pieniadz.pl

Jesteś tu: Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Jakiego języka warto się uczyć ?

Jakiego języka warto się uczyć ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
Koles34





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 128

Post2014-06-20, 08:45    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Włoski albo hiszpański.
Reklamy
Misiek123





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 182

Post2014-06-23, 13:12    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Ja bym stawiał na włoski albo francuski, ze względu na odległość tych krajów od nas.
ZieloneDrzewo





Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 2
Miasto: Poznań

Post2014-06-25, 08:39    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Z tych czterech na pewno wybrałabym język francuski, pod względem "opłacalności". Między innymi ze względu na Francuzów, którzy, z tego co mi wiadomo, niechętnie porozumiewają się w języku angielskim. Wystarczy jechać do Paryża i upewnić się, że lepiej męczyć się ze słownikiem polsko-francuskim niż dogadać się po angielsku. Wink
Włoski jest dość prostym językiem, ponoć wystarczy rok aby go opanować w stopniu średnio-zaawansowanym. W tym roku właśnie postanowiłam, że trochę nad nim popracuję. Wydaje się naprawdę łatwy zarówno gramatycznie jak i pod względem wymowy. Smile
Lissa





Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 125

Post2014-07-07, 08:57    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
A według mnie wszystkich sie warto uczyć. Nigdy nie wiesz co Ci życie przyniesie.
nodiggity





Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 7

Post2014-07-15, 09:57    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
obstawiałbym hiszpański- tak wiele osób jeszcze go nie zna, a na świecie jest spore rozproszenie osób hiszpańskojęzycznych. alepopieram koleżankę z poprzedniego posta, wszystkich warto się uczyć, bo nigdy nie wiesz, co cię spotka
Marek456





Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 187

Post2014-08-01, 08:15    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Ja stawiam na hiszpanski.
onedollarman





Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 240

Post2014-08-02, 17:21    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Duński - m.in. IBM często rekrutuje z wymaganym językiem duńskim.
pawil





Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 5

Post2015-04-01, 16:06    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Włoski, jest sporo włoskich firm w polsce ;]
dzierski





Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 7

Post2015-04-08, 13:19    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Sporo firm włoskich w Polsce a może konkretniej wymienić jakie tutaj są w Polsce te firmy włoskie ? Bo nic raczej mi się nie obiło o uszy i jakoś tak po prostu może to być dziwnie trochę przecież haha Jeśli o mnie chodzi to ja polecam naukę takiego języka by go opanować w sposób bardzo dobry jakim jest angieslki i koniec.


Potrzebne są Ci tłumaczenia tekstów ? Kliknij w odnośnik i zapoznaj sie z naszą bardzo atrakcyjną ofertą!

Ostatnio zmieniony przez dzierski dnia 2015-05-29, 17:00, w całości zmieniany 1 raz
gurgii





Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 9

Post2015-04-13, 11:05    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Według mnie to najlepiej się uczyć takich języków jak po prostu angielski i niemiecki nic więcej hahah : ) u mnie to tak się sprawa przedstawia iż po prostu no wiecie - teraz ciągle naparzam w naukę angielskiego i tak jakoś mi wychodzi to super : ) uczę się codziennie 10 nowych słówek i jest w miarę tak oki : D


Szukasz inspiracji na urządzenie mieszkania, domu lub ogrodu? Wejdź na tego bloga http://szybkiremont.bloog.pl/ i znajdź całą masę super pomysłów!

Ostatnio zmieniony przez gurgii dnia 2015-06-02, 19:15, w całości zmieniany 1 raz
plastusik





Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-28, 18:23    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Jak uczysz się z pasji, to zawsze prędzej czy później okaże się, że było warto. Mimo wszystko ze wskazanych przez Ciebie języków żaden nie wydaje się być nadzwyczaj wyjątkowym, więc wybierz po prostu ten, który lubisz najbardziej. Szwedzki czy jakiś skandynawski, albo węgierski to taak, to teraz się opłaca.
Bomba





Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-29, 12:15    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Z tych wszystkich tam 4 wymienionych najbardziej bym teraz stawiał na język francuzki. Smile to jest chyba najbardziej przyszłościowy język zaraz po tym języku angielskim i niemieckim.. Jest w Polsce bardzo dużo szkól językowych, warto jakąś jedną sobie wybrać.
adakol





Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 9

Post2015-05-29, 18:29    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Jeżeli wybór jest tylko pomiędzy tymi podanymi czterema językami to chyba włoski. Jest to stosunkowo niepopularny język, więc może to będzie jakaś nisza na polskim rynku. A z tych najbardziej opłacalnych języków z tego co zauważyłem to obecnie chiński jest najbardziej pożądany.
honorata





Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-05-30, 07:58    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
Włoski tak Smile ale z jakiego względu polecasz ten język ? Chyba chciałeś napisać, że głównie przez to jaki to on jest łatwy w przyswojeniu. Ja się go uczyłem i bardzo szybko go się nauczyłem..Problem był taki, że we Włoszech nie było dobrej pracy z tym językiem.
bahamazy





Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 8

Post2015-06-04, 19:43    Jakiego języka warto się uczyć ? Odpowiedz z cytatem
jeśli wybierać z tej listy, to na pewno warto poznać język francuski, chociaż z tego co słyszałam nie należy on do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli chodzi o gramatykę, wymowę, myślę, że dobrze jest znać język angielski - nawet podstawy, jeżeli są solidne, to zawsze się jakoś dogadamy, nawet we Francji, mimo powszechnej opinii, że Francuzi nie znają i nie lubią angielskiego Smile
Strona główna forum » Praca - dyskusje ogólne » Jakiego języka warto się uczyć ?
Skocz do:  
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Recepcja
Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!
Kursy walut 2024-02-29

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm