pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Nieruchomości » Mieszkanie dla Młodych

Mieszkanie dla Młodych

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Autor Wiadomość
thryll





Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-06-12, 15:51    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
To dziękuj dziękuj. Czego się spodziewałeś ? Nikt Ci za darmo nic nie da..Jak ktoś chce mieszkania dla młodych to przede wszystkim powinien zrobić coś takiego szukać pracy gdzieś w Holandii albo Niemczech i właśnie tam jakoś to się przyswajać do tego, że możliwe jak dostanie mieszkanie..
Reklamy
iwonaa92





Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 123

Post2015-07-23, 13:20    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Czytałam, że ostatnio wprowadzono dość znaczące zmiany (na lepsze - pewnie z powodu małego zainteresowania) w programie MDM, w tym dopłaty do mniejszych mieszkań. Osobiście już od dłuższego czasu się zastanawiałam na kredytem na mieszkanie, ale nie mam jeszcze wymaganego wkładu własnego, więc póki co przeglądam oferty i porównania kredytów, np. tutaj http://homebanking.pl/kredyty/kredyty-mieszkaniowe/
Malaga





Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-07-23, 18:48    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Nikt za darmo na pewno nic nie da..Trzeba będzie się z tym pogodzić oraz trzeba będzie się do tego przyzwyczaić. Oczywiście to jest proste i oczywiście to może być takie łatwe, że jeśli masz kasę to stać Ciebie na mieszkanie..jeśli tej kasy nie masz to Cię nie stać na żadne mieszkanie..Pozdrawiam.
IHF





Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 8

Post2015-08-19, 15:31    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
@iwonaa92 - dopłata z MdM w dużej części (w zależności czy jesteś singlem czy wielodzietną rodziną) albo w całości pokryje za Ciebie wkład własny. Dopłatę z BGK banki traktują jako swój wkład
Kajetan





Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 5

Post2015-10-12, 21:07    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Ja znalazłam na jakieś stronie świetne wyjaśnienie, o wiele łatwiej jest zrozumieć o co chodzi w tymże programie. Mam jeszcze jedno pytanie słyszałam, ze nie każdy ma możliwość podjęcia MDM ze względu na wiek.
W jakim przedziale wiekowym można wziąć udział w takim programie? Nigdzie nie znalazłam takiej informacji a mam 35 lat i boje się że bank mi odmówi bo stwierdzi że nie zdążę go spłacić w swoim życiu. Szczerze mówiąc żałuję że nie skorzystałam z poprzednich projektów ponieważ były znacznie lepsze
slomek





Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 7

Post2015-10-26, 22:28    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Z tym, ze sam program MDM to nie wszystko, ważne są też uwarunkowania lokalne, co po naszej chęci skorzystania z programu i upieramy się na zakup mieszkania, jeżeli rejon taki, że bloków nie budują i jedyna szansa na skorzystanie to budowa domu, z tym że to nam nie pasuje. Wiem, że to troszkę na zasadzie "masło maślane" nie mniej teoretycznie możliwe... Tak więc ważne są warunki jakie dyktuje nam program ale i jego dostępność...
baccaro





Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 87

Post2015-11-01, 18:47    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Z tym, że chyba takiego mieszkania nie można wynająć.
Jurek


Mitsubishi
Outlander

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 6
Miasto: Warszawa

Post2015-11-06, 15:27    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Jeżeli chodzi o program Mieszkania dla Młodych to wychodzi to znacznie gorzej, niż program, który był wcześniej czyli Rodzina na swoim, po prostu w rzeczywistości dopłata jest mniejsza, a też liczba banków, które chcą przyznać dotację jest niewielka.. Program MDM i chęć skorzystania z niego znacznie ogranicza nasze możliwości jeżeli chodzi o wachlarz wyboru banków. Fajnie, że w ogóle jakaś dopłata jest, ale żeby dostać rozsądne warunki trzeba spełnić szereg wymogów... Polscy politycy starają się pomóc przeciętnemu polakowi w kupnie mieszkania, ale niestety własne mieszkanie jest dla wielu jeszcze wciąż nieosiągalne;/
Palukom





Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 3

Post2015-12-18, 12:49    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Też uważam że Rodzina na Swoim była znacznie lepszym programem. Mój kuzyn kupił w ten sposób mieszkanie w Poznaniu i jest bardzo zadowolony z warunków. Teraz już by się nie zdecydował na MdM :/
wszerad





Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 6

Post2015-12-21, 20:10    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
a ktoś z was w ogóle próbował otrzymać to mieszkanie dla młodych od rządu? zastanawia mnie jakie są formalności do spełnienia, żeby otrzymać kredyt, dużo jest papierków do wypełnienia? a ogólnie to się opłaca za tym chodzić czy lepiej sobie odpuścić? jakoś tak mi się dziwnie wydaje, że więcej za tym chodzenia niż się tych pieniędzy dostanie, a to w ogóle każdemu przyznają czy nie? pewnie uzależnione jest od warunków Wink niech ktoś napisze opinie, ale z perspektywy, która już ma ten kredyt na mieszkanie dla młodych Wink
mick





Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 88

Post2015-12-31, 04:17    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
Ten program nie jest już tak udany jak poprzedni.
kretka





Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 8
Miasto: Krapkowice

Post2016-08-04, 13:24    Mieszkanie dla Młodych Odpowiedz z cytatem
My skorzystaliśmy z tego programu i jesteśmy bardzo zadowoleni i mieszkanu na swoim. Szukacie dobrej oferty paneli szklanych? Możecie zajrzeć do http://www.druknaszkle.pl/szklo_w_kuchni.php . Oferta naprawdę warta uwagi, więc warto sobie przejrzeć ofertę u nich dostępną. Myślę, że również i wam może się ona przydać.
Strona główna forum » Nieruchomości » Mieszkanie dla Młodych
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm