pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Jakiego języka warto się uczyć ?

Jakiego języka warto się uczyć ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
dziobak45





Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-06-06, 14:15    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Chińskiego i japońskiego. To są tak niszowe języki, z którymi na pewno będzie łatwiej znaleźć pracę. Oprócz tego języki skandynawskie ze wskazaniem na szwedzki. Są to jedne z najdroższych tłumaczeń i najbardziej pożądanych języków na rynku, zwłaszcza na pomorzu, gdzie te kontakty cały czas się rozwijają.
Reklamy
szubert88





Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-06-13, 22:01    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Ja uważam, że z wymienionych najbardziej opłaca się nauka hiszpańskiego. W końcu 1/3 ludzi na świecie posługuje się tym językiem. Co prawda są jego różne odmiany, ale mimo wszystko uważam, że warto. Na drugim miejscu postawiłabym na francuski, też dość powszechny w świecie.
ulopez





Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 7

Post2015-06-16, 18:39    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Odpowiem przewrotnie: Nie warto uczyć się języka, który nam się nie podoba, nie warto uczyć się tylko dla pieniędzy. Zawsze jeśli będziemy robić coś z pasją i zamiłowaniem, to odnajdziemy się też na rynku w tej dziedzinie. No dobra, może nie zawsze, ale w 90% tak.
dobor





Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 5

Post2015-06-16, 19:23    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Wiadomo, że punkt wyjściowy w obecnych czasach to język angielski i warto go opanować przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Oprócz tego warto zainteresować się językiem niemieckim. Zarówno w kontekście poszukiwania pracy, jak i prowadzenia relacji biznesowych.
basiak





Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 7

Post2015-06-17, 15:53    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Teraz wraca do łask co by nie mówić - język hiszpański. On teraz jest bardzo popularny i on teraz jest bardzo modny Smile warto się go uczyć, ja postawiłem na niego i razem z dziewczyną chodzimy na takie kursy właśnie z tego języka. Bardzo się nam podoba.
Sobolek





Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-07-21, 22:53    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Wiele osób mówi, że przyszłościowy jest język chiński. Wiele firm prowadzi teraz swoje biznesy na Wschodzie, więc czemu nie? Ku mojej radości zauważyłam ostatnio zwiększenie zainteresowania francuskim. Laughing
hellboy





Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-22, 08:08    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Obecnie na pewno warto znać język angielski. Większość osób wykształconych posługuje się nim w mniejszym lub większym stopniu. Niestety, jego znajomość nie czyni nas lepszymi z punktu widzenia pracodawcy – co najwyżej nieznajomość angielskiego może nas dyskwalifikować.
Kafadz





Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-22, 16:37    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Witam, teraz bym wybrała j.niemiecki, gdyż Niemcy otworzyli granicę i można tam znaleźć pracę więc póki co to niemiecki. Choć modny jest włoski, ponoć jest łatwy
joaanna





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 5

Post2015-07-30, 21:38    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Warto uczyć się francuskiego, mimo że jest dość trudny. Często zdarza się, że firmy poszukują osób ze znajomością tego języka i sam komunikatywny angielski już nie wystarczy. Dla pracodawcy pracownik znający angielski to oczywistość, dlatego wymaga też umiejętności posługiwania się innym językiem: francuskim czy niemieckim.
getsmile





Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 181

Post2015-08-01, 14:13    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Z tych czterech, wybrałbym hiszpański lub francuski. Smile
zegariusz





Dołączył: 17 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-05, 18:37    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Witaj szczerze powiem nie wiem. Nie wiem, w jakim kierunku ma iść Twoja kariera i który faktycznie Ci się przyda. Ja bym wybrała hiszpański ale tylko teoretycznie.
NicNieWart





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6

Post2015-08-05, 19:58    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Gdzie tam hiszpański..Chcesz go tylko używać na wczasach i na urlopach ? Nigdzie on Ci się nie przyda..Teraz co trzeba mieć opanowane to na pewno język angielski i niemiecki. Później możemy opanować język, który ostatnio stał się bardzo popularny czyli francuski.
MArcia





Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 4

Post2015-08-06, 13:17    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
dobrą opcją jest nauka języków mniej spotykanych. Można pomyśleć o rynkach wschodnich i nauczyć się rosyjskiego, chińskiego czy japońskiego. Wtedy będzie człowiek bardziej rozchwytywany na rynku pracy.
mielnik





Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 9

Post2015-08-06, 14:23    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Chyba żaden z wymienionych. Mam wrażenie, że najlepiej uczyć się teraz chińskiego i rosyjskiego, nie daj Boże arabskiego. Angielski pewnie jeszcze długo będzie tym wiodącym, ale powoli na rynkach zaczynają dokazywać Chińczycy. A Rosjanie nie są przewidywalni, język wroga trzeba znać.
agrrest





Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 13
Miasto: Kraków

Post2016-02-23, 09:31    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
O chińskim i japońskim dużo się mówi, ale prawda jest taka, że większość Azjatów, którzy robią interesy w Europie, zna angielski, a często nawet probują mówić po polsku (zawsze śmieszne Laughing ). Co do przyszłościowych języków, to chyba dużo zależy od profilu firmy. W jednej potrzebny będzie ktoś z rosyjskim, w innym ze szwedzkim czy nawet rumuńskim, ale angielski zawsze jest podstawą.
Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Jakiego języka warto się uczyć ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm