pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Sprzedaż na allegro - podatek

Sprzedaż na allegro - podatek

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Zibi





Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 71

Post2012-09-07, 11:19    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
W jaki sposób sprzedaż na allegro jest opodatkowana. Powiedzmy że sprzedaje kilka rzeczy w miesiącu, czy muszę od tego zapłacić jakiś podatek ?
Reklamy
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-09-12, 09:32    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
Każda firma (przedsiębiorca), jak i osoba fizyczna, ma obowiązek rozliczać się z Urzędem Skarbowym ze wszystkich dochodów, bez względu na ich źródło pochodzenia. Dotyczy to także sprzedaży poprzez Allegro.
Zibi





Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 71

Post2012-09-13, 09:10    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
Ale ja nie mam zarejestrowanej firmy.
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-09-13, 12:29    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
Znalazłem takie coś :

Podatek należy zapłacić od każdego sprzedanego przedmiotu, który był w posiadaniu sprzedającego krócej niż 6 miesięcy. Dochód uzyskany z takiej sprzedaży należy wpisać do formularza PIT w rubryce inne dochody i zapłacić podatek. Dla osoby, której roczne dochody nie przekraczają pierwszego progu będzie to 19%. Podatnicy, którzy progi podatkowe przekroczyli, zapłacą również większy podatek za aukcje - odpowiednio 30 lub 40 procent.
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-09-26, 08:58    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
Wszystko zalezy ile tego sprzedajesz i na jaka kwote - jak jest to jedna dwie rzeczy w miesiącu, to ja bym sie nie przejmowal podatkami, jak wiecej to niestety trzeba placic.
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2012-10-04, 13:17    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
Waldus napisał:
Wszystko zalezy ile tego sprzedajesz i na jaka kwote - jak jest to jedna dwie rzeczy w miesiącu, to ja bym sie nie przejmowal podatkami, jak wiecej to niestety trzeba placic.


Wydaje mi sie że lepiej jest zapłacić ten głupi podatek niz sie denerwowac, czy wpadnie do nas skarbowka, czy nie Smile ale to tylko moje zdanie
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2012-11-19, 14:37    Sprzedaż na allegro - podatek Odpowiedz z cytatem
Ostatnio dużo mówili w TV ze skarbówka bierze sie za nielegalny handel na allegro, wiec lepiej sie nie bawić w żadne ukrywanie i zaplacic.
Strona główna forum » Prawo, podatki, przepisy » Sprzedaż na allegro - podatek
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm