pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Wydarzenia, polityka » Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw

Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2013-02-25, 13:01    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Coraz częściej słychać glosy że w Polsce musi powstać elektrownia atomowa, gdyż musimy zdywersyfikować źródła energii elektrycznej. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Czy uwazacie ze taka elektrownia jest potrzeba Polsce, czy moze zagrozenia jakie niesie magazynowanie odpadów radioaktywnych jest za duze i powinnismy odpuścić budowe ?
Reklamy
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2013-02-28, 13:57    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy jest sens o tym dyskutowac bo zapewne decyzja i tak zapadnie za naszymi plecami i nie bedziemy mieli nic do gadania.
Zibi





Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 71

Post2013-03-04, 12:52    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Pogadać zawsze mozna Smile Większość krajów europy zachodniej posiada elektrownie atomowe, wiec wydaje mi sie ze jesli nas stac na taki wydatek to tez powinnismy zainwestowac. Nie wiem czy wiece ale koszt budowy takiej elektrowni tookolo 50mld zl.
karolove





Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 44

Post2013-03-05, 16:35    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie jestem za!
Ziomek8899





Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 117

Post2013-03-12, 10:57    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Ma ktos moze jakies dane na temat szkodliwości odpadów promieniotwórczych ?
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2013-03-18, 10:27    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Nasz rząd zobowiązał się do 2020 roku ograniczyć emisję CO2 o 20% i jeżeli nie spełnimy tego zobowiązania, to będziemy płacić kary. Obecnie w Polsce 90% energii wytwarzana jest przez elektrownie węglowe, wiec elektrownia atomowa moglaby byc dobrym rozwiązaniem.
mefisto





Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 99

Post2013-04-08, 02:53    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Trudno powiedzieć, czy to najlepsze rozwiązanie, bo dochodzi jeszcze kwestia składowania niebezpiecznych odpadów. Niektóre kraje odchodzą zresztą od takiego sposobu wytwarzania energii elektrycznej (Niemcy).
Skamel





Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 28

Post2013-07-25, 12:42    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Nie można być inaczej niż za, to dla dobra nas wszystkich.
sopellek





Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5

Post2013-10-25, 13:55    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Byłoby to dobre rozwiązanie, ale i tak nie będziemy mieć wpływu na decyzję, jaką podejmie rząd.
DrGuzenda





Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 13
Miasto: Warszawa

Post2013-11-23, 17:41    Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw Odpowiedz z cytatem
Elektrownie atomowe produkują relatywnie czystą energię, do czasu awarii. Jaka jest jednak możliwość, że taka awaria nastąpi? Raczej mała.
W przypadku zresztą jakichkolwiek problemów i tak jesteśmy otoczeni przez inne kraje, które elektrownie atomowe już mają... nie ustrzegli byśmy się więc przed konsekwencjami problemów u naszych sąsiadów.
Co do składowania odpadów radioaktywnych - nie znam się na tym. Wiem natomiast, że odpady z elektrowni węglowych też są toksyczne i również muszą być składowane z przestrzeganiem pewnych norm.
Kluczowy zdaje się być tu limit emisji CO2, który musimy spełnić.
Można mówic, że są też inne źródła, np. elektrownie wiatrowe, jednak zasięg ich budowy ograniczają np. ścieżki migracji ptaków + są zwyczajnie niekorzystne z punktu widzenia estetyki krajobrazu.
Strona główna forum » Wydarzenia, polityka » Elektrownia atomowa w Polsce - za i przeciw
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm