pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Hydepark » Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają?

Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Autor Wiadomość
na_bogato





Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 16
Miasto: Lublin

Post2014-08-30, 07:55    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Chociaż wiadomo jak stereotypy czy inne zbyt ogólne opinie mogą być czasem krzywdzące, to jednak ja też myślę, że niektóre nasze cechy (a raczej przywary) narodowe mogą mieć w tym przypadku jakieś znaczenie. Wspomniane "zastaw się a postaw się", chęć, by za wszelką cenę zaimponować rodzinie czy znajomym i wreszcie pewna krótkowzroczność (nie tylko w życiu codziennym ale też chociażby w polityce) połączona w dodatku z tym naszym "jakoś to będzie".... Oczywiście nie można generalizować - wiele osób znajduje się dziś w naprawdę trudnej sytuacji, więc nic dziwnego, że sięgają po takie ostateczne środki...
Reklamy
filip222





Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 10

Post2014-09-30, 18:54    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Dlugi to porazka
proqur





Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 1
Miasto: Lublin

Post2014-11-24, 18:54    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Zadłużamy się, bo kopiujemy hamerykę. Jeszcze dwadzieścia lat temu tego nie było.
rahuciahu





Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 1
Miasto: Częstochowa

Post2014-11-26, 22:03    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Bo jesteśmy biedni i nie stać na oszczędzanie.
marcinku





Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 11

Post2015-01-21, 12:25    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
proqur napisał:
Zadłużamy się, bo kopiujemy hamerykę. Jeszcze dwadzieścia lat temu tego nie było.


Mi się właśnie wydaję, że właśnie 20 lat temu kopiowaliśmy Amerykę, ponieważ wszystko z USA było dobre i wspaniałe. Teraz kopiujemy po prostu Europę. Euro, Genter i inne pierdoły ;] Są u nas tacy, co chcą sprowadzać imigrantów.
Amberus





Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 446

Post2015-01-22, 10:23    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Ludziska nie myślą. Jaki sens brać kasę na cele konsumpcyjne nie mając pokrycia w dochodach. A o dodatkowym zarobieniu to nikt nie pomyśli. Łatwiej o kredyt niż ruszyć głową.
Szkot





Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 217

Post2015-01-26, 11:30    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Bo przy takich zarobkach, ciężko o odłożenia na zakup mieszkania, auta, maszyny Itp
marcinku





Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 11

Post2015-01-27, 13:15    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Poza tym, nie oszukujmy się, racjonalny kredyt to nic złego. Gorzej, jeśli ktoś zarabiając na przykład 2 tys na rękę bierze 500 tys. kredytu. A wiem, że takich nie brakuje.
lbreng





Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 1

Post2015-02-03, 08:31    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Ponieważ Polacy wyznają zasadę jak mnie widzą tak mnie piszą, więc chcą być jak najlepiej widziani i opisywani.
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2015-03-02, 15:01    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Nikt nie pamięta, że pożycza cudze, a oddaje swoje.
kaswie





Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 1

Post2015-03-02, 15:37    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że czasami taki kredyt jest potrzebny - zepsuła się lodówka czy pralka a nie ma się odłożonej sumy pieniędzy (chociaż uważam, że warto co miesiąc odłożyć chociaż 50zł na "czarną godzinę"), ale ktoś kto wpada w tą spiralę pożyczek to już jest sam sobie winien. Kupowanie i życie ponad stan tak się przeważnie kończy. A druga strona medalu to tak, jak ktoś napisał, że łatwiej wziąć taką pożyczkę niż znaleźć pracę. Niestety nadal u nas funkcjonuje przekonanie, że "ja za tysiąc złotych nie będę pracować". Lepiej wziąć pożyczkę... i nie mieć później jej z czego spłacić.
Marlyyn





Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 75

Post2015-03-03, 15:39    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Patrząc zdrowym okiem na sytuacje Polaków, większość zarabia około 2500 brutto, bardzo często wynajmują mieszkania za które płaci się około 1000 zł miesięcznie, czyli zostaje około 800 na zycie... jednorazowo kupić za to meble cięzko albo samochód, więc bierzemy kredyt, kredyt kosztuje nas 200-300 zł miesięcznie, przypuścmy, że w samochodzie posypało się sprzęgło... to trzeba kolejny kredyt... lub coś innego- sytuacja losowa wymagająca wkladu finansowego...

Później nie płaci sie jednej raty "bo coś", później drugiej.... i tak dług rośnie....

To jest fatalna sytuacja dla wszystkich. Później dziwimy się dlaczego tyle młodych wyjeżdża za granice, oni po prostu uciekaja przed pewną biedą, która czeka ich rodzimym kraju...
hajjsik





Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 7

Post2015-03-31, 12:46    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Bo się zadłużają z tego powodu iż właśnie no wiecie biorą kredyt jakiś na mieszkanie przecież..No niby pensja wynosi tyle ale chyba w jakiś większych miastach bo ja akurat zarabiam najniższą krajową i nie mógł bym sobie pozwolić na kredyt i z tego powodu muszę wynajmować kawalerkę w małym mieście.

Brawo kliknij http://www.z-kowalczyk-89.e-blogi.pl/komentarze,210202.html zostaniesz naszym klientem!

Ostatnio zmieniony przez hajjsik dnia 2015-05-05, 18:01, w całości zmieniany 1 raz
pawil





Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5

Post2015-04-01, 16:01    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Jak to dlaczego, ponieważ w tym kraju nie da się inaczej żyć. Za te pensje nie da się w ciągu 10 lat odłożyć nawet 50 tys. zł. A co dopiero na mieszkanie. Dlatego ludzie biorą kredyty i stają się niewolnikami.
bienkas





Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 8

Post2015-04-02, 14:50    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
I o to w tym państwie chodzić by tylko spłacać kredyty..Dlaczego akurat na rynku jest po prostu tak dużo tych banków takich typu para bank ? Przecież akurat no wiecie tam akurat tylko idą Polacy i biorą kredyt tu na mieszkanie tu na samochód..W Polsce jakbyś chciał odłożyć to byś musiał chyba jechać na 2 etaty...


Interesują Cię odszkodowania komunikacyjne ? Wejdź na naszą stronę i przejrzyj całą masę wspaniałych ofert! Z pewnością znajdziesz to, czego szukasz!

Ostatnio zmieniony przez bienkas dnia 2015-05-27, 15:57, w całości zmieniany 1 raz
Strona główna forum » Hydepark » Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm