pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Jak rozpoznać mobbing w pracy ?

Jak rozpoznać mobbing w pracy ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2012-07-17, 12:12    Jak rozpoznać mobbing w pracy ? Odpowiedz z cytatem
Ostatnio coraz częściej słyszy się o mobbingu w pracy, ale w prawie polskim nie ma żadnych ram prawnych które mówią czym on dokładnie jest. Jak rozpoznać mobbing ? zapraszam do dyskusji.
Reklamy
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-07-19, 17:50    Jak rozpoznać mobbing w pracy ? Odpowiedz z cytatem
Ciężko powiedzieć, bo każdy reaguje inaczej. Według mnie wszystko co sprawia że czujesz sie gorsza, poniżona, osmieszona mozna nazwac mobbingiem.
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2012-07-20, 13:58    Jak rozpoznać mobbing w pracy ? Odpowiedz z cytatem
Według art. 943 § 2. Kodeksu pracy mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik.
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2012-08-05, 16:37    Jak rozpoznać mobbing w pracy ? Odpowiedz z cytatem
To teraz mam jeszcze jedno pytanie, jak reagować na mobbing w pracy ?
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2012-11-18, 19:03    Jak rozpoznać mobbing w pracy ? Odpowiedz z cytatem
Na początek rozmowa z szefem, a jak to nic nie daje to jednym z rozwiazan jest zakonczenie umowy o pracy i zadanie odszkodowania.
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2012-12-13, 15:03    Jak rozpoznać mobbing w pracy ? Odpowiedz z cytatem
Michal30 napisał:
Na początek rozmowa z szefem, a jak to nic nie daje to jednym z rozwiazan jest zakonczenie umowy o pracy i zadanie odszkodowania.


Nie wiem czy to dobry pomysl. Wiesz jak teraz ciezko znalezc porzadna prace ...
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Jak rozpoznać mobbing w pracy ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm