pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Ubezpieczenia » Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
hryzantema





Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-13, 14:22    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Zbliża się koniec mojego ubezpieczenia samochodu i tak sobie myślę czy zostać u tego samego ubezpieczyciela czy zmienić. Jak w waszym wypadku to wygląda?? Jesteście przywiązani do polisy z danej firmy czy zmieniacie je? Jak zmieniacie to kto Wam pomaga podjąć decyzję i co jest głównym czynnikiem zmiany??
Reklamy
agaa2015





Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-13, 22:50    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Szczerze powiedziawszy to ja od lat korzystam z usług tej samej firmy, jesteśmy z mężem przywiązani do polisy. Jestem bardzo zadowolona, sprawdzili się w wielu sytuacjach, nigdy nie musiałam długo czekać. Składki ubezpieczeniowe nie są zbyt wysokie. Ciężko byłoby mi się przyzwyczaić do czegoś nowego, jeśli nie jesteś zadowolony to zmieniaj, jak najbardziej. Zawsze warto spróbować.

Ostatnio zmieniony przez agaa2015 dnia 2015-05-22, 13:08, w całości zmieniany 1 raz
dziobol





Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-14, 08:30    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Ja także nie zmieniam ubezpieczyciela, zazwyczaj trzymam się tego jednego, sprawdzonego jużSmile Zawsze też mam gwarancję, że jakieś zniżki po długoletniej znajomości się trafią oraz jakieś porady od serca, które pozwolą mi zaoszczędzić parę groszy:-) moja firma ubezpieczeniowa jest stacjonarna, nie musiałam szukać w necie, bo mam ją pod nosem i tak jest dla mnie najwygodniej:-)
gregorio11





Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-14, 08:35    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Jeśli ma się dobrego ubezpieczyciela, który zoptymalizował składki do minimum, to po co szukać czegoś nowego? Smile istnieje ryzyko, że taka nowa firma będzie oferowała niby to lepsze warunki, a potem okaże się, się nie doczytaliśmy czegoś małym druczkiem lub ktoś nas nie doinformował i zapłacimy w rezultacie więcej... tak często bywa... Dlatego lepiej być wiernym i związków wypróbowanych nie zmieniaćSmile
maniek





Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 12

Post2015-06-15, 19:54    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Chcę kupić nowy samochód i będę zmuszony skorzystać z kredytu i nie wiem jak mam ubezpieczyć samochód na takie zdarzenie losowe jak wypadek. Żeby potem nie okazało się tak, że ubezpieczyciel odda mi jakieś 60 - 70 % wartości auta a ja nadal będę spłacał kredyt
katojan





Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 7

Post2015-10-21, 19:20    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Też jestem wierny jednej firmie ubezpieczeniowej, zapewne nie jest to najtańszy możliwy wariant, ale jednak mam sporą zniżkę. Poza tym wiele razy likwidowali mi szkody i wszystko było w porządku. Naczytałem się trochę, że niektóre firmy ubezpieczeniowe stwarzają jakieś problemy,. ociągają się z wypłatą odszkodowań. Dodatkowo mam też wykupioną polisę ubezpieczającą mieszkanie. Opłaca się wykupować kilka polis, bo dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić. Czasem warto się też upomnieć o zniżkę, jeśli nam nic nie zaproponują Smile
Szeplo





Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 80

Post2015-12-03, 04:34    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Tak, ja mam od lat polisę w jednej firmie, konkretnie to w Liberty https://www.lu.pl/komunikacyjne Nie czuję potrzeby zmian. Płacę niewiele, a wszystkie moje wymagania ta firma spełnia. Po co mam coś zmieniać?
dynamical





Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 47

Post2016-03-30, 11:44    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Ja jestem wierny jednej agencji, gdzie wykupuje ubezpieczenia OC. Dlaczego to piszę? Bo oni zawsze znajdują mi najlepszą ofertę, która nie zawsze podchodzi od tego samego ubezpieczyciela. Nie obawiam się żadnych kruczków, bo wszystko jest dokładnie sprawdzone przez specjalistów z tej firmy. Naprawdę moge polecić, są z Zabrza http://silesiaubezpieczenia.pl/pakiet-ocac/
Asoff





Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 259

Post2016-12-30, 13:08    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Ja nie korzystam z żadnej agencji i zawsze na własną rękę szukam ubezpieczenia samochodu. Nie do końca ufam agencjom i dlatego wolę poświęcić trochę czasu na szukanie najlepszej oferty. Kiedyś korzystałem z kalkulatorów ubezpieczeń, ale pewnego razu jeden z kalkulatorów zle obliczył mi składkę i od tego czasu zacząłem przeglądać oferty bezpośrednio na stronach ubezpieczycieli. W tym roku zdecydowałem sie na te ubezpieczenie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/minicasco/ , ale akurat w tym przypadku kolega mi ich polecił i zaufałem mu, bo wiem, że zawsze dokładnie sprawdza oferty, dopytuje konsultantów i podejmuje tylko rozsądne decyzje.
krzysiekbrzyski





Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 28

Post2017-02-09, 13:49    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Osobiście korzystam z ubezpieczenia AC i OC tej firmy: http://www.allrisks.eu/ubezpieczenia-pojazdow
I jak najbardziej polecam bo warunki są znakomite dla kierowców.
magda906





Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 352

Post2019-03-21, 15:01    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Ogólnie w takiej kwestii warto zerknac np. na portal https://wypadeksamochodowy.com.pl . Jest to źródło niezależnych informacji o dochodzeniu odszkodowań ze szkód na pojeździe. Portal jest poradnikowy, możecie poczytac tam ciekawe artykuły odnośnie odszkodowań za wypadki. Myślę, że to przydatna wiedza.
duke





Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 46

Post2020-10-16, 21:41    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Jak widać wszystko będzie zależało od preferencji samego zainteresowanego. Jeśli mamy już samochód to powinniśmy zadbać o jak najlepszą ofertę ubezpieczenia. W większych miastach jest dość duży wybór stacjonarnych biur jednak w mniejszych miastach nie wygląda to najlepiej. Optymalne dla takich ludzi będzie skorzystanie z porównywarki cen. Natomiast jak planujemy zakup samochodu to najlepiej na tym wyjdziemy jak weźmiemy pełen pakiet u dealera. Dodatkowo można to zrobić przy zakupie samochodu na kredyt, co też znajdziemy w ofercie Renault - https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/kredyt-na-samochody-nowe Załatwianie tych wszystkich formalności chwilę potrwa jednak będziemy mogli spać spokojnie.
malkontentis





Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 96

Post2022-08-25, 09:03    Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem
Nie ukrywam że ja ostatnio zastanawiałam się, jak wygląda sprawa z wynajęciem pojazdu zastępczego po wypadku lub kolizji. Mam do was małe pytanie, Konkretnie: na jaki czas samochód zastępczy z OC sprawcy generali. Jeżeli potraficie mi na to pytanie odpowiedzieć, to byłabym bardzo wdzięczna.
Strona główna forum » Ubezpieczenia » Ubezpieczenie samochodu
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm