pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Kredyty » Kredyt studencki - opinie

Kredyt studencki - opinie

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2012-02-01, 09:36    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Siema

Tak jak w temacie, szukam opinie na temat kredytu studenckiego. Moze mial ktos doswiadczenie z tym kredytem i mógłby napisać jak wyglądają odsetki i późniejsza splata.
Reklamy
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2012-02-01, 15:20    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Jesli chodzi o odsetki w kredycie studenckim, to w porównaniu do innych kredytów dostepnych na rynku wygladaja bardzo dobrze.
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2012-02-02, 10:42    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Dzieki za odpowiedz, chyba sie jednak zdecyduje na taki kredyt. Wiesz moze jak wyglada splata takiego kredytu po zdobyciu dyplomu ?
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2012-02-02, 15:05    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Z tego co pamiętam po ukonczeniu studiow masz kilka lat na spłacenie kredytu i wychodzi okolo 250-300zl miesiecznie.
Byku





Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 106

Post2012-02-02, 15:07    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Dokładnie to dwa lata po ukończeniu nauki, zaczynasz spłacać ... reszte napsial Misiek.
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2012-02-02, 15:37    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Studencik napisał:
Dzieki za odpowiedz, chyba sie jednak zdecyduje na taki kredyt.


Chyba będziesz musiał poczekać z kredytem do następnego roku, bo termin składania podań juz dawno minął.
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2012-02-04, 22:08    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
wiem, ze termin minął Smile ja szykuje sie własnie na następny rok.
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2012-02-05, 23:12    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Zastanow sie dwa razy, czy aby na pewno ten kredyt jest Ci potrzebny i czy nie lepiej isc do pracy. Po co Ci zadłużenie na starcie ...
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2012-02-06, 22:15    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Prezes dobrze gada polac mu Smile

Ja brałem kredyt na studiach i nie polecam. Po skończeniu nauki nie mogłem znaleźć dobrej pracy i na dodatek musiałem spłacać 350zl miesięcznie.
Ekspert PKO Banku Polskie





Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 12

Post2012-10-16, 15:44    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Polecam kredyt studencki w PKO Banku Polskim. Kompletny wniosek trzeba złożyć do 15 listopada. Posiadając konto w Banku, nie ma żadnej opłaty za rozpatrzenie wniosku oraz przygotowanie i zawarcie umowy. Jest też atrakcyjne oprocentowanie – znacznie niższe niż przy długoterminowych kredytach komercyjnych. Za wcześniejszą spłatę, jak również za dokonywanie nadpłat nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Kredyt wypłacany miesięcznych ratach – maksymalnie 60 (w przypadku studiów doktoranckich 40). Miesięcznie można otrzymywać 600 zł. Spłata następuje po 2 latach od regulaminowego okresu zakończenia studiów. 20 proc kredytu może być umorzone, jeśli kredytobiorca kończy naukę w grupie 5 proc. najlepszych absolwentów.

Polecam!
Ekspert PKO Banku Polskiego
Kinga





Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 2

Post2014-06-30, 11:10    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Witam,
kredyt studencki umożliwia naukę na uczelni wyższej. Nie musimy go spłacać podczas trwania studiów, spłata rozpoczyna się 2 lata po zakończeniu.Oprocentowanie nie jest bardzo wysokie ok.2% .Kredyt ten polega na tym , że zostają wypłacane przez 10 miesięcy regularne raty w wys . 600 zł. Wadą tego kredytu może być konieczność 2krotnie dłuższej spłaty do okresu przyznania nam raty. Lecz wydaję mi się , że jest to dobra opcja dla osób , które chcą się uczyć, lecz nie posiadają środków finansowych.
Moslqe2





Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 4

Post2014-07-01, 11:48    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Kredyt jest świetną opcją dla osób które naprawdę go potrzebują.

Tylko pamiętaj że wchodzisz w życiu zawodowe z kredytem na karku
vicotria





Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 13

Post2014-08-27, 14:41    Kredyt studencki - opinie Odpowiedz z cytatem
Wchodzenie w życie zawodowe z kredytem na karku w tym kraju nie brzmi najlepiej, ale za oceanem tak robią i jakoś nie ma z tym problemów.
Musisz przede wszystkim przemyśleć wszystkie ZA i PRZECIW.
Jeżeli chcesz wiedzieć.
Coś o wypłacie i spłacie kredytu:

Maksymalny okres kredytowania wynosi 6 lat. W przypadku doktorantów istnieje również możliwość przedłużenia kredytu studenckiego o dodatkowe 4 lata. Wypłacany jest w comiesięcznych transach w wysokości 600 zł przez 10 miesięcy w roku. Dużą zaletą kredytu studenckiego jest dwuletnia karencja w spłacie zobowiązania, co oznacza, że kredytobiorca zaczyna spłacać zaciągnięte zobowiązanie dopiero 2 lata po zakończeniu studiów. Oprocentowanie równe jest połowie stopy redyskonta weksli NBP, zaś liczba rat wynosi dwukrotność otrzymanych transz. Biorąc pod uwagę wysokość aktualnej stopy redyskonta weksli oraz zakładając, że kredyt studencki został zaciągnięty przez żaka na okres 5 lat można obliczyć, że miesięczna rata wyniesie zaledwie 300 zł powiększone o odsetki, zaś okres spłaty wyniesie 100 miesięcy.


Pozdrawiam
Strona główna forum » Kredyty » Kredyt studencki - opinie
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm