pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » częściowy zwrot VAT za materiały budowlane

częściowy zwrot VAT za materiały budowlane

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
olaf





Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 20

Post2013-09-30, 09:00    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
Z jakiego okresu jednorazowo mogę złożyć faktury by odzyskać częściowy zwrot VAT za materiały budowlane? Czy w ogóle jakie osoba indywidualna mogę się ubiegać o taki zwrot?
Reklamy
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2013-09-30, 10:32    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
O zwrot VAT poniesionych na zakup materiałów budowlanych mogą ubiegać się osoby fizyczne w związku z:

- budową budynku mieszkalnego

- nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach

- remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.


Od 1 stycznia 2014 maja sie z tego wycofać, wiec radze sie spieszyć z remontem.
Skamel





Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 28

Post2013-09-30, 14:10    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
Z tego co wiem, to nie ma jakiegoś limitu czasowego za faktury, tylko wniosek możesz złożyć raz w roku.
olaf





Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 20

Post2013-09-30, 16:01    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
Skamel napisał:
Z tego co wiem, to nie ma jakiegoś limitu czasowego za faktury, tylko wniosek możesz złożyć raz w roku.


Ale nie jesteś pewny na sto procent?
Skamel





Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 28

Post2013-09-30, 18:38    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
Rozliczało mnie biuro rachunkowe, ale z tego co pamiętam to chyba tak.
olaf





Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 20

Post2013-09-30, 23:11    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
Ok dzięki. Miała mnie rozliczać kuzynka, ale coś jej nie po drodze do mnie, więc przyda mi się jakaś pomoc.
Kwiatuszek141





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117

Post2014-07-25, 08:28    częściowy zwrot VAT za materiały budowlane Odpowiedz z cytatem
Kazda osoba fizyczna może sie ubiegać o zwrot.
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » częściowy zwrot VAT za materiały budowlane
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm