pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Sposoby mobilizowania pracowników

Sposoby mobilizowania pracowników

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
Kwiatuszek141





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117

Post2014-11-17, 13:01    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
W dzisiejszych czasach wystarczy umowa o prace.
Reklamy
maria2015





Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-04-30, 16:22    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
Słuszna odpowiedź !!! jesteś moim mistrzem. Teraz tak wiele pracodawców zatrudnia na umowy śmieciowe, że teraz jeśli w ogłoszeniu o pracę będzie podane: rodzaj umowy - umowa o pracę to od razu zmobilizuję pracownika do większego działania. Z kilku takich powodów, że wszystkie składki będzie miał płacone i będzie mógł bezpiecznie nawet wziąć kredyt jakiś.


Znowu siedzisz w warsztacie? Sądzisz, że jest dobrze wyposażony? Porównaj z http://specjalista.bloog.pl/id,347444250,title,Warsztat-samochodowy-poszukiwany,index.html. Zobacz jak powinien wyglądać warsztat marzeń.

Ostatnio zmieniony przez maria2015 dnia 2015-07-01, 10:28, w całości zmieniany 1 raz
Marlyyn





Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 75

Post2015-05-22, 15:49    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
Kwiatuszek - mój mistrz;) a oprócz umowy to może jakieś nagrody niekoniecznie pieniężne;) w firmie mojej koleżanki są to zagraniczne wycieczki;)
oneDolar





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 11

Post2015-06-09, 22:50    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
popieram kwiatuszka, umowa o pracę i regularnie wypłacane wynagrodzenie to w dzisiejszych realiach duża mobilizacja do pracy Smile dodałbym jeszcze, że fajnie byłoby, gdyby szefowie nie oceniali pracownika w powierzchowny sposób albo tylko na podstawie opinii innych pracowników, żeby byli po prostu bardziej obiektywni i sprawiedliwi
bronchilda





Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-13, 21:55    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
Chyba najskuteczniejszym sposobem motywowania pracowników przez pracodawcę są dodatki motywacyjne w postaci gotówki oczywiście, choć nie zawsze. Mnie motywuje choćby dobre słowo, albo angażowanie mnie w dodatkowe prace, nie dla każdego. Czuję wtedy, że jestem wyróżniana w pewnym sensie i to jest bardzo miłe.
Yo_anna





Dołączył: 21 Cze 2015
Posty: 5

Post2015-07-14, 06:54    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
to zależy chyba od tego, co wpływa na brak mobilizacji pracowników. Jeśli zarabiają dużo, ale praca nie sprawia im satysfakcji lub czują się w niej źle (szef-tyran, kiepska atmosfera, rutyna, brak więzi z innymi współpracownikami) to raczej podwyżka nic tu nie zmieni.

Aby zmobilizować pracownika, trzeba wiedzieć, gdzie tkwi problem i wtedy szukać rozwiązań. Faktycznie, w wielu przypadkach to podwyżka może być rozwiązaniem, ale warto również wziąć pod uwagę takie aspekty, jak: zmiana stanowiska, przeniesienie do innego działu projektowego, wprowadzenie np. poniedziałkowych wspólnych śniadań na koszt firmy Wink, sprawiedliwy system premiowy, możliwość rozwoju (np. kursy, warsztaty - nie koniecznie związane z zajmowanym stanowiskiem) etc. Możliwości jest sporo, ale im lepiej zdiagnozujemy problem braku motywacji, tym lepszy sposób na motywację będziemy w stanie dopasować.
annot





Dołączył: 04 Cze 2015
Posty: 6

Post2015-07-14, 11:08    Sposoby mobilizowania pracowników Odpowiedz z cytatem
Gdy pracownik raz dostanie premię, za każdym kolejnym razem będzie jej oczekiwał. Kiedy jej nie dostanie jego motywacja spadnie.... zamknięte koło...Dobre warunki w pracy, dobra atmosfera w grupie, przekonanie o sensie swojej pracy, a dla ludzi kreatywnych możliwość rozwoju i realizacja pomysłów są ważniejsze niż dążenie do wysokiej pensji.
Strona główna forum » Prowadzenie firmy, zakładanie nowej » Sposoby mobilizowania pracowników
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm