pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Hydepark » Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego.

Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
pankran





Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 22

Post2016-07-19, 16:24    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Witam, kończę budowę domu i zastanawiam się nad sposobem ogrzewania w jaki zainwestuję niebawem. Na rynku jest tego wiele, mnie jednak zastanawia temat najbardziej opłacalnego w eksploatacji, a nie oszczędność przy samym zakupie i montażu. Ze wstępnego rozeznania wychodzi mi, że najlepiej będzie zainwestować w kocioł kondensacyjny. Czekam na wasze opinie i sugestie
Reklamy
MaciekA





Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 32

Post2016-07-20, 10:06    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Także wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie kotła kondensacyjnego:
- ze 100% energii otrzymujesz nawet 107% ciepła
- już po około 3-4 latach używania takiego kotła, inwestycja się zwraca
-dostosowuje swoją pracę do warunków zewnętrznych
-pomieszczenie w którym znajduje się kocioł, nie jest wychładzane ciągłą cyrkulacją powietrza
-zajmuje mało miejsca
-jest bardzo cichy
Ja u siebie w domu od ładnych kilku lat posiadam kocioł kondensacyjny i jestem z niego bardzo zadowolony. Gdybyś chciał to podeślę Ci namiary na artykuł, na podstawie którego możesz poszerzyć swą wiedzę.
olaf





Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 20

Post2016-07-20, 11:05    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Ja i mój znajomy mniej więcej w tym samym czasie robiliśmy remont instalacji C.O. w naszych domach. Dodam, że budynki niewiele różnią się metrażem.
Ja kupiłem kocioł tradycyjny ze względu na oszczędność przy zakupie i przeświadczenie o tym, że przy użyciu naprawdę nie różnią się zbytnio wydajnością. Znajomy zainwestował w ten kondensacyjny. Jakiś czas temu, podczas spotkania weszliśmy na temat rachunków, opłat i minimalizacji kosztów. Podał mi przykładowe zużycie paliwa w swoim kotle oraz na ile mu to wystarcza- zwątpiłem, gdyż wskaźnik zużycia w przypadku mojego kotła była znacznie większa. Myślę, że ta krótka historia odpowie Ci na pytanie, że czasem warto zapłacić więcej, aby później sporo móc zaoszczędzić. Także zgadzam się w stu procentach z poprzednikiem.
Grzesiek02





Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 15

Post2016-07-20, 11:34    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Myśleliście może nad instalacją kolektorów? Opłacalne?
pankran





Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 22

Post2016-07-21, 12:24    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
MaciekA napisał:

Ja u siebie w domu od ładnych kilku lat posiadam kocioł kondensacyjny i jestem z niego bardzo zadowolony. Gdybyś chciał to podeślę Ci namiary na artykuł, na podstawie którego możesz poszerzyć swą wiedzę.


A czy bylibyście na tyle mili aby podesłać mi jakieś „pomoce naukowe” na temat centralnego ogrzewania, właśnie. Albo chociażby ten artykuł, mówiący o tych kotłach kondensacyjnych. Chciałbym sam porównać i wyciągnąć wnioski..
MaciekA





Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 32

Post2016-07-21, 15:00    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Dokładnie tak powinieneś zrobić. Warto też popytać jakiś montażystów. Nawet jeśli nie znasz osobiście nikogo zajmującego się tematem to może nie wiem.. np. u sąsiad zna kogoś albo jest w trakcie remontu czy coś w tym stylu...
Co do samego artykułu to najłatwiej będzie podesłać link: http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady/top-5-zalet-kotlow-kondensacyjnych/175 przeczytaj sobie to najpierw, abyś wiedział o co zapytać jakiegoś „speca” od instalacji cieplnych. To dobra podstawa.
Kasior10





Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 49

Post2016-07-22, 05:16    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
A myślałeś o pompach ciepła? Są coraz bardziej popularne. Poczytaj sobie o jakie zalety kryje w sobie energia geotermalna. Myślę, że to coś dla Ciebie.
micha45





Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 146

Post2016-07-25, 19:00    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Jeśli jest to kamienica z kilkoma mieszkaniami, to pozostaje tylko ogrzewanie gazowe.
Kasior10





Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 49

Post2016-07-27, 12:23    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Nie przesadź z ogrzewaniem za bardzo po jak pojawi się nieco więcej wilgoci to w połączeniu z suchym powietrzem może się zrobić grzyb :/ My tak właśnie mieliśmy w naszym cieplutkim salonie. Ogrzewanie wyłączyłem na wakacje, przyszły deszcze i wilgoć osiadła na ścianach. Firma http://uslugi-karaczan.pl/ nam pomogła się pozbyć grzyba bez inwazyjnie ale przestrzegam was bo możecie mieć mniej szczęścia co my.
Asoff





Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 259

Post2016-12-08, 10:00    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Jeśli chcesz mieć tanie i ekologiczne ogrzewanie, to zainteresuj się pompą ciepła w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, bo to połączenie idealne, dzięki któremu nasze rachunki za energie elektryczną i ogrzewanie (pompa ciepła pobiera energie elektryczną) mogą być znacznie niższe a czasem nawet prawie równe 0. Tu http://www.hewalex.pl/oferta/kompletne-instalacje/ znajdziesz moim zdaniem najlepszą ofertę kompletnych instalacji fotowoltaicznych a mają również w ofercie pompy ciepła. Dzięki odnawialnym źródłom energii zaoszczędzisz masę pieniędzy na ogrzewaniu, energii elektrycznej a także zmniejszyć emisje dwutlenku węgla do atmosfery i tym samym przyczynić się do poprawy środowiska. Sam zakupiłem w ubiegłym roku panele fotowoltaiczne i pompę ciepła z ich oferty i jestem zadowolony, bo mam ogromne oszczędności na ogrzewaniu i energii.
mazi88





Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 33

Post2016-12-16, 20:01    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
kończysz budowę i dopiero się zastanawiasz?? Wydaje mi się że wybór ogrzewania następuje na etapie projektowania budynku. Zastanawiałeś się nad pompami ciepła??
Bartosz.P





Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 8

Post2017-01-26, 21:16    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
mazi88 - dlaczego? podstawowa instalacja grzewcza jak rozumiem została wykonana, kwestia wyboru kotła i paliwa. Od siebie mogę polecić rozwiązanie z instalacją gazową, która ekonomicznie teraz chyba się opłaca najbardziej, dodatkowo zakup takiego regulatora kominowego jak ten http://www.polmar.net.pl zmniejszy ilość spalonego paliwa, dla gazu jest to około 20% więc oszczędność spora
hapoy





Dołączył: 10 Gru 2020
Posty: 94

Post2022-10-12, 13:36    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Dziś to już naprawdę trudno to określić i ja sama to wiem, niemniej jednak warto próbować, żebyśmy aby na pewno byli zdecydowani na to, co się sprawdzi. Dla przykładu pompy ciepła łódź są dziś często wybierane, a to dlatego, że po prostu jest to jedyna alternatywa, która ma wzięcie i jest ekologiczna. Więc nie łamiemy z nią przepisów.
magdan90





Dołączył: 22 Kwi 2022
Posty: 88

Post2022-10-13, 16:22    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Trudno nie zgodzić się z poprzednikami, o pompach ciepła mówi się coraz częściej. Może warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie. A propos ogrzewania, a może bardziej klimatu w salonie, polecam zainwestować w biokominek. Wraz z cegłą z rozbiórki, która stanowi jego tło, wnosi do pomieszczenia niesamowitą atmosferę Smile
hapoy





Dołączył: 10 Gru 2020
Posty: 94

Post2023-07-30, 15:02    Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpowiedz z cytatem
Zastanawiam się na przykład, jak działa ogólnie farba rozpuszczalna w wodzie i czy to jest sensowne dla nas. Wiem, że sporo osób ma z tym nie lada problem, ale ciekawi mnie to, jakie wy macie przemyślenia na ten czas odnośnie tego właśnie.
Strona główna forum » Hydepark » Sposoby ogrzewania budynku mieszkalnego.
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm