pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Hydepark » Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają?

Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Autor Wiadomość
panicz





Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-12, 10:51    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Bardzo źle postąpił jak wziął takie kredyty z których już nawet nie miał wyjścia aby się wydostać..Bardzo kiepsko z tego powodu naprawdę było Sad Ja to zawsze się staram pożyczać od rodziny jakieś pieniądze. Tak to nawet nie pcham się w żadne banki i tego typu sprawy.
Reklamy
Renia36





Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-12, 14:46    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Polacy taki dziwny naród, że lubią się pokazać. Jaki to mają samochód czy drogie wakacje. No właśnie często za pożyczone pieniądze i potem włosy z głowy rwą jak to spłacić. Rozumiem na zakup mieszkania/domu bo ciężko byłoby uzbierać, ale jednak jest w tym przesada.
hryzantema





Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-14, 07:25    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Bo Polak, niestety mamy taką naturę - lubimy się chwalić tym co posiadamy. Czasem nawet za bardzo..Nie rozumiem zachowania Polaków co tak chcą się pokazać przed sąsiadem jaki to kupili sobie samochód..Nie powiedzą tego, że na kredyt tylko powiedzą, że audi są najlepsze.
posiek





Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-15, 18:32    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Według mnie jestesmy bardzo zacofanym państwem i nawet jak będą nam mówić po sto razy to i tak nic nie da. Po prostu już tak mamy. A po drugie jesteśmy biedni i żeby przeżyć bierzemy kredyty.
honorata





Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-15, 21:57    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Zadłużamy się, bo nie mamy. Proste i nie potrzeba dokładać tu żadnej filozofii, jeśli człowieka byłoby stać, na to co potrzebuje to by tego nie robił. Ostatnio nawet sam prezydent powiedział, że trzeba wziąć kredyt jak się nie ma pieniędzy, to o czym my mówimy.
Matykiuta





Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-20, 09:45    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Człowiek się zadłuża bo myśli że spłaci wszystko do końca będzie miał prace na ten czas ale później się okazuje że firma nas zwalnia są cięcia wypłat a człowiek za coś musi żyć. Tak popadamy w długi aż nie znajdziemy czegoś a zanim znajdziemy mija sporo tygodni a nawet miesięcy.
igax





Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 10

Post2015-05-24, 20:34    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Chwilówki to są łatwe i szybkie pieniądze, które widzimy po chwili w dłoni zapominając, że przyjdzie nam spłacić czasami trzy-cztery razy więcej. Pożyczek może udzielać każdy, kredytu może udzielić jedynie bank. Te rzeczy ciągle nam się mylą, mamy poczucie, że pożyczamy od firmy godnej zaufania, a potem mamy mnóstwo nieprzyjemności.
panicz





Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-24, 23:58    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Mnie z kolei zastanawia po co ludzie zapożyczają się na to żeby postawić wielki dom, nie mająć nawet na działkę zapożyczają się na 400 tys praktycznie na całe życie ... zastanawia mnie jak będą żyć przez te 30 lat dla mnie jest to irracjonalne i bezmyślne
stafik





Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-25, 16:40    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Nie uważam, żeby większość ludzi zadłużała się bezmyślnie (niektórzy tak), ale większość zdaje sobie sprawę z tego ile może wziąć, żeby to później spłacić. Niestety wiele przypadków losowych takich jak utrata pracy, co zdarza się często prowadzi do zadłużeń.
dawid.p





Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-26, 10:59    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Bo taka jest Polska właśnie. Brak pracy, bezrobocie, a jak już jest praca to za mare pieniądze. Jak żyć to za kredyt. totalna masakra.
konik





Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-27, 07:09    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Tak prawda za kredyt za marne pieniądze..Bo trzeba mieć z czegoś na opłaty. Sad Nie jest wesoło. Gorzej jeszcze by było jakbyśmy weszli do strefy euro..Wtedy nie wiem za co by się spłacało te wszystkie kredyty. Ja też mam kredy na mieszkanie, nie wiem ile lat to jeszcze będę spłacał.
Lubiekotki





Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-27, 11:24    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
kredyty na pierwszy rzut oka wydają się pociągającym rozwiązaniem, a niekoniecznie takim muszą być, są ładnie i atrakcyjnie zareklamowane, rata wydaje się mała, dlatego ludzie, którzy mają przeciętną wiedzę na temat kredytów i pożyczek się dają na nie skusić, potem biorą kolejne i w końcu zaczynają się problemy z ich spłaceniem
Merinda_Wilk





Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-30, 18:01    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Tak już chyba nasza przypadłość. Bez kasy nie ma bogaczy. Szczerze po prostu jestesmy biedni i dlatego brakuje nam kasy więc udajemy się po kolejne kredyty i pożyczki.
Klaudiusz





Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 6

Post2015-06-01, 18:57    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem nasze zadłużenie nie bierze się samo z siebie. Nasze państwo spowodowało, że coraz częściej korzystamy z kredytów i pożyczek.
Partyjkut





Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 7

Post2015-06-02, 16:18    Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają? Odpowiedz z cytatem
Zadłużenie zawsze będzie i było tylko nie było to tak nagłaśniane a teraz media trochę podchwycą temat i zaraz jest dym co to się nie dzieje na tym świecie kiedyś ludzie nie wiedzieli co to prasa media i żyli zdrowiej nie to co teraz. Sam też zyje z kredytów i dobrze mi z tym.
Strona główna forum » Hydepark » Dlaczego Polacy tak bezmyślnie się zadłużają?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm