pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Gospodarka » Reforma KRUS-u

Reforma KRUS-u

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2014-09-22, 11:37    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Jak zawsze skończyło sie na gadniu a na dodatek premier spieprzyl do brukseli.
Reklamy
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2014-10-07, 15:44    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Nikt nie ruszy rolników i górników.
Klamka





Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-23, 12:28    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Dlaczego nie ruszają rolników ? Oni tylko narzekają a teraz przy takim sprzęcie oni wcale nie mają źle..Tylko teraz mają co raz to lepiej. Za nich wszystko to robią maszyny i własnie teraz za nich kombajn z klimatyzacją wszystko zrobi. Mogę powiedzieć, że oni tylko pracują od kwietnia do końca października a później już nic.
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2015-07-23, 15:16    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Klamka napisał:
Dlaczego nie ruszają rolników ? Oni tylko narzekają a teraz przy takim sprzęcie oni wcale nie mają źle..Tylko teraz mają co raz to lepiej. Za nich wszystko to robią maszyny i własnie teraz za nich kombajn z klimatyzacją wszystko zrobi. Mogę powiedzieć, że oni tylko pracują od kwietnia do końca października a później już nic.


Ja troszkę na wsi pomieszkiwałem i niestety to co mówisz zupełnie odbiega od rzeczywistości. Kombajny z klimatyzacją i tego typu bajery ma tylko niewielka część rolników. Reszta pracuje na mocno wysłużonym sprzęcie (o ile w ogóle). Ramy czasowe pracy rolników również są błędne. To, że rolnika nie widać na polu, nie znaczy że nic nie robi. To stereotyp ludzi, którzy wieś widzieli tylko zza szyby swojego samochodu. Rolnik pracuje 365 dni w roku: zajmowanie się zwierzętami w gospodarstwie czy cały proces przygotowywania warzyw i owoców na sprzedaż, nie mówiąc już o tytoniu (przy którym praca jest dosłownie przez cały rok). Tak że, nic osobistego ale radzę przejechać się kiedyś na pierwszą lepszą wieś i wyjść z samochodu. Pozdrawiam Smile

P.S. W sprawie KRUS-u jestem jak najbardziej za zlikwidowaniem, podobnie jak złodziejskiego ZUS-u.
CzarnaZosia





Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-07-23, 17:55    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
A co Ty kłamiesz !! weź nie mam ludzi. Mam w rodzinie rolników..żony rolników nie mają co robić w lecie. Mężowie wszystko załatwiają ze sprzętem odpowiednim i już teraz nawet się nie zbiera ziemniaków ręcznie tylko wszyscy go zbierają z kombajnem. Czy to nie jest lepsze ?
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2015-07-24, 17:20    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
CzarnaZosia jest niepoważna. Ja osobiście mieszkałem kilkanaście lat na wsi, więc prawdopodobnie wiem lepiej.
Zosiu przejedź się jesienią po wioskach i zobacz ilu ludzi zbiera ziemniaki kombajnem a ilu zbiera ręcznie.

P.S. kombajn i tak ziemniaków nie zbiera sam, do jego obsługi potrzeba minimum 2-3 ludzi.
zamir





Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-30, 14:28    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Nie po to ludowcy są w koalicji zawsze i z każdym, bez względu na to, jak bardzo ich własny program nie pasuje do koalicjanta, żeby mieli się zgodzić na ukrócenie własnych przywilejów. Dopóki współrządzą nie wierzę w te zapewnienia.
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2015-08-01, 13:54    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Miejmy nadzieje, że dla PSL-u to już łabędzi śpiew.

Wszelkie prognozy nie dają im żadnych szans na przekroczenie 5% progu w jesiennych wyborach.

Chociaż z drugiej strony, z tymi sondażami to wiadomo
jak jest...
Artus





Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-09, 15:10    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Przy każdym expose są takie same oczekiwania w sprawie KRUSu i jak zawsze nic z tego nie wyniknie. Nie po to PSL wchodzi w tyłek każdej zwycięskiej partii a potem w koalicję, żeby nie zadbać o własne interesy. Dopóki ta partia istnieje, nic się nie zmieni.
Manor





Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 36

Post2015-09-01, 13:19    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Przecież PSL to właśnie rolników najbardziej... no, wiecie.
Fazi





Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 59
Miasto: Katowice

Post2016-01-27, 15:24    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
CzarnaZosia napisał:
A co Ty kłamiesz !! weź nie mam ludzi. Mam w rodzinie rolników..żony rolników nie mają co robić w lecie. Mężowie wszystko załatwiają ze sprzętem odpowiednim i już teraz nawet się nie zbiera ziemniaków ręcznie tylko wszyscy go zbierają z kombajnem. Czy to nie jest lepsze ?


Moja sistra mieszka na wsi. Tacy co mają kombajny do ziemniaków, to jest może z 10%, albo i mniej.
mick





Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 88

Post2016-02-01, 16:51    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Bo taki kombajn to naprawdę spory wydatek.
pens





Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 5

Post2016-03-15, 12:59    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
przywileje płynące z bycia ubezpieczonym w krus - są niesprawiedliwe.
bianka.bia





Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 2

Post2016-05-12, 15:17    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Very Happy Smile
Paweł





Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 2

Post2016-06-22, 08:19    Reforma KRUS-u Odpowiedz z cytatem
Co miesiąc gdy płacę ZUS szlag mnie trafia. Zwiększyć KRUS i zmniejszyć ZUS tak aby było sprawiedliwie.
Strona główna forum » Gospodarka » Reforma KRUS-u
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm