pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Gospodarka » Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji...

Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
paster





Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 1
Miasto: Rzeszów

Post2014-11-22, 13:07    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
onedollarman napisał:
Niektórym Polakom na pewno żyje się bardzo dobrze, ale żeby im się żyło dobrze, to innym pewnie musi średnio Wink


szkoda, że przewaga tych ciężko tyrających nad tymi, którzy żyją jak pączki w maśle jest tak ogromna Wink
Reklamy
bera





Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 1

Post2014-12-01, 13:00    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Do grupy wyszehradzkiej należą - Czechy, Polska,Słowacja i Węgry. Może tylko Węgry mają gorzej od nas, ale zaznaczam "może".
ada





Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 12
Miasto: Łódź

Post2015-01-13, 11:52    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Węgrom dobrze się żyje w stolicy kraju - Budapeszcie. Jak wyjedzie się poza ten obszar, to można spotkać panie w sklepach wyciągnięte wprost jakby z PRL. Dokoła stolicy są małe miasteczka z szarymi i ponurymi blokami oraz dużo targowisk. Poza Budapesztem jedynym urokliwym miejscem do życia jest Szeged.
marcinku





Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 11

Post2015-01-21, 12:15    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Nie koniecznie. W regionach przygranicznych stopa bezrobocia wynosi 30%, a nie można tam znaleźć pracownika do prostych robót budowlanych. Ludzie po prostu pracują na czarno i mają to w dupie. Za jeden kurs za granicę zarabiają 200 zł. Mrówki wyciągają na tym od 3-5 tys. zł miesięcznie. Bez żadnych podatków i innych obciążeń. A ubezpieczenie mają z urzędu pracy.
Tolla8





Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 2
Miasto: Warszawa

Post2015-05-11, 08:36    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
witam. również tak myślę, jestem bardzo zadowolony
Janek3





Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 3

Post2015-05-12, 05:46    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
witam. wesoły widzieć wasze myśli, myślę tak samo jak wy
citronek





Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-12, 15:38    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Ja też nie narzekam. Zawsze mogło być gorzej a tak sobie dajemy radę i to całkiem fajnie. Podoba mi się tu, mam tutaj rodzinę i przyjaciół. Wszystko jest dobrze. Smile nic tylko w tym kraju zostać i pnąć się w górę. Po prostu możemy właśnie coś z tym krajem zrobić jak jeszcze za późno nie jest.
Lubiekotki





Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 10

Post2015-05-27, 10:47    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
na pewno żyje się najlepiej, cechą Polaków jest zaradność - jak to się mówi: Polak potrafi, dlatego bezrobotni absolwenci szkół i ludzie, dla których nie ma miejsca na rynku pracy pokazują jak są zaradni i emigrują, żeby żyło im się lepiej - emigracja to też jest jakaś szansa - tak powiedziała podobno pani Komorowska Wink
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2015-05-27, 11:33    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
W Polsce żyje się dobrze wąskiej grupie społeczeństwa. Jako tako, radzi sobie kolejna grupa. Ale niestety jest też bardzo duża liczba ludzi, którzy żyją dosłownie na granicy minimum. Pomyślmy dodatkowo, co byłoby, gdyby te 2-3 miliony ludzi wróciło do Polski z emigracji!:O
boobms





Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 2
Miasto: Warszawa

Post2015-08-02, 12:18    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
mi żyje się gorzej
Artus





Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-09, 15:07    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, kto doszedł do podobnego wniosku i co bierze, żeby takie bzdury powtarzać a nawet wypisywać. Niech sobie ten optymista porówna, jakie są warunki założenia działalności gospodarczej w Polsce a na przykład w Czechach. I będzie wiedział, dlaczego Polacy zakładają w Czechach firmy.
Manor





Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 36

Post2015-09-01, 13:20    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Nawet do prac sezonowych ludzie od nas jeżdżą do Czech Smile
koder





Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 6

Post2015-09-21, 16:49    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
W statystykach i sondażach różne rzeczy mogą wyjść, problem polega na tym, że później rzeczywistość wszystko weryfikuje. Owszem, jeśli przyrówna się Polskę do skali globalnej i porówna warunki społeczno-gospodarcze ze wszystkimi krajami świata to plasujemy się w czołówce. Z drugiej jednak strony, jeśli porównania będą dotyczyły państw zachodniej Europy to już niestety nie wygląda tak różowo. Już sama wysokość zarobków o czymś świadczy, szczególnie taki wskaźnik jak dominanta wynagrodzeń wiele mówi.
baccaro





Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 87

Post2015-11-01, 18:46    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
Lepiej równać do lepszych niż do gorszych.
g.wronka





Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 19

Post2015-11-09, 12:20    Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji... Odpowiedz z cytatem
No tak, propaganda. Polska zieloną wyspą, normalnie życie jak w raju. Aż by się chciało zaśmiać. Nie wiem, czy Czesi nie radzą sobie lepiej od nas. Wiem, że Słowacy narzekają na strefę euro. Może kolorowo tam też nie jest, no ale nie uwierzę w to, że u nas jest tak wspaniale.
Strona główna forum » Gospodarka » Polakom żyje się najlepiej spośród wszystkich nacji...
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm