pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Dyskusje o pracy » Wyjazdy służbowe

Wyjazdy służbowe

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jawamil





Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 10

Post2015-04-03, 17:13    Wyjazdy służbowe Odpowiedz z cytatem
Bardzo nurtuje mnie pytanie, jak wygląda u Was kwestia rozliczeń i wyborów miejsc noclegowych na wyjazdach służbowych. Prowadzę firmę i właśnie szykuje mi się pierwszy tego typu wyjazd, tzn. muszę wysłać swojego pracownika, a nie wiem, jak takie rzeczy się rozlicza i kto powinien załatwić wszystkie formalności związane z noclegiem. Trochę nie podoba mi się to, że są praktyki wysyłania pracowników do luksusowych hoteli, ale też nie chcę, by w jakiś sposób mój pracownik poczuł się gorzej niż w korporacji. W Krakowie, gdzie ma pojechać, hotele mogą być i tańsze i droższe, jednak nie wiem, kto się tym powinien zająć (ja czy pracownik) i ile pieniędzy powinien dostać. Jak to wygląda u Was? Jakie są praktyki i standardy?
Reklamy
patrykbor





Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 8

Post2015-04-05, 09:16    Wyjazdy służbowe Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że to zależy od branży. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że to zazwyczaj pracodawca wyznacza konkretne miejsce noclegowe i daje odpowiednią ilość pieniędzy na podróż i zakwaterowanie (lub opłaca z góry). Jeżeli podróże odbywają się często to może zwracać pracownikowi poniesione koszty na podstawie faktury. Hotele w Krakowie mają różną rozpiętość cenową, więc nie powinno być problemu.

Ostatnio zmieniony przez patrykbor dnia 2015-04-13, 12:15, w całości zmieniany 1 raz
Jawysiadam





Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 8

Post2015-04-05, 14:08    Wyjazdy służbowe Odpowiedz z cytatem
Na swoim przykładzie do u mnie pracodawca zawsze załatwia hotel ewentualnie wyżywienie kiedys to sam mi zaproponował żebym sobie wybrał hotel powiedział, że cena nie ważna, byle, by tylko był wygodny i miał wszystko to, co potrzebne mi. Ostatnio nocowałem w ApartHotel co prawda drogi pobyt, ale to było na 3 dni, więc wiesz. Ten hotel znajduję się w starym mieście może to cos ci pomoże.
jawamil





Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 10

Post2015-04-06, 11:06    Wyjazdy służbowe Odpowiedz z cytatem
Jawysiadam napisał:
Na swoim przykładzie do u mnie pracodawca zawsze załatwia hotel ewentualnie wyżywienie kiedys to sam mi zaproponował żebym sobie wybrał hotel powiedział, że cena nie ważna, byle, by tylko był wygodny i miał wszystko to, co potrzebne mi. Ostatnio nocowałem w ApartHotel co prawda drogi pobyt, ale to było na 3 dni, więc wiesz..


Właśnie takich sytuacji się boję, że nagle dam pracownikowi wolną rękę z tekstem "cena nieważna" i wybierze sobie bardzo ekskluzywny hotel, na który firma nie będzie sobie w stanie pozwolić Wink Cóż, zajmujemy się sprzedażą ubrań roboczych, nie jest to jakaś wielgachna firma z dużymi obrotami i zarobkami, ale wyjazdy się zdarzają. Nie chcę jednak wysyłać pracownika do hostelu, by znalazł się jako jeden z dziesięciu współlokatorów. Jakieś sprawdzone miejsca, poza ApartHotelem jeszcze znacie? Wink
zacharczuk1





Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 7

Post2016-08-25, 19:52    Wyjazdy służbowe Odpowiedz z cytatem
Ja często jadę z firmy na delegację do Warszawy i co do miejsca to nie marudzą lecz nie pozwalają na jakieś mega drogie hotele.
Strona główna forum » Dyskusje o pracy » Wyjazdy służbowe
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm