pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prowadzenie biznesu, pomysły na nowy biznes » A może firma transportowa?

A może firma transportowa?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Szeplo





Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 80

Post2015-12-12, 22:48    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie założenie firmy transportowej. Ojciec ma taką, więc sporo mógłby doradzić. Z samochodami też nie będzie problemu. Natomiast martwią mnie klienci. Skąd ich brać? Jak się ogłaszać? Czy np. własna strona internetowa ma w ogóle sens?
Reklamy
Kaczerba





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 56

Post2015-12-13, 13:23    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Pytanie o stronę internetową jest chyba retoryczne? Oczywiście, że ma to sens! Klientów trzeba pozyskiwać tak, jak w każdej innej branży - reklamą. Chcesz konkretny namiar? Ja proponuję umieścić reklamę na pewno tutaj http://krajowytransport.pl Możesz też dogadać się z jakimiś blogerami zajmującymi się tą tematyką. Możliwości jest naprawdę sporo, trzeba tylko ruszyć głową Wink
mick





Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 88

Post2015-12-31, 04:12    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Hmm w zasadzie otwierając taką firmę podbierzesz klientów ojcu.
Werok





Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 6

Post2015-12-31, 12:21    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Na tego rodzaju firmie trzeba się znać... Ja na przykład nie miałbym zielonego pojęcia, jak zacząć... Podpytać konkurencję? Tu dostałeś dobre rady, ale ja nie szedłbym na tak głęboką i to w dodatku nieznaną wodę... wolałbym rozejrzeć się w bardziej przystępnej branży, w której dużo zależy ode mnie, a nie od moich pracowników... ale mimo wszystko powodzenia w przedsięwzięciu! Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim!
Blueoak





Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 1

Post2016-01-13, 14:45    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Kiedyś ludzie często brali dofinansowanie z UE na samochód dostawczy, po czym podpisywali umowy z firmami kurierskimi. Obecnie jednak tego się nie praktykuje, a przynajmniej nie na taką skalę jak za czasów dofinansowań na mikro biznesy.



__________________________
http://blueoak.pl/
Mikki





Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 6

Post2016-01-13, 17:14    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
jak Twój ojciec na firme transportową to czemu nie chcesz wejść z nim w spółkę i rozwijać z nim wspólnie biznes. Na pewno byłoby Wam łatwiej ze względu na to że on ma już jakiś kontrahentów z którymi współpracuje. Ma już jakąś markę i renomę. Ja bym poszedł w stronę spółki niż robienia czegoś od zero ze względu na to że taki samochód to nie jest tania sprawa.
Siwek





Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 11

Post2016-01-31, 19:56    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Jeżeli Twój ojciec ma firmę transportową, to zupełnie nie widzę otwierania nowego biznesu. Nie lepiej podpiąć się pod niego, z własną flotą wiedzą i znajomościami? Wydasz sporo pieniędzy na reklamę którą mógłbyś jakoś inaczej rozliczyć z ojcem. Do tego dochodzi wspólna księgowość i inne tematy cywilno-prawne a można bardzo łatwo zachować oddzielność kapitału między dwoma komórkami w przedsiębiorstwie którymi będziecie zarządzali odddzielnie
mick





Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 88

Post2016-02-01, 16:32    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Nie będzie łatwo z firmą transportową, bo konkurencja jest ogromna..
tamara32





Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 60

Post2016-03-14, 13:37    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
To w takim razie przydałby się jakiś hangar na samochody prawda? Sprawdź może faktycznie będzie się opłacało wybudować taką halę stalową?
dynamical





Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 47

Post2016-03-16, 11:43    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie własna strona internetowa to absolutna podstawa, ale musisz też pamiętać dobrym kontakcie z klientem i to już na samym stracie. Warto zainwestować w dział call center. Tym bardziej, że na rynku jest bardzo dużo fajnych rozwiązań informatycznych, np. takie: http://focustelecom.pl/contact-center/. Dzieki temu klienci nie muszą długo czekać na połączenie z konsultantem i są w stanie załatwić sprawę już podczas jednego telefonu co bardzo ułatwia kontakt... A w dzisiejszych czasach klienci są bardzo wymagający i brak dobrej obsługi może być bardzo frustrujące i spowodować zę klienci przejdą do konkurencji...
magda906





Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 352

Post2016-06-20, 19:29    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Możesz tez udoskonalić systemy chłodzenia, czy klimatyzacje w maszynach i flocie. Na przykłąd ta firma zapewnia takie rozwiązania, by usprawnić ich działanie przez długi czas. Maja własne zaplecze produkcyjne, projekty i nadzór nad swoimi pracami - zapytaj o szczegóły.
Kasior10





Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 49

Post2016-06-27, 18:46    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Firma transportowych jest już sporo na rynku i ciężko będzie Ci się wybić. Szczególnie, jeżeli teraz nawet wypożyczalnie mają umowy długoterminowe na wynajem (zobacz). Może pomyśl o jakieś niszowej branży?
maro88





Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 11

Post2016-06-28, 08:46    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Przed założeniem nowej firmy warto to omówić ze specjalistami aby rozważyć za i przeciw Smile
magda906





Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 352

Post2017-03-19, 22:16    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Każdy pomysł na biznes może być dochodowy jeśli wiemy jak się za to zabrać i mamy tak zwaną smykałkę do interesów. Ja jestem np. zdania, że dobrym pomysłem na zarobienie pieniędzy jest także własna firma produkcyjna. Jeśli ktoś by szukał wyposażenia do tego typu miejsca polecam zerknąć tu https://e-hak24.pl/ . Wybór mają spory.
Elenka





Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 43

Post2017-03-26, 19:16    A może firma transportowa? Odpowiedz z cytatem
Nie jest to łatwy biznes dla początkujących, ale na pewno warty uwagi. Na początek mógłbyś wziąć kredyt na samochód, atrakcyjną ofertę znajdziesz tutaj: https://kredyt123.pl/kredyt-samochodowy . Z tego co się widziałam, mają atrakcyjne oprocentowanie, a okres kredytowania może trwać nawet do 120 miesięcy.
Strona główna forum » Prowadzenie biznesu, pomysły na nowy biznes » A może firma transportowa?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm