pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Inne - banki, lokaty, inwestycje, dotacje » Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ?

Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-02-12, 18:52    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Witam,

Jak wszyscy dobrze wiedza w sprawie emerytur na nasze Panstwo nie ma co liczyc. Odkładacie, inwestujecie jakies pieniadze na przyszlosc ? lokaty, fundusze co jest lepsze?
Reklamy
Bogacz0





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 152

Post2012-03-26, 20:01    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Odkładając w wieku 26 lat 150 zl miesięcznie, powinno zapewnić emeryturę w wysokości okolo 1,5 tys miesięcznie. Dlatego staram sie zawsze cos odlozyc co miesiac.
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2012-04-03, 21:03    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Jesli chodzi o długoterminowe inwestycje, to wydaje mi sie ze najlepsze i najpewniejsze w dzisiejszych czasach jest zloto.
Koles34





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 128

Post2012-04-05, 21:03    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Dla początkujących inwestorów najlepszym rozwiązaniem sa lokaty i konta oszczędnościowe. Zarobisz zdecydowanie mniej niz na giełdzie, albo funduszach ale i ryzyko jest mniejsze.
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2012-05-21, 17:58    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
W dzisiejszych czasach największym wrogiem naszych oszczędności jestesmy my sami. Ciągłe reklamy zachęcające do wydawania pieniędzy, kupowania niepotrzebnych rzeczy sprawiają, ze zamiast oszczędzać na przyszłość zostajemy co miesiąc z niczym.
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-06-20, 13:38    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Misiek123 napisał:
W dzisiejszych czasach największym wrogiem naszych oszczędności jestesmy my sami. Ciągłe reklamy zachęcające do wydawania pieniędzy, kupowania niepotrzebnych rzeczy sprawiają, ze zamiast oszczędzać na przyszłość zostajemy co miesiąc z niczym.



Dobre Smile zgadzam sie w 100% - zamiast szukac lokat, funduszy popracujcie lepiej nad soba.
kluska33





Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 24

Post2013-01-28, 20:08    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
No niestety, każdy lubi wydawać. Raczej się to nie zmieni. Dlatego dla mnie lokata czy konto oszczędnościowe są zgubne, bo mogę szybko gotówkę upłynnić. W przypadku funduszy emerytalnych czy inwestycyjnych już jest inaczej. Zbieram na określony cel i pozbycie się oszczędności wcześniej jest mało opłacalne.
snajper00





Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 110

Post2013-02-19, 21:08    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Tez jestem zdania ze lokaty i konta oszczednosciowe sa malo skuteczne bo mamy w kazdej chwili dostep do gotowki i mozemy wydawac. Lepszym rozwiazaniem jest wrzucic gdzies kase gdzie przez pol roku nie bedziemy mieli do niej dostepu.
kluska33





Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 24

Post2013-03-16, 21:54    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Przy oszczędzaniu na emeryturę raczej nie ma co wrzucać pieniędzy na pół roku. Umowę ubezpieczeniową z funduszem emerytalnym zawiera się na kilkanaście lat i wcześniejsze wypłacanie pieniędzy nie ma większego sensu.
Amberus





Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 446

Post2013-03-17, 10:46    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Mamy nowe 2 możliwości. Pierwsza to odkładanie nie wielkich sum od 50 do 500 zł miesięcznie. Sami decydujemy ile i kiedy. Zysk roczny to 30%. Opisane na blogu pod zakładką PKB. korzystam od 2 lat. Następna oferta to nowość która rusza od kwietnia. Lokowanie 250 zł. miesięcznie z tym że nie ponosimy na tę inwestycję żadnych kosztów. W obydwu firmach na życzenie możemy pracować dodatkowo uzyskując systematyczny dochód.
finanse





Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 12

Post2013-10-23, 11:58    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Najbezpieczniej to chyba odkładać w skarpete bo po ofe moze przyjsc czas na nacjonalizacje lokat.
DrGuzenda





Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 13
Miasto: Warszawa

Post2013-11-05, 15:01    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Jeśli chcesz oszczędzać na emeryturę, to świetnym rozwiązaniem są IKE lub PPE (jeśli twój pracodawca ma). Ja założyłem sobie przez neta IKE z funduszami ING (IKE Plus) i jestem bardzo zadowolony. Zawsze mam dostęp do konta i mogę sobie regulować, co i kiedy chcę. Mam totalnie zero żadnych opłat związanych z prowadzeniem konta... Nic za wpłaty itd. No i jest aż 19 funduszy do wyboru do zainwestowania w ramach tego IKE, z tymże ja korzystam chwilowo z kilku, tych bardziej agresywnych.
Opłaca się odkładać kasę na IKE (jeśli naprawdę chcesz odłożyć na emeryturę), bo nie ma od tego podatku Belki, a jak normalnie inwestujesz, to zapłacisz.
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2013-11-12, 11:30    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Zamiast zwykłych lokat, na których nic nie zarobicie polecam lokaty strukturyzowane.
jadwidziak





Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3

Post2013-11-21, 20:05    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Emeryturę pozwalającą godnie żyć, będą miały te osoby, które wykażą się zaradnością. Stówa miesięcznie na ike to nie są żadne większe wyrzeczenia, raptem jedno wyjście mniej i ewentualnie mniej tuczących przekąsek, nie dość że zdrowiej to jeszcze z myślą o przyszłości Wink Ktoś by szukał czegoś ciekawego, to z czystym sumieniem mogę wskazać to w którym sama jestem (i widzę że DrG... również), ike plus w ingie. Wybrałam wariant perspektywy i nie muszę się niczym więcej przejmować, a kaska stopniowo rośnie, bo przecież o to tutaj chodzi, żeby hajs się zgadzał Very Happy Tak więc ludki, odkładać odkładać, bo Was ryży ze skarpetkami dziurawymi na starość zostawi.
DrGuzenda





Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 13
Miasto: Warszawa

Post2013-11-21, 23:09    Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ? Odpowiedz z cytatem
Waldus napisał:
Zamiast zwykłych lokat, na których nic nie zarobicie polecam lokaty strukturyzowane.


Mógłbyś coś więcej o tym opowiedzieć?
Strona główna forum » Inne - banki, lokaty, inwestycje, dotacje » Jak oszczędzać, inwestować na emeryturę ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm