pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Ile kosztuje porada prawna ?

Ile kosztuje porada prawna ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Autor Wiadomość
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-10-09, 16:36    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Hej,

Interesuje mnie ile mniej więcej kosztuje porada prawna ?
Reklamy
Marek456





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 187

Post2012-10-10, 14:35    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Wszystko zależy od złożoności tematyki, ale mniej więcej przeciętna cena za jedną poradę to okolo 100 zł.
Bogacz0





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 152

Post2012-10-11, 19:01    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Jak to nie jest nic skompliwkoanego to czasami mozna trafic na oferte studentow prawa, gdzie daja porady za free. Wydaje mi sie ze warto poszukac, bo po co placic
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2012-10-16, 19:20    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Z jakiego miasta jestes ? Poszukaj na necie darmowcyh porad, bo dużo kancelarii prawnych udziela kilka godzin w tygodniu porad za darmo.
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2012-11-19, 14:41    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
U mnie w mieście a jestem z Poznania ceny zaczynają sie od 150zl w gore.
remek





Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 22

Post2013-03-13, 20:00    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Jeżeli ktoś prowadzi np. małą działalność gospodarczą i dość często potrzebuje porad prawnych, to lepszym rozwiązaniem jest jednak abonament na usługi prawnicze. Są już takie oferty za 99 zł netto , a w ich cenie nielimitowana liczba krótkich porad prawnych przez telefon lub e-mailem, 3 godz. na sporządzanie umów i opinii prawnych, bezpłatnie przyjęcie sprawy do postępowania polubownego, itp. Patrząc na to, że jedna porada kosztuje często dwa razy więcej, to już taki abonament jest dużo korzystniejszy.
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2013-04-01, 18:42    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Prezes napisał:
Hej,

Interesuje mnie ile mniej więcej kosztuje porada prawna ?


Wszystko zalezy od prawnika i od sprawy jaka ma sie zając. Cena 100zl to min ... zazwyczaj jest to 300zl w gore
Tax





Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 5

Post2013-04-12, 11:41    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Bogacz0 napisał:
Jak to nie jest nic skompliwkoanego to czasami mozna trafic na oferte studentow prawa, gdzie daja porady za free. Wydaje mi sie ze warto poszukac, bo po co placic

Tacy studenci zazwyczaj udzielają porad na swoich wydziałach prawa. Warto się udać do nich, bo są to zazwyczaj studenci ostatnich lat, więc już mają sporą wiedzę i na pewno będą starać się pomóc, bo sa w takiej sytuacji, że im zależy by się rozwijać. No i jest to darmowe także nic się nie traci.
remek





Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 22

Post2013-06-04, 22:25    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
A ja bym się jednak bał powierzać sprawy z zakresu prawa, komuś, kto nie ma większego doświadczenia... Szczególnie jeżeli mówimy o firmie. Jeżeli mam wybór: zapłacić 100 zł miesięcznie profesjonalnej kancelarii jak Koksztys i mieć pełną obsługę prawo-windykacyjną przedsiębiorstwa, albo płacić za każdorazową poradę nieraz po 300 zł, to już wybieram to pierwsze.

Ostatnio zmieniony przez remek dnia 2013-06-17, 15:32, w całości zmieniany 1 raz
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2013-06-17, 07:22    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
remek napisał:
A ja bym się jednak bał powierzać sprawy z zakresu prawa, komuś, kto nie ma większego doświadczenia... Szczególnie jeżeli mówimy o firmie. Jeżeli mam wybór: zapłacić 100 zł miesięcznie profesjonalnej kancelarii i mieć pełną obsługę prawo-windykacyjną przedsiębiorstwa, albo płacić za każdorazową poradę nieraz po 300 zł, to już wybieram to pierwsze.


Wszystko zależy od tego kto i ile korzysta z uslug prawnika. Jak korzystasz raz, dwa razy w roku to chyba nie oplaca sie placic 100zl miesiecznie.
remek





Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 22

Post2014-02-18, 23:50    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Waldus napisał:


Wszystko zależy od tego kto i ile korzysta z uslug prawnika. Jak korzystasz raz, dwa razy w roku to chyba nie oplaca sie placic 100zl miesiecznie.


Może i racja, ale dla kogoś kto takiej opieki prawnika potrzebuje tylko od czasu do czasu też są rozwiązania... Choćby porady który udziela zarówno porad on-line, jak i w domu klienta. Takie porady udzielane są tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, więc i koszty są mniejsze Wink Zresztą teraz jest tyle możliwości, że głowa mała Smile Trzeba tylko rozsądnie wybierać partnerów do współpracy Wink
ZuzannaZZ





Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 6

Post2014-06-26, 14:22    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli prowadzisz własną firmę i porady prawne mają dotyczyć prowadzenia dokumentacji, generowaniu umów, to możesz skorzystać z portalu internetowego, który został stworzony właśnie dla przedsiębiorców.
remek





Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 22

Post2014-11-25, 23:19    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Może i tak, ale jak masz możliwość przetestowania takiej usługi przez 30 dni zupełnie za darmo (no dobra za 1zł), to co Ci szkodzi spróbować?? Nic nie ryzykujesz przecież. A wiadomo, że jak firma oferuje taki bezpłatny miesiąc testowy, to musi być pewna umiejętności swoich prawników. Poczytaj na stronie Koksztysa.
Diana21





Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 13

Post2015-02-23, 13:55    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Porady prawne (prywatne) wahają sie od 50 do 250 pln.
Ela1595





Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 1

Post2015-02-27, 09:12    Ile kosztuje porada prawna ? Odpowiedz z cytatem
Porada uzależniona jest od miasta, radcy i zapewne trudności sprawy. Ja początkowo sam się dokształciłem z zakresu swojego problemu. Korzystałem z kodeksu cywilnego https://aplikanci.profinfo.pl/produkt/kodeks-cywilny-kodeks-rodzinny-i-opiekunczy-ksiegi-wieczyste-i-hipoteka-kodeks-postepowania-cywilnego-koszty-sadowe-w-sprawach-cywilnych-prawo-prywatne-miedzynarodowe,55816.html i z for prawnych. Jak już miałem ogląd na sprawę to poszedłem do radcy i nie dużo to wszystko kosztowało. Smile
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Ile kosztuje porada prawna ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm