pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Jak założyć spółkę?

Jak założyć spółkę?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robert





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 217

Post2011-11-02, 19:04    Jak założyć spółkę? Odpowiedz z cytatem
Witam,

Posiadam własną działalność gospodarczą i chciałbym założyć z przyjacielem spółkę. Z tego co czytalem nie mogę przekształcić firmy w spółkę. Jak zatem zakłada się spółkę? Czy wygląda to tak samo jak zakładanie działalności?

Ostatnio zmieniony przez Robert dnia 2011-11-03, 10:04, w całości zmieniany 1 raz
Reklamy
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2011-11-03, 10:02    Jak założyć spółkę? Odpowiedz z cytatem
Rejestracja spółki to bardzo złożona sprawa i ciezko napsiac w kilku zdaniach, najlepiej podjechać do nich i wszystkiego sie dowiedziec.
Koles34





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 128

Post2011-11-04, 11:01    Jak założyć spółkę? Odpowiedz z cytatem
Jesli chodzi Ci o spółkę cywilna to znalazlem takie cos:

Zmiana DG w Spółkę może być dokonana na trzy sposoby:
Likwidacja działalności gospodarczej i następnie wykorzystanie uzyskanych w ten sposób środków w celu utworzenia spółki mającej osobowość prawną bądź wstąpienia do istniejącej już spółki.

Dokonanie sprzedaży na rzecz istniejącej spółki mającej osobowość prawną prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego i następnie wstąpienie do tej spółki w charakterze wspólnika.

Dokonanie wniesienia - tytułem aportu - przedsiębiorstwa do spółki mającej osobowość prawną”.
Moneymaker





Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 210

Post2011-12-12, 21:34    Jak założyć spółkę? Odpowiedz z cytatem
dowiadywal sie ktos, ktory sposob jest najlepszy ?
Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Jak założyć spółkę?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm