pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Nieruchomości » Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ?

Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2011-11-04, 12:35    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Witam

Powoli rozglądam sie za nowym mieszkaniem i zastanawiam sie, czy lepiej szukać na własną rękę, czy może zatrudnić pośrednika. Moze ktoś ma juz doświadczenie i mógłby cos doradzić ? Ile to mniej wiecej kosztuje ?
Reklamy
Prezes





Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 397

Post2011-11-04, 12:40    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Wszystko zależy od tego ile masz czasu. Jeżeli potrzebujesz mieszkania na szybko, to pośrednik jest dobra opcja, bo na pewno znajdzie szybciej niz bys sam mial szukac. Jezeli masz czas to możesz zaoszczędzić kilka tys i szukać sobie powoli.
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2011-11-06, 14:40    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
eee tam pośrednik to niepotrzebne dodatkowe koszty. Ogłoszeń w prasie jest dużo z telefonami do właścicieli. Wedlug mnie nie warto placic 3% prowizji.
Bogacz0





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 152

Post2011-11-06, 21:55    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Wedlug mnie jak ktos pierwszy raz kupuje mieszkanie i nie zna sie na tym warto skorzystac z biura nieruchomości. Pośrednik załatwi wszystkie dokumenty, notariusza, sprawdzi stan prawny dzialki, gruntu,czy mieszkania i najważniejsze zmniejsza ryzyko trafienia na oszusta i utraty pieniędzy.
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2011-11-07, 10:26    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Nikt Ci nie napsial ile koszuje taka usluga., Zazwyczaj od 2%-3%, czyli przy kupnie mieszkania za 250tys wychodzi okolo 7,5tys - wedlug mnie duzo kasy jak za zalatwienie papierkowej roboty.
LuckyGuy





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 156

Post2011-12-20, 19:42    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Bogacz0 napisał:
Wedlug mnie jak ktos pierwszy raz kupuje mieszkanie i nie zna sie na tym warto skorzystac z biura nieruchomości. Pośrednik załatwi wszystkie dokumenty, notariusza, sprawdzi stan prawny dzialki, gruntu,czy mieszkania i najważniejsze zmniejsza ryzyko trafienia na oszusta i utraty pieniędzy.



Przeciez kupując mieszkanie masz prawo wglądu do księgi wieczystej - notariusze informują jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy, i nie jest trudno je skompletować - nie przesadzaj ze to az takie trudne i potrzeba pomocy.
remek





Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 22

Post2012-07-30, 15:21    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Robert napisał:
Witam

Powoli rozglądam sie za nowym mieszkaniem i zastanawiam sie, czy lepiej szukać na własną rękę, czy może zatrudnić pośrednika. Moze ktoś ma juz doświadczenie i mógłby cos doradzić ? Ile to mniej wiecej kosztuje ?


Zamiast pośrednika pomyśl o zatrudnieniu negocjatora cen. U mnie się to sprawdziło i kupiłem działkę pod Warszawą 80 tysięcy taniej niż początkowo chciał sprzedający Very Happy Co do kosztów, to ten negocjator, z którym ja współpracowałem, bierze tylko procent od wynegocjowanej zniżki, więc jeżeli nic nie utarguje to nie zarobi:D

Ostatnio zmieniony przez remek dnia 2012-10-01, 17:15, w całości zmieniany 1 raz
Waldus





Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 122

Post2012-08-13, 19:31    Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ? Odpowiedz z cytatem
Tez jestem zadania, ze jak ktos chce to sam sobie ogranie wszystko i nie trzeba placic zadnym pośrednikom.
Strona główna forum » Nieruchomości » Kupno mieszkania, na własną rękę, czy z pośrednikiem ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm