pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania

Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2014-03-31, 08:41    Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Odpowiedz z cytatem
Kupiłem mieszkanie w lipcu 2012 roku. Potrzebuje je sprzedać, czy jest jakiś sposób aby nie płacić podatku ?
Reklamy
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2014-05-10, 10:35    Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Odpowiedz z cytatem
Znalalem takie cos Smile Moze sie przyda.

Podatek od dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości w pigułce:

Podatek trzeba zapłacić, jeśli sprzedaż nastąpi w ciągu pięciu lat licząc od końca roku, w którym mieszkanie kupiono

Osoby, które kupiły mieszkanie w 2008 r., a sprzedały w 2013 r. mogą skorzystać z ulgi meldunkowej – aby ją uzyskać należy być zameldowanym w mieszkaniu przez co najmniej rok

Dochód ze sprzedaży mieszkania kupionego po 2008 r. może być zwolniony z podatku, jeśli środki z transakcji zostaną w ciągu dwóch lat przeznaczone na własne cele mieszkaniowe

Opodatkowaniu polega dochód, a nie przychód. Dochód to różnica pomiędzy przychodem (kwota sprzedaży), a kosztami jego uzyskania (kwota zakupu plus koszty)
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2014-07-07, 09:11    Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Odpowiedz z cytatem
Nie moze sie przyda, tylko na pewno. Super robota.
Enio36





Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-19, 13:18    Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Odpowiedz z cytatem
A jak wygląda sprawa w przypadku odziedziczenia nieruchomości i sprzedaży jej w okresie przed upływem pięciu lat. Jak się wtedy liczy dochód - nie ma ceny zakupu. Czy przyjmuje się wartość zgłoszoną w Urzędzie Skarbowym? Czy całość po sprzedaży do dochód?
bahamazy





Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-19, 15:22    Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jak, nie wiem czy ktoś będzie Ci udzielić takiej jednoznacznej odpowiedzi..Lepiej by było jakbyś się udał do jakiegoś prawnika i właśnie tam się dowiadywał tego typu rzeczy..Na forum nie będzie prawników, jeśli nawet są to nie udzielą Ci jakiejś bezpłatnej rady Very Happy
foremka86





Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 4

Post2015-05-27, 08:37    Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania Odpowiedz z cytatem
5 lat musisz mieszkanie trzymać i dopiero wtedy możesz je sprzedać aby uniknąć podatku dochodowego. A co do spadku lub dziedziczenia to ja tez polecam prawnika, sam miałam taka sytuacje i bez fachowej pomocy ani rusz. Niestety przepisy w przypadku dziedziczenia są dość mocno skomplikowane
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Jak uniknąć płacenia podatku przy sprzedaży mieszkania
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm