierwsze co mi przychodzi do glowy to PUP - jak otwiersza pierwsza dzialanosc to mozesz od nich dostac ponad 20 tys.Druga opcja to UE i dotacje, ale to juz bardzo skomplikowane Smile
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2013-01-31, 12:24    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Kiedyś słyszałem o "aniołach biznesu", czyli firmy które inwestują w ciekawe pomysly na biznes, w nowo otwarte firmy, ktore próbują szans na rynku ...
Amberus





Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 446

Post2013-02-03, 10:28    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Takie sumy to tylko dotacje z UE.
Kwiatuszek141





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117

Post2013-02-04, 10:13    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Robert napisał:
Hej,

Zastanawiam sie z jakich form finansowania moza korzystac otwierajac biznes i co jest najkorzystniejsze. Powiedzmy ze mamy bardzo dobry pomysl i potrzebne nam 100tys. Skad wziac takie pieniądze ?


Mozesz poszukać też inwestora i zrobić z nim spółkę Smile
Ziomek8899





Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 117

Post2013-03-12, 11:09    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Ja pożyczyłem od rodziny Smile
FA2014





Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1

Post2014-06-10, 09:29    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli nie masz wystarczającej sumy na sprzęty to polecam leasing maszyn. To najlepsze rozwiązanie na początek
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2014-06-14, 18:17    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Robert napisał:
Hej,

Zastanawiam sie z jakich form finansowania moza korzystac otwierajac biznes i co jest najkorzystniejsze. Powiedzmy ze mamy bardzo dobry pomysl i potrzebne nam 100tys. Skad wziac takie pieniądze ?


Kredyt.
Koles34





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 128

Post2014-06-20, 08:56    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Ostatnio bardzo popularny na zachodzie jest crowdfunding.
aniabania





Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-07-08, 21:32    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
No właśnie, też mam dylemat skąd pozyskać pieniądze na inwestycję korepetytorską. Wiecie może jakie trzeba spełniać kryteria by móc skorzystać z funduszy unijnych, ewentualnie proszę też o wskazanie kiedy można się o takie pieniądze starać w Urzędzie Pracy.
kuppir





Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-09, 22:53    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Tak w urzędzie można dostać taką kaskę ale trzeba mieć dobry pomysł na biznes. Wiem, że jest to kasa z unii więc na pewno tej kasy trochę jest. Warto korzystać dopóki te pieniądze są. Ciekawe co by było jakby ta Uniaa tak nam nie chciała pomagać. To wtedy dopiero by dziadostwo było Razz
lubbis





Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-10, 08:14    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Nie z dotacji unijnych. W kwestii nowych programów dla młodych przedsiębiorców na kolejne lata wciąż brakuje konkretów. Wiadomo, że bezzwrotne dotacje będą zastępowane preferencyjnymi pożyczkami, ale szczegóły nie są znane. Można skorzystać z dotacji z urzędu pracy, 22 tysiące. W grudniu 2013 roku wystartował program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” . W ramach realizowanej przez MPiPS oraz BGK inicjatywy studenci i absolwenci mogą się ubiegać o 75 tys. zł taniej pożyczki na start w biznesie. Pożyczone środki oprocentowane są na poziomie 0,25 stopy redyskonta weksli NBP, a więc obecnie 0,56% w skali roku. Młody przedsiębiorca na spłatę zobowiązania ma maksymalnie 7 lat.
iwonaa92





Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 123

Post2015-08-22, 10:46    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Szanse na dotacje z PUP są niewielkie, a kwoty są śmiesznie niskie. Lepiej skupić się na dotacjach unijnych, ale sam proces jest skomplikowany, a napisanie wniosku i biznesplanu jest dość trudne - dla osób bez wykształcenia ekonomicznego, jak ja jest to wręcz niemożliwe. O dotacje starałam się 3 razy, udało mi się za dopiero za trzecim i to przy pomocy innej firmy ( http://www.dotacje-exportgroup.pl ), także do rozwiązanie dla wytrwałych.
Karol234





Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 6

Post2015-10-27, 18:49    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
Najlepiej na jakiś spadek się załapać, tak byłoby najbardziej ekonomicznie:-) Albo w totka wygrać... Ale chowając marzenia ściętej głowy do kieszenie, to najlepiej postarać się o jakieś dotacje unijne dla nowych przedsiębiorstw lub po prostu po kredyt do banku się zgłosić, o ile macie zdolność kredytową, oczywiście. Taki kredyt jest najbardziej opłacalny, bo spłacamy bardzo małe odsetki w całości, ale wiadomo, że najlepsza byłaby dotacja, chociaż ciężko ją uzyskać, tak słyszałem...
majeranus





Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 10
Miasto: Rzeszów

Post2015-12-06, 10:34    Skad pieniedze na biznes ? Odpowiedz z cytatem
polecam pożyczkę lub dofinansowanie na otworzenie firmy często są takie projekty z Unii Europejskiej lub z urzędu pracy
Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Skad pieniedze na biznes ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm