pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Inne - banki, lokaty, inwestycje, dotacje » Inwestycja w zloto ?

Inwestycja w zloto ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2012-06-24, 21:32    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Hej,

Co myślicie o inwestowaniu w zloto, czy nadal jest to tak bezpieczne jak kilka lat temu ? Mam trochę gotówki na koncie i zastanawiam sie nad kupnem kilku sztabek albo monet. Jak ktos ma doświadczenie w tym temacie chętnie wysłucham jakis podpowiedzi, bo jestem totalnie zielony Smile
Reklamy
Ziomek8899





Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 117

Post2012-06-25, 21:21    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Kilka lat temu to byla pewna inwestycja na ktorej mozna bylo sporo zarobic teraz jest juz gorzej np. ostatni rok to tylko leciutki plusik. ( jak masz trzymac kase na konic i nic z nia nie robic, to kupno kilku sztabek to dobry pomysl )

pozdr
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-07-03, 09:15    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Według mnie najważniejszym warunkiem inwestowania w złoto i inne surowce jest znajomość rynku. Jeżeli nie ogarniasz tematu surowców ja bym się nie pchał.

powodzenia Smile
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2012-07-05, 10:38    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Waldus napisał:
Według mnie najważniejszym warunkiem inwestowania w złoto i inne surowce jest znajomość rynku. Jeżeli nie ogarniasz tematu surowców ja bym się nie pchał.


Zgadzam się w 100%. Jak masz zamiar inwestować pieniądze wiedza to podstawa bez tego po prostu stracisz wszystko.
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-07-05, 11:01    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem to nie jest dobry czas na inwestycje w zloto. Kup sobie jakaś lokatę, fundusz poczekaj z pol roku poczytaj troche na temat surowcow i rynku i dopiero dzialaj.
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2012-07-09, 17:33    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Prezes napisał:
Moim zdaniem to nie jest dobry czas na inwestycje w zloto. Kup sobie jakaś lokatę, fundusz poczekaj z pol roku poczytaj troche na temat surowcow i rynku i dopiero dzialaj.


A mi się wydaje, że jest to bardzo dobry okres, żeby zainwestować w złoto. Po pierwsze jest to ochrona przed inflacja, która patrząc na to co sie dzieje w europie bedzie coraz wieksza. Po drugie nie masz ryzyka na zlocie nie stracisz a po trzecie i chyba najważniejsze Smile inwestycja w zloto jest zwolniona z podatku belki, wiec juz na starcie jestes do przodu w porównaniu do innych inwestycji.
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2012-07-13, 10:26    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Michal30 dobrze pisze. Tez jestem zdania ze zloto jest o wiele lepsze od lokat, funduszy i innych badziew na ktorych nic nie zarobisz przez inflacje.
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-07-17, 12:58    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Czym różnią się moneta inwestycyjna od sztabki ? w co lepiej inwestowac ?
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-07-19, 18:01    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Byku napisał:
Czym różnią się moneta inwestycyjna od sztabki ? w co lepiej inwestowac ?


Sztabka to czysty kruszec o określonej wadze, którego wartość wyznacza rynek. Moneta inwestycyjna oprócz tego ze posiada wartość rynkowa tak jak sztabka ma dodatkowo wartość kolekcjonerska, która zależy od wieku, okazji wybicia itp.

Pozdr Smile
duldy





Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 8

Post2012-11-02, 13:34    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
jeśli masz troche wolnej kasy i nie wiesz co znią zrobic to oprucz inwestycji w alkohol pozostaje Ci jescze kilka opcji Laughing inwestując w złoto z pewnościa lepiej na tym wyjdziesz Razz jesli wybierasz miedzy kupnem sztabek lub monet, pewniejszą inwestycją są monety, bo oprócz wartości finansowej, tak jak wspomnial moj przedmowca, posiadaja tez druga - wartosc kolekcjonerską! czasem bardziej cenioną a w przyszlosci moze stanowic wartosc większą niz tylko rownowartosc monety w zlocie. Złoto jest kruszywem, które zawsze trzyma się w cenie, zatem powodzenia w inwestowaniu!
finanse





Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 12

Post2013-10-23, 12:03    Inwestycja w zloto ? Odpowiedz z cytatem
Jak sądzicie czy inwestowanie w złoto ma jeszcze sens? Czy czekają nas jeszce jakies wzrosty?
Strona główna forum » Inne - banki, lokaty, inwestycje, dotacje » Inwestycja w zloto ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm