pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Urlop okolicznościowy

Urlop okolicznościowy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2013-12-03, 18:42    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Ile według przepisów prawa pracy przysluguje pracownikowi urlopu okolicznosciowego ? ( np. w przypadku smierci bliskiej osoby )
Reklamy
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2013-12-15, 11:15    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Zalezy od okolicznosci. W przypadku smierci bliskiej osoby chyba 2 dni.
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2013-12-17, 18:25    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Lissa napisał:
Zalezy od okolicznosci. W przypadku smierci bliskiej osoby chyba 2 dni.


wydaje mi sie że 3 dni
Kwiatuszek141





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117

Post2014-07-25, 08:43    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Bylisice blisko Smile

Pracownikowi przysługują:

- dwa dni płatnego dodatkowego wolnego od pracy z okazji ślubu pracownika, urodzenia się dziecka pracownika lub śmierci i pogrzebu najbliższych pracownika tj. małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy,

- jeden dzień dodatkowego urlopu w przypadku ślubu dziecka pracownika czy też śmierci i pogrzebu rodzeństwa pracownika (siostry, brata), teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką.
oneDolar





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 11

Post2015-06-09, 22:39    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
a ja mam takie pytanie do powyższego, czy jeden dzień urlopu przysługuje np. w przypadku śmierci bliskiego członka rodziny, ale sytuacja jest taka, że nie pozostawał on pod bezpośrednią opieką pracownika, bo na przykład nie mieszkał z nim, mimo że mieli kontakt? kiedyś pracodawca odmówił urlopu właśnie z powodu braku tej "bezpośredniej opieki"
uniqua





Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-23, 09:33    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Ja osobiście takiego przykrego przypadku nie miałem ale w mojej karierze na pewno coś takiego było i wiem właśnie, że z z czymś takim się można spotkać. Może ni za często ale to występuję. Jeśli ma się za szefa za złego człowieka to można wtedy się nieźle przejechać Sad
kaska2909





Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 108

Post2016-03-24, 20:55    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Tu masz wszystko o urlopie w razie śmierci członka rodziny http://poradnikpracownika.pl/-urlop-okolicznosciowy - w poradnikupracownika znajdziesz wiele artykułów, które pozwolą zrozumieć i wykorzystywać prawa pracownika.
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2016-03-25, 16:59    Urlop okolicznościowy Odpowiedz z cytatem
Dzięki za info Smile
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Urlop okolicznościowy
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm