pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Marketing, reklama » Sponsoring sportowcow jako forma reklamy

Sponsoring sportowcow jako forma reklamy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Rolnik4





Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 149

Post2013-08-12, 13:14    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Co myślicie o firmach które inwestują w sportowców. Od zawsze mnie zastanawia czy taka dzialanosc moze przyniesc ( duze) korzysci i czy warto sie w taka forme reklamy bawic ?
Reklamy
Zibi





Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 71

Post2013-08-15, 09:17    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz jest prosta Smile gdyby firmy nie mialy korzysci z takiej reklamy to by nikt sie nei bawil w wydawanie milionow na jakis sportowcow.
Michal30





Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 196

Post2013-08-21, 08:49    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Reklama na koszulkach lokalnej drużyny to bardzo dobry pomysł na przyciągniecie uwagi nowych klientów i ocieplenie wizerunku firmy w regionie. Ludzie którzy sympatyzując z drużyną chętniej będą korzystać z uslug fimry ktora sponsoruje ich ukochany klub.
dariusz34





Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 34

Post2013-09-10, 07:12    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
no oczywiście, ze przynosi ogromne zyski. Fani danego sportowca/ów znacznie chętniej będą chcieli kupować dane produkty.
sweetcoral





Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 5

Post2013-10-18, 09:24    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem to świetny pomysł, jeśli masz taką możliwość to działaj Smile
Studencik





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 159

Post2014-06-15, 08:48    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Rolnik4 napisał:
Co myślicie o firmach które inwestują w sportowców. Od zawsze mnie zastanawia czy taka dzialanosc moze przyniesc ( duze) korzysci i czy warto sie w taka forme reklamy bawic ?


Jak masz pieniadze na takie wydatki, to pewnie ze sie oplaca.
FED01





Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-05, 21:01    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
jesli wydaje się na jedneo piłakarzyka 100 mln euro to chyba opłaca się inwestowac w sportowców po drugie sport to nie sport to biznes i rekalma i w ogole wszystko oprocz tego co było kiedys sportem oczywiscie to oznacza tylko tyle ze oplaca sie inwestowac


Czy lubicie stare tapety ? czy lubicie te tapety bardzo stare, które wymagają odnowy ? jeśli tak to na tym blogu http://kamilkarpinski.blox.pl/2015/04/Powrot-dawnych-tapet.html można znaleźć rewelacyjne rzeczy.

Ostatnio zmieniony przez FED01 dnia 2015-07-01, 14:29, w całości zmieniany 1 raz
Marlyyn





Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 75

Post2015-05-15, 13:20    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Opłaca się, nawet jeśli nie są to pierwszoligowi sportowcy;)
myszio





Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-16, 10:40    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Dlaczego się opłaca w przypadku tych nie z 1 ligi ? Mi się zdaję, że to bardzo źle mówisz i po prostu nie jest chyba dobrze tak komuś dawać byle jakiemu graczowi nie z 1 ligi jakąś reklamę. Wtedy nie ma transmisji w żadnej z TV i dlatego nie można tego odpowiednio reklamować
Hunter





Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-19, 23:02    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Pewnie, że to jest korzystne. Po pierwsze, w typowej firmie B2C - Pentagon Reaserch dowiódł, że ludzie chętniej kupują towary firm, które wspierają np. ich ulubione drużyny, kadrę narodową itd. Po drugie, to jest dużo lepszy sposób niż np. reklama TV, którą wszyscy przełączają. Poza tym niektóre firmy, jak np. Anwil sponsorował koszykarzy we Włocławku, żeby ludzie się nie rzucali, że firma truje Włocławek Wink Jednym zdaniem: tak, opłaca się.
Maksymilian





Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 3
Miasto: Dęblin

Post2015-07-20, 10:03    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Ja również uważam, że w dzisiejszych czasach gdzie football to wciąż najpopularniejsza dyscyplina w Polsce warto inwestować w tego typu reklamę. Lepsze to i może bardziej przykuć uwagę potencjalnego klienta niż choćby ulotki reklamowe.
Backup





Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 2

Post2015-07-21, 01:32    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
Maksymilian, chyba nie tylko futbol i nie zawsze. Musisz dopasować produkt do produktu sponsorowanego. Jeśli produkujesz coś, co jest skierowane do dzieci, nie pójdziesz w reklamę w klub piłkarski, tylko raczej w siatkówkę, bo tam ludzie zabierają małe dzieci. Jeśli masz produkt VIP, uderzasz w tenis albo golf. Itd.
malutka.natalia





Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-22, 10:58    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
taka forma reklamy jest dobra ale wszystko musi być zrobione z głową. Wiadomo, że musi być odpowiednia branża do odpowiedniego sportu. Na przykład: na sportach bardziej męskich reklama kobiecych kosmetyków nie będzie odpowiednia
Arcz44





Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-22, 22:31    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
malutka.natalia - Czy ja wiem? Siatkówka męska jest dyscypliną, na którą przychodzi bardzo dużo lasek. To, że firma Inglot jest na koszulkach siatkarzy Resovii podobno przełożyło się na sprzedać. Inna firma, produkująca ręcznie malowane buty, reklamuje się hasłem "nie tylko dla żon siatkarzy" i też się na tym wypromowali w kręgu dziewczyn-kibiców.
morand





Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-22, 22:36    Sponsoring sportowcow jako forma reklamy Odpowiedz z cytatem
No, dokładnie. Tu nie chodzi o to, kto występuje jako zawodnik w danej dyscyplinie sportu, tylko kto to ogląda jako kibic. Generalnie widziałem badania, które pokazywały, że jest tylko jedna dyscyplina sportu, której kibicami jest więcej kobiet niż mężczyzn i było to łyżwiarstwo figurowe. Mimo to są sporty bardziej i mniej angażujące kobiety.
Strona główna forum » Marketing, reklama » Sponsoring sportowcow jako forma reklamy
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm