pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Kredyty » Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie?

Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
bmors82





Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 6
Miasto: https://t.me/pump_upp

Post2015-07-12, 15:13    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Uwzięliście się na tego Franka, a to jest jedynie wyjątek potwierdzający regułę, że jeśli mądrze podejdzie się do kwestii kredytu, to można brać go w obcej walucie i wcale nie tracić. Dolar, Funt, Złotówka...wszystko się chwieje, ale bez przesady, więc nie rozumiem całego tego zgiełku i awantur. Też mnie zabolało uwolnienie Franka, ale oglądam sobie co jakiś czas jak się zachowuje - https://internetowykantor.pl/kurs-franka/ - i widzę, że sprawa się stabilizuje, a rząd wciąż ma dla nas plany. Damy radę.
Reklamy
karolinal





Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 5

Post2015-07-16, 15:02    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Witaj wszystko zależy w jakiej walucie i ile tego kredytu. Ja wolę jednak brać kredyt w walucie polskiej czyli złotówkach. Na pewno jest bezpieczniej.
Buda





Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-19, 21:14    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Teoretycznie najbardziej opłaca się brać kredyt w obcej walucie wtedy, kiedy ta waluta ma wysoki kurs, bo to jest logiczne. Znajomi tym sposobem brali kredyt w czasach, kiedy dolar był po 3.50 i teraz mają niskie raty. Praktycznie banki robią swoje interesy i na tym.
a.zajac87





Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 33
Miasto: Warszawa

Post2015-08-04, 18:28    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Nie ryzykowałbym kredytu walutowego. Kursy się wahają cały czas i jak chcesz mieć poczucie stabilności to lepiej wybrać kredyt w złotówkach. Ja polecam kredyty prywatne. Poczytaj w linku, mysle ze wszystko sie rozjasni.
iwonaa92





Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 123

Post2015-09-29, 11:47    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Pomimo, iż kursy walut ciągle się zmieniają, to kredyty we frankach i tak są tańsze kredytów w złotych. Ponadto statystycznie osoby z kredytem w obcej walucie lepiej radzą sobie z jego spłatą, niż osoby, które wzięły kredyt w złotych. Taki kredyt się więc opłaca, szczególnie gdy zaciągnie się go, gdy waluta ma wysoki kurs - w razie problemów z wyborem takiego kredytu można skonsultować się z doradcą kredytowym http://www.doradcy-kredytowi.com.pl
Szkot





Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 217

Post2015-10-14, 08:29    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Po historii z frankiem, nie będzie chętnych na obce waluty Smile
pepperparker





Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 5

Post2015-10-14, 15:32    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Wiesz co wydaje mi się, że lepiej nie ryzykować z kredytem w obcej walucie. To jest jednak zbyt ryzykowne. Znam osoby, które pozadłużały się we frankach, a potem był płacz i stres, bo nagle raty znacząco się podniosły. Jeśli chcesz wziąć kredyt w obcej walucie to weź taki, który z łatwością spłacisz. Nie jakiś ogromny, jak na mieszkanie. Tylko taki, że w sytuacji jak rata skoczy do góry nadal będziesz w stanie go spłacać. Grunt to rozsądek i odpowiedzialne podejście do tematu.
Bartosz.P





Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 8

Post2015-10-16, 14:40    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Według mnie w kredytach powinna obowiązywać jedna zasada, bierz kredyt w takiej walucie , w jakiej zarabiasz:) Waluta jest kwestią zmienną, więc według mnie najlepiej nie ryzykować, bo ostatnio mieliśmy przykład tego, jak wartość waluty może nagle wzrosnąć i, jak szybko możemy sporo stracić. Ja nie ryzykowałbym z obcą walutą, no chyba że ta waluta od lat ma niewielką wartość i sporo oszczędzamy w porównaniu do złotówki.. w innym wypadku kredyt w obcej walucie może być zobowiązaniem zbyt ryzykownym i niejednokrotnie przeszacowanym;/
IHF





Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 8

Post2015-10-19, 12:54    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Nie wiem zbytnio o czym dyskutujecie. KNF narzuciła zasadę, że kredyt bierzemy w walucie w której zarabiamy więc dla przeciętnej osoby pracującej w Polsce kredyt walutowy jest niedostępny.
Bartosz.P





Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 8

Post2015-10-22, 10:33    Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem ( słyszałem to też od wielu osób) kredyt powinno się wziąć w takiej walucie w jakiej się zarabia, a wówczas nie będziemy mieli takich sytuacji,l jak było z frankiem, chociaż moi bliscy znajomi, który wzięli kredyt na mieszkanie we frankach mimo wszystko są zadowoleni i ich zdaniem i tak wyszli na tym bardzo korzystnie , bo na pewno lepiej niż mieliby wziąć kredyt w złotówkach.. Teraz to się w istocie zmieniło i opłaca się wziąć kredyt w złotówkach, bo marże są niższe, ale kiedyś kredyt w obcej walucie był naprawdę sensowym wyborem:) Teraz już nie.. chyba że ktoś zarabia w obcej walucie to wtedy to miałoby sens:)
Strona główna forum » Kredyty » Czy opłaca się wziąć kredyt w obcej walucie?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm