pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » GPW - Giełda Papierów Wartościowych » Która ze spółek da w tym roku zarobić?

Która ze spółek da w tym roku zarobić?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Zibi





Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 71

Post2014-07-02, 12:22    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Jak myślicie, która ze spółek WIG20 da w tym roku zarobić ?
Reklamy
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2014-07-03, 11:45    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Na poczatku roku dużo osob pisało, że najpewniejsza spółka na zysk w 2014 jest KGHM.
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2014-07-07, 08:40    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Mój mąż gra na giełdzie i na początku roku kupił akcje PZU.
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2014-07-10, 10:49    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
PGNIG szuka gazu kolo Przemyśla. Jak coś znajda kurs szybko poleci.
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2014-07-12, 03:02    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Robert napisał:
PGNIG szuka gazu kolo Przemyśla. Jak coś znajda kurs szybko poleci.


Zaznaczyłeś kierunek, ale przydałby się wektor, bo nie wiadomo czy w górę, czy w dół...
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2014-07-19, 09:04    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Rozwiąże Wasz problem Smile PGNIG od 3 miesiecy powoli pnie sie w gore.
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2014-10-06, 11:35    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
KGHM ladnie inwestuje.
marylaflanc





Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 2

Post2014-12-03, 14:14    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Na KGHM bym nie stawiała, bo miedź ciągle w trendzie spadkowym. Myślę, że warto przyjrzeć się małym i średnim spółkom, ponieważ ostatnio nie miały najlepszych chwil. WIG 40 i 80 warto przejrzeć Wink

Ostatnio zmieniony przez marylaflanc dnia 2015-03-19, 14:13, w całości zmieniany 1 raz
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2014-12-08, 09:09    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
marylaflanc napisał:
Na KGHM bym nie stawiała, bo miedź ciągle w trendzie spadkowym. Myślę, że warto przyjrzeć się małym i średnim spółkom, ponieważ ostatnio nie miały najlepszych chwil. WIG 40 i 80 warto przejrzeć Wink


Prosimy o konkrety Smile
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2014-12-30, 17:53    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Niedawno był ciekawy artykuł na Strefie Inwestorów: "9 najbardziej wydajnych spółek, dających nadzieję na dywidendę"

"Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie można obecnie znaleźć wiele spółek rentownych i coraz lepiej zarządzanych. W tym artykule skupimy się na najlepszych z nich. Zbadamy, które spółki najbardziej wydajnie zarządzają kapitałem. Sprawdzimy, jak radziły sobie w przeszłości i czy generują zyski. Następnie wybierzemy spośród nich te, które mogą się tymi zyskami podzielić z akcjonariuszami. Na końcu zaś, przedstawimy krótki opis, jak w przyszłości przeprowadzić samemu podobną selekcję."

Moje typy z tych przedstawionych:

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. #EUC

Spółka wykazuje rentowność od lat. Także inne wskaźniki ma dobre, zarówno teraz jak i historycznie. Zyski powoli rosną, a dywidendy są wypłacane od 2011 roku. Co ciekawe, co roku jest wypłacany coraz większy procent zysków w postaci dywidend. W ostatnim roku było to 57% zysku. Jeśli więc, także w następnym kwartale utrzymają się podobne wartości wskaźników, to obecnie stopa dywidendy dla tej spółki wyniesie około 4,9%

Quercus TFI S.A. #QRS

Na zakończenie roku 2010 towarzystwo funduszy inwestycyjnych Quercus wykazało zyski, które od tamtej pory systematycznie rosną. Obecnie spółka ma wartości C/Z nieco niższe niż średnia dla indeksu. Jednocześnie bardzo duże wartości ROIC wskazują na dobre zarządzanie kapitałem. Także bardzo dobra płynność finansowa i niskie zadłużenie (wskaźnik ogólnego zadłużenia: 13,33%) to potwierdzają. Wraz z pojawieniem się zysków, spółka rozpoczęła także wypłatę dywidend. W ostatnim roku zamiast dywidendy, walne zgromadzenie akcjonariuszy przegłosowało jednak skup akcji własnych po atrakcyjnej cenie, co także jest formą wypłaty zysku. Zważywszy, że zysk na akcję wzrósł z 0,55 zł na 0,68 zł możemy spodziewać się, że także w 2015 roku spółka podzieli się nim z akcjonariuszami, czy to poprzez dywidendę czy przez skup akcji własnych.
marylaflanc





Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 2

Post2015-03-30, 13:30    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Dodałabym jeszcze do tego Energę i Asseco. Quercus nie wiadomo czy będzie skupował akcje, czy wypłaci dywidendę.

Zapraszam na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/ - mój blog finansowy.
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2015-04-01, 14:34    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Stopa zwrotu w przypadku EUCO I kwartale 94%. Puls biznesu napisał też ciekawy artykuł "Najgorsza spółka najlepszą inwestycją"
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2015-05-01, 11:33    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Wyniki finansowe pokazały, że w 2014 zrobili zysku netto o 50% więcej, niż w 2013
bakahaman





Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 3

Post2015-07-11, 14:00    Która ze spółek da w tym roku zarobić? Odpowiedz z cytatem
Widać, że wiele firm teraz odzyskuje oddech, zwłaszcza jeśli chodzi o spółki budowlane. Niestety obecna sytuacja makroekonomiczna nie sprzyja wzrostom jeśli chodzi o całość parkietu. Zobaczymy co będzie dziać się w najbliższym czasie.
Strona główna forum » GPW - Giełda Papierów Wartościowych » Która ze spółek da w tym roku zarobić?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm