pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » wypowiedzenie umowy

wypowiedzenie umowy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2011-11-17, 19:00    wypowiedzenie umowy Odpowiedz z cytatem
Hej,

Chciałbym złożyć wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy ( mam umowe na czas nieokreslony z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia ) bo pracodawca spóźnia sie z wyplata. I teraz mam pytanie, czy jak złożę wypowiedzenie w listopadzie to dostane wyplate za listopad + odprawe za 3 miesiesce ? bo jesli nie to lepiej chyba poczekac do konca miesiaca i zlozyc dopiero w grudniu.
Reklamy
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2011-11-18, 19:47    wypowiedzenie umowy Odpowiedz z cytatem
Z tego co sie orientuje, zebys mogl ubiegac sie o odszkodowanie pracodawca musi zlamac 3 warunki umowy, wiec nie wiem czy w ogole mozesz starac sie o odszkodowanie.
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2011-11-19, 20:27    wypowiedzenie umowy Odpowiedz z cytatem
Podstawe prawna mam i tu nie ma problemu, tylko nie wiem co z tym wypowiedzeniem, kiedy mam je zlozyc.

Ostatnio zmieniony przez Studencik dnia 2011-12-08, 18:09, w całości zmieniany 1 raz
Bogacz0





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 152

Post2011-11-19, 21:37    wypowiedzenie umowy Odpowiedz z cytatem
Nie opłaca Ci się składac wypowiedzenia w polowie miesiąca, te trzy m-ce dotyczą pełnych miesięcy. Ja bym na Twoim miejscu poczekal.
heniek





Dołączył: 24 Lis 2022
Posty: 56

Post2023-01-30, 14:40    wypowiedzenie umowy Odpowiedz z cytatem
Myślę, że jeśli Ty wypowiesz, to o odprawie będziesz mógł zapomnieć. Pamiętaj, że obojętnie jak się ta sytuacja zakończy, masz obowiązek rozliczenia PIT-37. Możesz tutaj poczytać https://www.tysol.pl/a97925-pit-37-online-kto-sie-z-niego-rozlicza-i-do-kiedy-nalezy-go-przeslac. Dużo interesującej treści, która Ci się na pewno przyda.
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » wypowiedzenie umowy
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm