pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ?

Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-05-23, 13:20    Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ? Odpowiedz z cytatem
Hej,

Jakie są kary przewidziane w Polskim prawie za pirackie oprogramowanie w firmie ? Dzieki za pomoc.
Reklamy
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-05-27, 16:26    Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ? Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jakie sa kryteria( wytyczne ) przy przyznawanych karach, ale słyszalem ze sa duze. Według ustawy to od 100zł do 720tys zł.
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2012-06-02, 09:37    Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ? Odpowiedz z cytatem
Podlacze sie do tematu Smile Co w przypadku jak biore prywatnego laptopa do pracy i mam na nim pirackie programy. Kto za to odpowiada ja czy szef ?
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2012-06-04, 10:29    Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ? Odpowiedz z cytatem
Wedlug prawa cala odpowiedzialnosc i kara spada na szefa... to jego obowiazek zeby dopilnowac legalnosc oprogramowania w firmie.
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2012-06-18, 19:21    Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ? Odpowiedz z cytatem
Rolnik4 napisał:
Wedlug prawa cala odpowiedzialnosc i kara spada na szefa... to jego obowiazek zeby dopilnowac legalnosc oprogramowania w firmie.


jestes tego pewien ? bo cos nie wydaje mi sie zeby pracodawca musial kontrolowac i sprawdzac wszystkie komputery firmie.
Marek456





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 187

Post2012-06-19, 19:22    Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ? Odpowiedz z cytatem
Potwierdzam to co napisal Rolnik. Pracodawca odpowiada za caly sprzet na jakim pracuja jego pracownicy, czyli jak ktos przyniesie laptopa i bedzie cos na nim robil w czasie pracy i wpadnie kontrola to kare według prawa zapłaci pracodawca.
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Pirackie oprogramowanie w firmie, jakie konsekwencje ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm